Balık, oyma ve ayak izi

Mehto61

Member
@The Thing trabzon da bu usta
@adrenalin68 şelalesinde bişe yok ben iyice inceledim bunlarda başka bişe yok ayak istikametine 10 mt civarında boşluk tespit ettim ama okadar

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
@The Thing evet dosya ekle den yapınca da üstüne ciziyor ve resmi acmıyor
Hareketli resim cekmissinizdir. O yüzden yüklemez üstü çizik çıkar.
Sorun çıkaran resimlerin screenshotunu alın. Düzenleye basıp etrafında siyah çerçeve varsa onları yok edin yani resmi küçültün(istege bağlı), sorunsuz şekilde dosya ekleden yükleyerek resmi paylaşın.

Trakyalı81

@Trakyalı81 ustam sonradan cözdüm işi birde sizin bilginizi almak isterim resimler hakkında sizin bir fikriniz varmı acaba
Son resim muazzam bir yapıt. "Ben burdayım tüm ihtişamımla " mesajı net..
Mesaj bu kadar net ise, o kadar da zordur fikri öne çıkabilir.
Muhtemelen ağır işçilik vardır burada.
Su en büyük dert olarak karşınıza çıkabilir.
Çubukta profesyonel değilsen (Benim gibi), metal tespiti yapmaya çalış. Alan tarama olarak kullan yani çubuğu.
Baştan uzak mesafede (20-30 m,Ne kadar uzak o kadar çok iyi) , yön verdiği istikameti iyi belli. (Çubukların uzaktan hedefe, doğru açıda nasıl yön verir biliyor olman gerek)
Sonrasında istikamete göre yol alırsan alanı daraltman daha kolay olabilir.
Vaktin varsa uğraş burada. Nirvanaya yolculuk bileti belki elde edersin.
Rast gelsin..

Mehto61

Member
@Trakyalı81 saol hocam azda olsa cubukla bilgim var alnı uzaktan tarayarak birde şekillerin bilgileri üzerine Bi yolculuk yaptım sonra cubukla tekrar alan alarak bir işlem gercekleştirdik fakat 1.5 mt civarında önüme kaya cıktı üstü düz gibi ama büyük bu yer işaretleri karşımıza alınca sol tarafında caoraz kalıyor 10 mt gibi uzaklıkta ama tahminim o cıkan kayanın 1 mt önümden altına girmek lazım diye düşündüm ama yinede şekiller ve ustalardan yorumlarını alayım dedim dere veya suyu bizi cok engelleme yapmaz yön verebiliriz hertürlü suya

Trakyalı81

@Trakyalı81 saol hocam azda olsa cubukla bilgim var alnı uzaktan tarayarak birde şekillerin bilgileri üzerine Bi yolculuk yaptım sonra cubukla tekrar alan alarak bir işlem gercekleştirdik fakat 1.5 mt civarında önüme kaya cıktı üstü düz gibi ama büyük bu yer işaretleri karşımıza alınca sol tarafında caoraz kalıyor 10 mt gibi uzaklıkta ama tahminim o cıkan kayanın 1 mt önümden altına girmek lazım diye düşündüm ama yinede şekiller ve ustalardan yorumlarını alayım dedim dere veya suyu bizi cok engelleme yapmaz yön verebiliriz hertürlü suya
Tespiti netlestirirseniz muhtemelen yön vermek zorunda kalacaksınız.
Bir ustamızın dediği gibi, önce tespit sonra işlem.

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
İşaretler dere içindeyse konumları ya yamaçlarda keza yamaç düzlüklerindedir.

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
güzel işçilik, güzel çalışma. Suyun akışını değiştirerek kapalı alanlara merhaba diyebilirsiniz.

Mehto61

Member
@kaynak ustam yapmış olduğumuz işlem derenin yamacı üstü düz 2mt karelik bir alan işaretlerin 10 mt capraz yamac kısmı ama dediğim gibi 1.5m de kaya cıktı önümüze üstü düz bu kayayı cıkartmak gerekirmi yada önden yandan altınamı girmek lazım