Benzetiyor muyum acaba

R00T

Profesyonel
Co Admin
Ben bu taşta doğalı çok ustaca kullanmış bir işçilik düşünüyorum . Araştırsın @Malbulanındır .

sef_er

Operatör
2018 bütçesi bitti yeni yıl yeni umutlar , kestane yemeden portakal kabuğu ile tombala oynamadan milli piyango dan amorti tuturmadan sahaya çıkmam.
Turko ustam ben dedim bu adamin bir eli yağda bir eli baldadir diye, hayir şantiye tamam hobide guzel, insan yanılıyor demekki

sef_er

Operatör
Turko hayir yuz kusur bin de iyi rakamdi, dedim ya ben ciragim diye herhalde ondan dolayi anlamadım

jeolog

Co Admin
Co Admin
jeolog , epy , kaya oluşumları ile ilgili yorumlarınızı önemsiyorum müsaitseniz bakabilir misiniz, şimdiden teşekkürler.
Diğer ustalar saygılar deneyimleriniz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.
Ekli dosyayı görüntüle 223815

Bu sahaya tekrar giderseniz şayet kirmizi ile taradigim yerde bu kaya blogunun bir uzantisini gorebilirsiniz (toprak ustu veya alti).
Mavi ile taradigim yerde ise emin olmamakla beraber (pixel ve acisi sebebiyle likenlerin dizilimi yaniltabilir) harfler gorunuyor.
Ölmuş deveye benzedigi gibi asagidaki fotoda yer alan dinazorlara da benziyor. Algi durumu.

Ekli dosyayı görüntüle 223817

Son düzenleme:

dersu

Bilgili Üye
uçanhollandalı , Mal bulanındır , Root İlginize teşekkürler, forumda konularda hiç bu kadar baygın duranına rastlamadım, ama gerçek gibi bir yandan da, doğal olmamasını umuyorum,

Son düzenleme:

dersu

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 223815

Bu sahaya tekrar giderseniz şayet kirmizi ile taradigim yerde bu kaya blogunun bir uzantisini gorebilirsiniz (toprak ustu veya alti).
Mavi ile taradigim yerde ise emin olmamakla beraber (pixel ve acisi sebebiyle likenlerin dizilimi yaniltabilir) harfler gorunuyor.
Ölmuş deveye benzedigi gibi asagidaki fotoda yer alan dinazorlara da benziyor. Algi durumu.

Ekli dosyayı görüntüle 223817
Bende dinazor diye açacaktım konuyu fakat literatürde yok sanırım, mavi işaretlediğiniz yer dikkatimi çekmemişti teşekkürler ilginize temizleyip bakarım, bloğun uzantısı var ise ne anlatır bize sayın ustam.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Bende dinazor diye açacaktım konuyu fakat literatürde yok sanırım, mavi işaretlediğiniz yer dikkatimi çekmemişti teşekkürler ilginize temizleyip bakarım, bloğun uzantısı var ise ne anlatır bize sayın ustam.
Uzantisi varsa deve olmadigi, klasik akdeniz bolgesi kirectaslarinin mostra goruntusu deriz. Asagidaki benzer bir gorsel.
Ekli dosyayı görüntüle 223822

dersu

Bilgili Üye
Uzantisi varsa deve olmadigi, klasik akdeniz bolgesi kirectaslarinin mostra goruntusu deriz. Asagidaki benzer bir gorsel.
Ekli dosyayı görüntüle 223822
Bu durumda şunu anlıyorum, özellikle boyun kısmındaki bölüm (horasan olabilecek kısım orasıdır diye düşünüyorum) yüzeysel ise devamına bakalım, söylediğiniz gibiyse doğal olma ihtimali yüksek.

jeolog

Co Admin
Co Admin
Cevreyi de arastirin ve bol bol fotograf cekin hatta ilginizi ceken yerlerin 3D cikartilacakmis gibi her yuzeyini fotograflayin. Daha sonra bilgisayardan incelerken gozunuzden kacmis birsey varsa gormeniz kolay olur. Kolay gelsin

dersu

Bilgili Üye
Cevreyi de arastirin ve bol bol fotograf cekin hatta ilginizi ceken yerlerin 3D cikartilacakmis gibi her yuzeyini fotograflayin. Daha sonra bilgisayardan incelerken gozunuzden kacmis birsey varsa gormeniz kolay olur. Kolay gelsin
Teşekkürler değerli katkınız için.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Yatırıp kesmiş olamazlar mı :151:

epy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aynı iki fotonun birincinin ikinciye göre daha az ışıkta cekilmesinden kaynaklı gölge yansımalarının olmaması ve foto büyütüldüğünde dağılmayıp daha iyi görünüm vermesi benim için artı oldu.görsel durumu deveye benzetilmiş olabilir .yatan deve dediğiniz yüzeyin kıvrılmış ön sol ayağının üstüne dayalı doğal görünümlü kare kesim yüzün sınırları net. küçük bir kapama veya yön işareti de olabilir.o noktayı elden geçirirseniz altındaki yüzeyde olabilecek görünümleri bozmayın.ayrıca bu kare görünümün tam sağ üst bitişiğinde yapılan giriş yönü verilmiş kare oyma çok bariz kendini gösteriyor.ilk fotoyu büyültüp görebilirsiniz.yeni fotolarla çevrenin daha iyi görülmesi yorumları arttıracaktır.

Son düzenleme: