1 DÜNYA SAVASINDAN KALAN HAZiNE

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kabakburgiba

Operatör
bu tiplerden uzak durmanızı tavsiye ederim arkadaşlar.bu işler bu kadar kolay değil.konu sahibi istediğini yazmakta serbestir.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
masal uykumu getirdi, herkese tatlı rüyalar. bence bu tipleri süresiz banlayın.

etoile

Engellendi
Timur bey, kusura bakmayin, Forum Kurallarini Okumadim, cezasi 1 Hafta oldu. Bundada bir hayir vardir. Sizide zahmete soktuk, hakkini helal et. Forum kurallarini okudum! Alim satim yok! Müsade et bu konu hakkinda Konusup Tartisalim burada....

etoile

Engellendi
Merhaba, Timur bey hakli nedenlerden ötürü bize 1 Hafta engel koydu. Bende Forum kurallarini okumamistim! Derler ya seritain kestigi parmak acimaz. Herseyde bir hayir vardir.

timur964

konularim
Timur bey, kusura bakmayin, Forum Kurallarini Okumadim, cezasi 1 Hafta oldu. Bundada bir hayir vardir. Sizide zahmete soktuk, hakkini helal et. Forum kurallarini okudum! Alim satim yok! Müsade et bu konu hakkinda Konusup Tartisalim burada....
bende kuralları uyguluyorum görevim gereği .. sitemiz her turlu istişareye açıktır

etoile

Engellendi
Merhaba Odin, Soru gayet makul ama sandigin gibi degil. Ben sadece burda kisaca bir özet yazdim eger olan ve bitenleri yazsam 12 Ciltlik Kitap cikar ortaya. ben O Mevkiye 30 Yil gittim geldim ve Maalesef bulamadim ve diyorumki, Komutana yalan konusmanin karsiligi ise, ALLAHIN cezasi oldu bana. Yalan konusmamam gerekirdi ama benim yerimde kim olsa herkes yalan konusurdu. kim derki komutana, Komutanim sen Altinlarin üstünde yürüdün diye, ALLAH askina, ciksin ortaya bir yigit desinki, ben derim arkadas??? Harita Sahibine gelince, Harita sahibi zaten benim! O Gün beraber oldugum Yunanli Arkadasim, O da benden Keramet bekliyor! Anlatigim bu gercek bir hakikat ve asla bir hayel ürünü degil. Bu Hazinenin Osmanlidan Kaldigi ve ne amacla yola ciktigi, hertürlü bilgi Mektubda yaziyor zaten!
Mektubda yazilinandan VALLAHi bir filim cikar! hemde acaip bir filim! indian Jones halt etmis yaninda.

Biliryormusun odin, Komutana neden inandim?

1: Mektub´daki yani haberi olmayan Mektubdaki isaretlerin hepsini bana bilmedin anlatti. Anlattigi isaratler öyle 1 yada 2 isaret filan degil, O zaten sadece Haritayi Gördü, Mektub´dan kimsenin haberi yoktu! eger olsaydi zaten, O gün kendi bulmus idi Hazineyi!!!

2: Buda bana bilmeden anlattigi en büyük olan Püf Noktasiydi, CESETLER evet Ölülerdi, aradan 80 yil gecmesine ragmen orda halen cesetler duruyordu,

3: Komutan bana, burda Cesetler buldum dedi, bende ne ceseti, onlar Hayvanlarin Kemikleridir,
oda dediki, oglum ben ASKERiM, hayvanla insan cesedini ayirt edemeyen Komutanmi olur? bende, peki Komutanim o zaman kac tane ceset var diye sordum? Oda hic teretdüt etmeden cesetlerin sayisini söyle! Bende, Harb Zamani, elbette ölüler olur dedim ve konuyu kapattim

