Ben niye yanildim

meratan

Aktif Üye
Ekli dosyayı görüntüle 189960

Selamün aleyküm
Yukarıda görüldüğü gibi 2× 2,5 bir oda tespit ettim oda yüksekliği 1.70 cm üstünde 2.30 toprak var.Tünelle odanın birleştiği yer 3 metre burada tünelin yüksekliği 1 metre tünelin başlangıcında tünel 1.70 üstündeki toprak 2.30.Şunu söyleyeyim tespit yapılırken bu sitedekim bütün sistemler denendi.Sonuç yukarıdaki gibi çıktı.
Tünelin başlangıcından işleme başlandı duvar çıktı.Yukarıda resmini çizmeye çalıştığım gibi bir duvar duvarın genişliği 1 metre.Bu defa direk değerlinin üstünden işlem yapıldı.Oradada duvar var resimdeki gibi.2.30 inildi doğal sert zemin çıktı.Bu arda değerliyi 3 metrede veriyordu.
Daha sonra duvarı incelediğimde duvar kocaman bir V şeklinde olduğunu fark ettim.
Duvarın yüksekliği yaklaşık 1.50 metre Duvar üç kademe üst kademesi lanettayin hafif harçlı duvar.Orta kademesi 30×30 ve 4 cm kalınlığında kırmızı çini gibi taşlarla örülü çinilerin araları 10 cm harçla dolu çok sağlam alt duvar ise yine taş duvar ancak en üst duvara göre oldukça sağlam
Temizledikten sonra resim çekip koyacağım inşaallah.
Ustalarım boşlukta niye yanıldım acaba.Birde sinyal devam ediyor duvarın neresine bakmalıyım.Yine ustalarım bu V. bir işaretmidir
Saygılar

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
meratan ustam arazinin yapısı yani üst zeminin yapısı düz tarlamı kayalık mı. Meyilli kayalık mı.. Şuan cepten baktığım için birazda stresli olduğum için kafa dağınıklığı yaşıyorum.. Aklıma gelen şeyi hemen yazıp yanıltmak istemiyorum.. Boşlukta yanılma sebebin üstte sorduğum sorularıda cevaplarsanız birazdaha yaklaşırız.. Rast gelsin

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
1de şu değerli dediğin kısım varya o kısımda birazdaha testlerini çoğaltarak noktalamak çalış... O noktanın cep gibi.. Ya cm olarak ya altta yada ki benim tahminim o v gibi görünen kayanın altında kalması lazım

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Fotoğraf çalışması yaparken üst arazi fotosunda bu v nin bakış istikameti de nereyi gösteriyor o tarafıda görelim

meratan

Aktif Üye
Eyvallah uçmuş ustam arazi orman çalışma yapılan yer düz yanlızca tünel hafif meyilli.Yer toprak ve dolgu ara ara taş çıktı
Saygılar

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Büyük olasılıkla aldığın tepki dolgu toprak tepkisi ancak siz bunu boşluk olarak almış olabilirsiniz. Çubuklar sizde boşlukta nasıl bir tepki veriyor bilemiyorum. Egerki boşlukta çubuklar dışa açılıyor ise dolgu toprakta V şeklinde açılmalı.Yok eğer göğsünüze kapanıyorsa yine dolguda açılıp kapanacaktır. Yanı dolgu toprak ile gerçek boşluğun tepkilerini tam çözmeniz gerekecektir ikisinin arasındaki ince çizgiyi yakalamanız sizin yararınıza olacaktır

meratan

Aktif Üye
Büyük olasılıkla aldığın tepki dolgu toprak tepkisi ancak siz bunu boşluk olarak almış olabilirsiniz. Çubuklar sizde boşlukta nasıl bir tepki veriyor bilemiyorum. Egerki boşlukta çubuklar dışa açılıyor ise dolgu toprakta V şeklinde açılmalı.Yok eğer göğsünüze kapanıyorsa yine dolguda açılıp kapanacaktır. Yanı dolgu toprak ile gerçek boşluğun tepkilerini tam çözmeniz gerekecektir ikisinin arasındaki ince çizgiyi yakalamanız sizin yararınıza olacaktır
Aliömer ustam bende boşlukta çubuk x yapıyor boşluğun tam kenarına geldiğimde ise ikiside tam içi kapanıyor
Saygılar

Turko

Uzman
3x3 metre üstündeki toprağı komple kaldır alanı aç karot getir salla aşağı kamera bakalım dediğin gibi oda var mı.

meratan

Aktif Üye
3x3 metre üstündeki toprağı komple kaldır alanı aç karot getir salla aşağı kamera bakalım dediğin gibi oda var mı.
Turko ustam sorunda o ya zaten oda çıkmadı.Nerde yanıldığımı anlamaya çalışıyorum
Acaba üstündeki duvarmı aldattı beni
Saygılar

meratan

Aktif Üye
nizami ölçüde yanılma olmaz derinlik farklıdır.
Altı doğal kist çıktı ustam işlem zor.Çizdiğim resimdeki duvar ufak kaldı ustam 1 metre genişliği var bir tarafın 1 metrede öbür tarafın yani odanın kenarlarının az bir kısmı ve V dediğimiz duvarın arası duvar dışında kalıyor.Acaba ustam odanın üstüne böyle bir duvar yapılırmı
Saygılar

Son düzenleme:

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Aliömer ustam bende boşlukta çubuk x yapıyor boşluğun tam kenarına geldiğimde ise ikiside tam içi kapanıyor
Saygılar
daha önce her hangi bir sebeb ile açılıp kaptılan bildiğiniz bir yer varsa üzerinde test yapın dolgu tepkisini anlamaya ve çözmeye çalışın.