Ben niye yanildim

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Altı doğal kist çıktı ustam işlem zor.Çizdiğim resimdeki duvar ufak kaldı ustam 1 metre genişliği var bir tarafın 1 metrede öbür tarafın yani odanın kenarlarının az bir kısmı ve V dediğimiz duvarın arası duvar dışında kalıyor.Acaba ustam odanın üstüne böyle bir duvar yapılırmı
Saygılar
Kardeşim sen odadan önce toprak kaymasın diye yapılan duvara denk gelmiş olbilirsin. Duvarın 20 metre sağ ve solunu da bir kontrol et bakamlım birşeyler varmı ? Eğer birşey yoksa derinlik ölçümü yanlış olmuş olabilir.

meratan

Aktif Üye
Kardeşim sen odadan önce toprak kaymasın diye yapılan duvara denk gelmiş olbilirsin. Duvarın 20 metre sağ ve solunu da bir kontrol et bakamlım birşeyler varmı ? Eğer birşey yoksa derinlik ölçümü yanlış olmuş olabilir.
Eyvallah ustam aslında bu yer ile çok önce uğraşmıştım oda diye tespit ettiğim yerin 5 metre gerisinde içi toprak dolu bir oda bulmuştum.Daha sonra bıraktım orayı.O zaman bulduğum odanın yine gerisinde bir yapı temeli vardı bayağıda büyüktü.Orada şüphelendiğim bir yer vardı orayı kontrol etmeye gidip çubuk tutayım dedim çubuklar beni üste yazdığım yere getirdi.Yer bana çok yakın olduğu için benden başka gidende yok.Buradaki önemli nokta sanıyorum odanın üzerinde duvar olurmu.Birde ustam diğer oda ve başka bir sürü duvar buldum burada fakat konuyu açtığımdada söylediğim gibi bu duvarın ortası özel yapılmış .Duvarın sağ tarafının üstündeki daha basit olan duvar daha geriden geliyordu yani geride bulduğum odanın önünden geçerek bina temeline kadar gidiyordu.Bu özel duvar aşağı yukarı V bir tarafı 3 metre diğer tarafıda aynı ve sol tarafının üstünde basit duvar yok. Bu V ölçüsünü ve resmini alıp burada paylaşacağım.Acaba işaret olabilirmi
.. Saygılar

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Eyvallah ustam aslında bu yer ile çok önce uğraşmıştım oda diye tespit ettiğim yerin 5 metre gerisinde içi toprak dolu bir oda bulmuştum.Daha sonra bıraktım orayı.O zaman bulduğum odanın yine gerisinde bir yapı temeli vardı bayağıda büyüktü.Orada şüphelendiğim bir yer vardı orayı kontrol etmeye gidip çubuk tutayım dedim çubuklar beni üste yazdığım yere getirdi.Yer bana çok yakın olduğu için benden başka gidende yok.Buradaki önemli nokta sanıyorum odanın üzerinde duvar olurmu.Birde ustam diğer oda ve başka bir sürü duvar buldum burada fakat konuyu açtığımdada söylediğim gibi bu duvarın ortası özel yapılmış .Duvarın sağ tarafının üstündeki daha basit olan duvar daha geriden geliyordu yani geride bulduğum odanın önünden geçerek bina temeline kadar gidiyordu.Bu özel duvar aşağı yukarı V bir tarafı 3 metre diğer tarafıda aynı ve sol tarafının üstünde basit duvar yok. Bu V ölçüsünü ve resmini alıp burada paylaşacağım.Acaba işaret olabilirmi
.. Saygılar
Kardeşim benzer bir olayı duydum. 1,5 metrede duvar ama duvar sadece kabartma işretleri saklamak için yapılıyor. Asıl oda cihaz ilk tespitinde 12 metrede görünüyor ama 12 metrede ulaşılamayınca daha derinde olduğu anlaşılıyor. Nasip olursa bu yıl ilgileneceğiz. Senin alanda böyle bir yer olabilir.

meratan

Aktif Üye
Aslında ustam benim anlamak istediğim şu simetrik bir şekilde defalarca kenarlarını çizdiğim ve yine defalarca üç dört derinlik sistemiyle derinlik aldığım yerde niye oda bulamadığımdır.Üstündeki duvardan desek duvar odanın üstünü tam kaplamıyor eğer katlasa tamam duvarmış diyeceğim ama öyle değil.

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Oda diye tespit ettiğin şey lahit olabilir. V şeklindeki duvar çökmeyi önlemek ve lahiti korumak içindir. kurşunla tekrar kontrol et. derinlik ölçümün hatalı olabilir.

adem44

Bilgili Üye
Derindir yuzeydekı sınyal dogru olmıya bılır sen elıne 2 adet o yerdekı agactan uygun cubuk kes degerlıye carpı yaptıgı yerden 2 3 metre gerısınden 2 cubugu uclarını bır bırıne degedırerek bekle uclara dıkkat et cubukların ucları hareket yapmaya basladıgında cubukların ucu hedefe kılıtlenınceye kadar bekle bu 15 dakıka surebılır enerjınıze baglı uclar hedefe kılıtlenınce uclar derınlıgını tahmın ede bılırsınız rahatlıkla dıger derınlık alma yontemlerıne ben guvenmıyorum tabı cubuklar sadece ıstedıgınız hedefe kılıtlenmesı lazım mıneral suya kacarsa yanıla bılırsınız cubugun çalısmasında bır seıkıntı yok ama cok derınden çekıyor buna dıkkat et sol elıne aradıgın seyın parcasını alırsan cok derınlerı cekmıyor cubuk .

Son düzenleme:

meratan

Aktif Üye
bozoklu ve adem44 ustam yorumlarınız için teşekkür ederim.Aslında benim için değerli ikinci planda kalıyor.Belki 3 aydır defalarca çubuk tutup her türlü testi onlarca kez yaptım.Odayı ve tüneli çizdim.Ve tünelin girişinden başladım işleme.40 cm sora V nin sağ kol duvarı ile karşılaştım.Duvarı sökmektense direk odanın üstünden değerliye ineyim dedim 2.30 m alt doğal kist çıktı.Acaba şöyle bir şey olabilirmi diyelim derinlik daha aşağıdaO zaman tünelin ğirişinden duvarı söksek alttan oyarakmı bir oda oluşturulmuştur.
Saygılar

adem44

Bilgili Üye
@bozoklu ve @adem44 ustam yorumlarınız için teşekkür ederim.Aslında benim için değerli ikinci planda kalıyor.Belki 3 aydır defalarca çubuk tutup her türlü testi onlarca kez yaptım.Odayı ve tüneli çizdim.Ve tünelin girişinden başladım işleme.40 cm sora V nin sağ kol duvarı ile karşılaştım.Duvarı sökmektense direk odanın üstünden değerliye ineyim dedim 2.30 m alt doğal kist çıktı.Acaba şöyle bir şey olabilirmi diyelim derinlik daha aşağıdaO zaman tünelin ğirişinden duvarı söksek alttan oyarakmı bir oda oluşturulmuştur.

Saygılar
Direk degerlıye oda varsa işlem yapılmıyor gırısı bulmanız lazım su sızıntısı veya ufak su kanalı varmı gırıs dıye supeledıgınız yerde ? .

meratan

Aktif Üye
Büyük olasılıkla aldığın tepki dolgu toprak tepkisi ancak siz bunu boşluk olarak almış olabilirsiniz. Çubuklar sizde boşlukta nasıl bir tepki veriyor bilemiyorum. Egerki boşlukta çubuklar dışa açılıyor ise dolgu toprakta V şeklinde açılmalı.Yok eğer göğsünüze kapanıyorsa yine dolguda açılıp kapanacaktır. Yanı dolgu toprak ile gerçek boşluğun tepkilerini tam çözmeniz gerekecektir ikisinin arasındaki ince çizgiyi yakalamanız sizin yararınıza olacaktır
Ustam öncelikle teşekkür ederim.Sizin dediğiniz gibi daha önce hiç dikkat etmediğim bir şeyi fark ettim.Çubuklar dolguda V ye yakın çarpı yapıyor yani uçtan çok az çarpı yapıyor.Ancak boşlukda nerdeyse karnıma kapanıyorlar.Bugün bu konudaki araziye gittim ve dolgu olduğuna karar verdim.Ancak değerli sinyali daha önce işaretlediğim yerden 50cm çizdiğim V nin içinden birleşme yerine doğru kaymış.V nin birleşme noktasına kadar işlem yapmayı düşünüyorum.Yani frekansı takip edeceğim.Düşüncem V nin içinde olduğudur.1 mt genişliğindeki duvarın dışından frekans gelme itimali zor gözüküyor
Saygılar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Tecrübe çok şeydir.
Dolgu ile boşluğu artık ayırt edebileceksin kurbanım.
Bu çok önemli bir tecrübedir.

Bu arada boşluğa hangi çubukla bakıyorsun....???

meratan

Aktif Üye
Tecrübe çok şeydir.
Dolgu ile boşluğu artık ayırt edebileceksin kurbanım.
Bu çok önemli bir tecrübedir.

Bu arada boşluğa hangi çubukla bakıyorsun....???
Allah razı olsun ustam.Boşluğa gümüş cubukla bakıyorum ustam.İki adet neodyum mıknatısı sağdakinde.Elimde pinpon topu ile.
Saygılar

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Allah razı olsun ustam.Boşluğa gümüş cubukla bakıyorum ustam.İki adet neodyum mıknatısı sağdakinde.Elimde pinpon topu ile.
Saygılar
Parmakların küçük ise, pinpon topunu çubukla tutmak zor oluyorsa bu nedenle dikkatini dağıtıyorsa;
5 cc enjektör-şırınga ( eczanelerde var - ucuz ) alıp, sap kısmı çentikli, oradan kesiyorsun.
İçine doğru hafif bastır. Boş kalan kısmı da silikonla doldur. Hava içinde hapis kalmalı ve hava girmemeli.
Buda işini görür. Tutuşu çok rahattır.

Ekli dosyayı görüntüle 190258