ALLAHA yemin ederim, Cesetlerin Sayisi, bizdeki Mektubdaki Yazan sayilar kadardi! Arkadasim, sen gelde simdi inanma ve neden 30 YIL aradin diye sor. Ya Dostum, Kim aramaz ALLAH askina kim?
Milyon kere milyon bu kadar tesadüf olurmu, anlattiklarindan bir tanesi gercege tekamül etmese vallahi birakirdim bu isin pesini!
saygilar

etoile

Engellendi
Herkimse istedigini yazmakta Hür. O gün bende hürdüm ve Komutana yalan konustum! Sana gelince, burda en büyük tip sensin! yazisacaksan ADAM gibi yazis ve ithamlarda bulunarak degil! Kimse kimse saygi göstermek zorunda degil ama Atiflarda bulunmak, ve Zanli sehpasina cikarmak alsa degil vede kimsenin yetki dahilinde degil, heleki birisini suclamak asla! Timur Bey senin gibilerin ipini cekmesi gerekenlerden birisin, sizin gibi tipler, saga sola EMiN Sifati altinda güven verir, sonra Adamlari Dolandirirlar. Rabbime 1000 Sükerler olsun, herseyim var. Dolandirmak icin benim bir nedenim yok! ADAM ol, dürüst ol, Karsindaki kisinin yasini sahsiyetini biliyormusunda TiP diye yaziyorsun! KÜSTAH

etoile

Engellendi
insan her gördügünü, kendi gibi bilirmis. Yazdigin yazilardan ne oldugun belli!
Cehaletin ayyuka tirmanmis nas diye geciniyorsun!

Sizin gibileri Firsat avcisi! Yonacak Kaz bulamayinca, tip olur, masal olur, hikaye olur!

ALLAH isla eylesin.....

Moderatör tarafında düzenlendi:

etoile

Engellendi
Arkadasim, öncelikle serin düsündügün icin seni tebrik ederim! Gercekten dedigin gibi, hani bizde bir söz var, Gacirdayan her trene binilmez derler. Ben 30 yil icinde neler yasadim neler gördüm. inan yasadaklarim süper bir filim olur, hemde oscarlik bir filim. burda benim icin önemli olan, güven ve itimat meselesi, VALLAHi burdaki Hazine 70 Aileye yeter, ya nasil yetmesin, sandiklar dolusu mücevher var.
benim icin bu mesele, DEGER babinda, Külliyeti icabi degil, bir hayali gerceklestirme anlaminda mahiyet teskil etmekte! Gelelim 40 kisi bir araya, bu is icin hertürlü emegi sarf edelim. hani biri bu iste bir pürüz var der, digeri bu tiplerden uzak durmak gerek, digeri uykum geldi der. Arkadasim, ben gercegim, yalanim´da yok. Zaten yer bulundumu derhal Polise, Askeriyeye haber verilecek! Onca Altini Mücevheri nasil alacaksin ordan? alsan alsan Birer sandik alirsin ya digerleri ne olacak. ALLAH muhafaza eylesin, ihlasi olmayan o gün kendini kaybede bilirde. Hazine bulundugunda Devlete teslim edersen, sana verilecek Pay, senin alacagin O bir sandiktan kat kat daha cok olacak, tabi bir sandik tasiyacak güc varsa onuda bilmem ya. Polis Arkadasa gelince, ALLAH rahmet etsin ve Mekani Cennet olsun insaALLAH.

etoile

Engellendi
Merhaha, peki nasil kontaga gecebiliriz? Burdan Özelden yaz, bir konusalim konuyu o zaman.
ilgin icin sagol.

Turko

Uzman
Sandık taşıyan çift başlı taç takan Kartal , demek bu efsane senin sayende çıktı memlekette . Ustam benim bildiğim bu hikaye nalin olduğu yerde 150 okka , kartalın olduğu yerden de bir sandık dolusu yaklaşık 400 okka malzemesi alındı. Hatta işaret lerin çözümü Ermeni bir sarraf tarafından yayınlandı kendi kitabında . Efsane işarettir sandık taşıyan Kartal .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...