1 DÜNYA SAVASINDAN KALAN HAZiNE

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

etoile

Engellendi
Polonez Merhaba,
Belki dedigin dogru, bu benim hayal ürünüm olabilir ama maalesef bu tam 30 Yillik bir mahsülün verimi. Polenez, cok görme, belkide biz sizofren biriyiz, benim hülyali alemimi Buhrana cevirmeye hakkin yok:)

Yurtdisinda nerde yasadin, eger nikine bakarsam senin Polanyali oldugunu söylemem gerekir...
Ich kenne viele Deutsch Polen hier in Deutschland!

Merak etme, benim Hikaye anlatmak gibi bir amacim olsa, Havas yayinlarina gider, Kitab Neşr ettiririm!
Hic olmazsa verdigim emegin karsiligini belki alabilirim, hatta Bestseller kategorisine girer, Ödül bile alirim degilmi?

Türkce bilgime gelince, bu konustugum Yeni Türkce, birde ATALARIMA ait türkce bilirim, mesela, Avlu´ya "germec" - Bahce´ye "Bostan" - Kavgaya "ugras" - Su Kuyusuna "Bogar" Domatise "Maye" Baltaya "Nacak" Tatar Yayina "Zembildek"

ragıp

Uzman
@etoile

hoş geldin iyi formlar

konunuzu ilgili bölüme taşıdım.

ustam, açık ol
esas amacın nedir, ne istiyorsun?

selametle

etoile

Engellendi
eski,
ulasayimda nasil? Gizlilik icermiyorsa burdan yazin, evet iceriyorsa, bana özelden mesaj atin.
Sag olsun Timur Bey bu konuda yardimci oluyor. ALLAH razi olsun ondan!

etoile

Engellendi
Turko,
Verdigin bilgiler icin sagol var ol. Lakin dedigin gibi, bu bir efsane! inanirmisin, Adamlar benim aradigim Hazine bana anlatiyorlar, tabi onlar bizden haberdar degiller, bizde melül melül dinliyoruz... Haritada olan tek bir isaret vardi, oda yön tayini idi. Bize bu isarete gösteren sahis, biz ordan ayrildiktan sonra haftasina varmadan oraya gidiyor ve o kizginlikla ordaki isareti kiriyor! Adam zannediyorki, biz Altinlari alip gittik!

21 yil sonra o Adamin yanina gittim, Adam tabi beni tanimadi.

Ordaki Hazine senin anlattigin Hazine degil, cünkü Harita üstünde Ermeninin desifre edecegi hicbir isaret yada emmare asla yok! Diyelimki Haritadaki isareti buldular, Peki Altinlar nerde? Nerede gömülü, sonra orda diger baska hicmi isaret yok, yani bul isareti, git burnun düzüne hooooooppppp Altinlar kucaginda....

Diyelimki diger isaretleri buldun, hadi sana bir sans daha vereyim, elinde Altin arama cihazida var!
Makinilerin gercekten gömüleri bulma gibi kabileyeti olsa, adamlar cihaz üretmektense, gider 1 ay arar ve Milyonlari götütür!
Eskiya denen Hain, onca insan öldürecek, sonra ben yiyemedim buyur senmi ye diyecek, elinle koymus gibi git al gel sonrada, Zevk´ü Sefa Zikir Mustafa.... yok yok azizim, Kusun iki Kanadi var ama 1001 tanede tüyleri var, iste sir Burda yatiyor, kanadin var olmus, tüylerin yok ise, hersey beyhude!

Selamlar

Karabulut

Operatör
Merhaba etoile Arkadaşın dahi olsa bu işlerde kimseye güven olmuyor Çok sevdigim bir dayı vardı Bir gün başladı anlatmaya 6 aylık bir ekip vardı diyor can ciğer gibiydik başladık kazmaya diyor 2 mt civarı iki küp çıkmış ekipten biri çıkardı tabancayı az daha hepimizi vuracaktı diyor Allah'tan küpler boş çıkmış ta canlarını zor kurtarmışlar Birde ben anlatayım iki ermeni getirdik sözde işaret lerden anlıyorlar işi resmi yaptık 5 mt saf kaya kepçe kıramıyor sonuç boş hiç bir şey çıkmadı arkeolog geldi baktı bakar bakmaz burda değil dedi ama her şey çok geç masraf ettik bir defa daha çok şey varda neyse Yani demek istediğim arkadaşın da olsa kendi gözünle görmedin şeye inanma derim Öyle bir harita kolay kolay bulunmaz Diyelim böyle bir şey var Resmi yap derim.

etoile

Engellendi
ragıp
Ragip bey, benim yazdigim alenen acik ve nettir!

1: Bana Rahmetli Astsubayin yanindaki uzman Cavus lazim
2: Eger O Uzman Cavusu bulmak kabil degilse, Askeriyenin HAVA Cekimi olan Resimler var!
Askeriye bu Fotofralari, sinir ihlali ve Orman tahribatlarini Zaman diliminde kesif amacli yapmistir!

