• Sorularınız için KAYIT olmalısınız.

hayalsaati kullanıcısının son içeriği

 1. hayalsaati

  Define Bulma Çubukları İle Boşluk ve Define Bulunur mu..?

  Öncelikle Selamlar herkese. İlk çubuk bilgisini bu siteden alan biri olarak ilk konunun başlangıcından sonuna kadar bilgilerini paylaşan herkese teşekkür ederim. Çubuğu ilk duyduğumda öncelik bu site ve diğer internet yazılarının hepsini okudum. Ustalara sorular sordum. kendimce çeşitli çubuklar...
 2. hayalsaati

  Kafalar Karışık .

  Selamlar. Bölge doğu kapadokyo krallığına ait. Sadece bu bölgede rastladığım bir özellik : höyükler ve tümülüsler her medeniyette hakim tepelere yapılmıştır. oysa bu bölgede yakın birkaç yerde gördüm tümülüsler vadi içlerine yapılmış. Belki dönem soygunlarından saklanmış. o dönemde bölgenin...
 3. hayalsaati

  Görsel mihrap

  Mihrabın hemen ön zeminde bir çalışma yapıldı. Boşluk yok. Çubukla değerli sinyali alındı. Zemin temizlendi sigara paketi büyüklüğünde sıralı oymalar çıktı. Alet edevat yetersizliğinden ertelendi.
 4. hayalsaati

  pulluğa takılıp çıkan taşlar

  Öncelikle selamlar. Böyle resimleme olmaz diyeceksiniz. Haklısınız. Resimleme bana ait değil. Daha önce arge yaptığım bir alan. Tepeye yakın düz bir tarla. Bu tarladan tek tük para bulunmuş. Resimdeki taşlar tarlada pulluğa takılıp çıkan taşlar. Değerli yorumlarınız çok önemli. Saygılar.
 5. hayalsaati

  Çubuk ustalarına türkü

  https://youtu.be/JFjgQMLKw4A Çubuk ustalarına gelsin.
 6. hayalsaati

  Ibrik isareti

  Kuştur. Kuştur. Taşa çizen benden daha iyi çizmiş.
 7. hayalsaati

  Bahsettiğim yerler

  İlk resim 1 yazan değil ilk. Kaya üzerindeki oyma işaret ermeni böldesi kayseri aynısını gördüm malı alınmıştı. Benim gördüğüm kaya sizinkine göre daha küçüktü. Oymanın olduğu yön kuzeydi. Ve mal oyma hizası kayanın toprakla birleştiği yer 1 metre kazılmış ve yaya altına girişmişti. Belki bilgi...
 8. hayalsaati

  Devam etmelimiyim

  Yer olarak bana göre doğru yer. Tesbiti neye göre yaptınız. Basamaklarda göre işaretlediğim yeri kontrol ettiniz mi? Kolay gelsin. Bölge güzel ve mezar için çok uygun.
 9. hayalsaati

  Ustalar ramazan bitti hadin pratik yapalım

  Siva ustam baktım arka fotosu yok. Ama uç metre aşağısında şu kayalar var. Vadi çok derin. Yukarı yarım saatte çıktım. Şatj da yok.seri çekip çıktım. Bir kaç güne isabetli fotonlar ve tedbirlerle dönerim inş.
 10. hayalsaati

  Ustalar ramazan bitti hadin pratik yapalım

  Yeterince dinlendikten. Bugün hamlığı atayım dedim biraz,yeni bir bölgede dolaştım Önce araziyi genel görelim. Burası arazinin genel görünüşü. Vadi içinden bir dere geçiyor. Şimdi vadi tabanına inelim. Bizi büyükçe bir yılan karşıladı suya atlayıp kayboldu. Diğer arazi fotoları.
 11. hayalsaati

  Daha önce gören, açan veya giren var mı?

  Sanki bulgur değirmeninin alt taşı gibi duruyor.
 12. hayalsaati

  Çözülmüş üçgen oyma tecrübelerinizi anlatır mısınız?

  Güzel bir konu ben de detaylı bu konunun işkwnmesini bekliyorum. Çözülmeyen bir üçgen oyma var. Kayanın dibine işlem yapıldı ancak sonuç yok. Bakalım ustalarımız neler derler üçgen oymalar hakkında.
Üst