Kus bakisi Resimler olursa, yeri bulmak artik hicde sorun degil ve elimle koymus gibi o yere giderim!

Bu cevre Kus bakasi acisindan 5 km var! ve tamamen Ormanlik bir alan, daha ziyade daglik taslik ve ucurum iceren bir bölge! öyle herkesin anlacagi, Sükrü sarac Stadi gibi düm düz bir Plato degil!

Biz neden yillardan beri avareyiz o bölgede?

Dogal Olarak sorman gereken soru su olmasi gerek? Peki Rahmetli Astsubay nasil buldu? Evet aynen nasil buldu, O Komutanda, Osmanli Karargahindaki eski Haritalardan buldu, zaten bunuda bana acikca söyledi.
Gittigi Bölgelerin Osmanli Haritalarindan alintilar yaparak yola ciktigini ve tüm bilgileri bana nakl ettigini telde söyledi!

Sende bize yardimci olursan eyvallah! Hic bir emek karsiliksiz kalmaz ALLAH´IN izniyle!

etoile

Engellendi
Karabulut
Merhaba, cok dogrusun! Sana katilmamak mümkün degil. Peki dedigin gibi resmi yapalim, nasil yapacaz bunu resmi olarak? Ben bunu hic düsünmedimmi saniyorsun? sen hic resm kazi icin bas vurdunmu yetkili makamlara? Adami af buyur, Esek yerine koyup Kaf Dagina sürgün ediyorlar! Ben o yollardan gactim.

Dostum KARABULUT, sen sordun onun icin yazayim!

O Zamanlar Rahmetli demirel Basbakandi !Dogru Yol Partisi" Özalda cumhurbaskani.
Kalktik gittik Ankaraya, Önce Partiye gittik, sayin demirelle konusmak icin, halince onunla konusmak mümkün olmadi! Bugün istanbulda yarim izmirde diger gün yurtdisinda git gel günler gecti!
Bizim bu durumuzu gören bir Memur arkadas, bize, ya arkadas gidip geliyorsunuz sorun nedir? varsa yapacak bir is, ben yardimci olurum! Anlattik ve oda bizi Emniyet Müdürlügünde Akrabam var hadi gidelim, kalktik gittik Ankara Emniyet Müdürülllügüne, Adamla konustuk! Polis, suanda yapacak bir durum yok Askeri ile irtibata gecmem gerek ve buda günler haftalar alir vede Garantisi yok! Siz bu sartlar altinda arama yaparsaniz sizi tutuklarlar, peki ne yapalim? Altin arama Ruhsati alin. Nerden aliriz bu Ruhsati? Enerji ve Tabi Kaynaklar bakanligindan. Azizim kalkar gideriz Bakanliga, Memur, sayarda sayar bitmez bir türlü. Baktik bizim Hukiki olarak altindan kalkacagimiz bir durum degil ve memur bey, bir Avukat görevlendirsek nasil olur, hay hay elbette sizin icin daha iyi olur! Tanidigim bir avukat var, gidin size vekillik yapsin. Biz yine Memur bey, Avukat araciligi ile bizim Hukiki islem hemen hal olurmu, Memur aynen söyle der, tabi, elbette arada büyük fark var, sizin Ruhsati almaniz 1 yili bulur ama Avukat devrede olursa 6 ay icinde Ruhsati alirsin ve Ruhsatin Maliyeti 10.000 Mark, Avukat haric, Devlet Vekillik isine karismaz bakmaz!

Vallahi bu Hikayenin devami var, onuda sonra anlatayim.
Hayirli aksamlar

etoile

Engellendi
Avare
Hepsi var kardesim, istemedigin kadar bilgi mevcut. Sorun zaten hangi bölge belediye degil.
Sorun 5 km lik bir alanda! Komutanin buldugu o Noktayi biz bulamiyoruz!
O Bölge Osmanli arsivlerinden buldu, hatta bana oraya Arabayla gittigini ve bir Patika yolundan söz etti, Arabayi birakip 300m yürüyüp o yere geligini söyledi!

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Konuyu takip ediyorum ama etoile ile özel mesajlaşmalar yapanlar haricinde konuya tam anlamıyla hakim olan yok ne yazıkki. etoile üstad eğerki ulaşmak istediği şeylere konu içinde açıklık getirirse biz konuyu takip eden kişilerde konuya hakim olup hem bilgi sahibi oluruz hem de belki gerçekten yardımcı olanlar çıkabilir

Avare

Member
Tamamda 5 km cok bi alan degilki bilgiler varsa neden bulunamasin .bolge neresidir biraz detay verseniz ne.anlatmak istedinizi

mayhem

Co Admin
Co Admin
Tamamda 5 km cok bi alan degilki bilgiler varsa neden bulunamasin .bolge neresidir biraz detay verseniz ne.anlatmak istedinizi
katılıyorum sana harita varsa paylaşırsanız güzel olur herşey ortata neyi bekliyoruz şehidimizin arkadaşına ulaşmak zor bunu geçmek gerek bölge belli ise size lazım olan nedir yardımcı olalım değilmi Avare .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...