Bilgilendirme___

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Kuyumculuk yapan yakın tanıdigim var. Ayrıca kuyumculara mal satan ve kilolarca altın ile sürekli seyahat halinde olan kişiler var. Kuyumcular da çoğu zaman kg üstünde mallar ile nakil yapıyorlar.
Duyumunuzun kaynağı yüksek oranda tartışılır.
Ona hiç şüphem yok bunu kim ne zaman yazacak diye bugün giriş yaptım yazan olmamıştı ama sen yazmışsın:)

Konu konuyu acar :)
Buyurun sohbete :)

Şimdi deyerli dostlar
Allah nasip etti buldunuz var sayalım
Kendinizce (ama siz deyil amatörler için geçerli) cevrenizde araştırıp bir alıcıya 2 alıcıya 3 yada 5 alıcı buldunuz
Içlerinde sizi ikna kabiliyeti yüksek olanına itibar ettiniz
Siz köydesiniz veyahutta büyük şehir dışındasınız....

adam sizin tüm ısrarlarınıza rağmen illada TASINABILINIR MALZEMEYSE getirmeniz gerek ve bir şekilde sizi ikna etti
Attınız otobüse veya arabaya 1 araç 2 araç çıktınız yola
mayhem ustanın msji ıyi okuyun tünelle alakalı olan :)

Siz varacağınız noktaya varmanız bir mucize bunu kabullenin
Ki var sayalım böyle birşey yok
Sizi getittirenin ispitci olma olasılığı %98
Aracının aracisinin aracısı daha ekspere bile ulaşmadınız onu bırakın sizi çağırdığı bölgedeki duzergahta sizi bekleyen hendeklerden bile habersiz
bu hendeklerden kastım bahsi geçen algılayıcılar...

Bakin bundan 6 yıl önce yalan yok O zaman algılayıcı varmıydı yokmuydu bilmiyorum

Ben birine bir malzeme getirtirdim malzeme doğru malzeme çukur bizans 23 adet
Bunları biz nasıl getirebilir diye bana sordular dedim korkuyorsanız ben geleyim siz ayrı koltukta ben ayrı koltukta lafı uzatmayayım

Telefonu kapattım göstereceğim kişiyi aradım yani satacağım kişiyi
Ona danıştım

Çok ilginç bir şey söyledi:)
Miktar zaten az çok olmuş olsaydı biz gider alırdık dedi
Ama şöyle birşey yapın dedi ...

Oraların tuzlu su peyniri meşhurdur
Bir poşetin icine koyup sıkıca bağlasın
2 peynir diliminin içini boşaltıp çukur olan kısma koysun diğerinide kapak yapsın laylon iple sıkmadan birbirine bağlasın
Tuzlu su peyniri zaten bulanık fark edilmez :200:
Şimdi herkes bunuda eleştirecek ne alaka diyecek inanın biz onu bu şekilde getirdik
Hemde arama yapılan noktaları sayayım size
bitlis çıkışı
Muş 'ta 2 noktada
Elazigda
ve dedektorle köpeklerle arama yapıldı

Bakin demeye calistigim şudur
Yukarda bize bu uygulamayla malzeme getitiren gerçek alıcıdır
Bir oncekide kahve köşelerinde bir çay bardağına 40 takla atan başı boş lardir hayatlarında bırak alıcı görmeyi eksper yüzü görmemişler insanları bir uçtan bir uca çağırıp birde paket ettiriyorlar
Benim için mühim olan şudur
tedbir tedbirdir

Kamhi Leonard

PiSaGoR
4x4 arazi aracına dedektör sistemi yerleştirip aracın girebildiği toprak köy yollarında yan yamaçların yola yakın yerlerinde araç içinden arama yapabilen tesisat duydunuz mu ustalar?

Ben de bunu duydum gerçeklik payı nedir? Bunu yapanda eskiden büyük define çıkarıp şimdi inşaat şirketi olan birisi aynı zamanda... nasıl bir tesisat olabilir?
Bunu bende bir çok kez duydum
Ve bire bir aynı arabayı gören çoklu kişilerden duydum

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Kamhi Leonard tabii ki tedbir iyidir, zaten ben hep derim yok da inşallah bulursak eline aldığında iş başlar ve pimi çekilmiş bomba gibidir o, başına nerde nasıl bişe geleceği belli olmaz, onun için kılı kırk yarmalı ve hata yapmadan sonuca ulaşmalı, uyarın için teşekkürler abiciğim, Allah razı olsun, bu arada Miraç kandiliniz kutlu olsun
Bir mukabele güzel insan seninde miraç kandilin kutlu olsun

Apollon01

Moderatör
Moderatör
bende benzer şeyleri beyin fırtınası yaparımm hep, bu peynir olur, zeytinyağı, pekmez olur, sıvı olan şeylerin içi önemlidir aynen, hiç riske gerek yoktur ustam, eyvallah bilgi için

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Kuyumculuk yapan yakın tanıdigim var. Ayrıca kuyumculara mal satan ve kilolarca altın ile sürekli seyahat halinde olan kişiler var. Kuyumcular da çoğu zaman kg üstünde mallar ile nakil yapıyorlar.
Duyumunuzun kaynağı yüksek oranda tartışılır.
Duyum deil gercekte oyle sevkiyatlar var tum.havalimaninda xrayde gorunur malsahibine sorarsin. kod 61 der .kontrol edersin gecer gider..kimisi hurda tasir kimi fuara gider kimide ozelsiparis tasarim teslimati yapar.tecrube ile sabittir..haarici durumlari bilmemize gerek yok

Kamhi Leonard

PiSaGoR
bende benzer şeyleri beyin fırtınası yaparımm hep, bu peynir olur, zeytinyağı, pekmez olur, sıvı olan şeylerin içi önemlidir aynen, hiç riske gerek yoktur ustam, eyvallah bilgi için
Mübarek bir gecedeyiz inan yüreğim ağzıma geldi ama ise yaradimi yaradı buda benim için bir tecrübe oldu
Yaşadıklarımdan vede bire bir gördüklerimden sizlere bahsediyorum

GERMO

Engellendi
@Kamhi Leonard ustam, o değilde ilk mesajın biz panikatak depresyonlu olanları kuskuya düşürdü, hani şaka sandım, şimdi ciddi olduğunu hissettim, yani bugüne kadar bi tane leşim var oda nal çivisi,
hani bugün yarın bi toplu katliam yaptığımızda ne olacak halimiz, araba peynir kokusundan ggeçilmez, :200:
Mübarek bir gecedeyiz inan yüreğim ağzıma geldi ama ise yaradimi yaradı buda benim için bir tecrübe oldu
Yaşadıklarımdan vede bire bir gördüklerimden sizlere bahsediyorum

mayhem

Co Admin
Co Admin
Ne var yani sende tünelin üstünden altından eski yolu kullanı ver hem manzarası daha güzel :200:

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Ona hiç şüphem yok bunu kim ne zaman yazacak diye bugün giriş yaptım yazan olmamıştı ama sen yazmışsın:)

Konu konuyu acar :)
Buyurun sohbete :)

Şimdi deyerli dostlar
Allah nasip etti buldunuz var sayalım
Kendinizce (ama siz deyil amatörler için geçerli) cevrenizde araştırıp bir alıcıya 2 alıcıya 3 yada 5 alıcı buldunuz
Içlerinde sizi ikna kabiliyeti yüksek olanına itibar ettiniz
Siz köydesiniz veyahutta büyük şehir dışındasınız....

adam sizin tüm ısrarlarınıza rağmen illada TASINABILINIR MALZEMEYSE getirmeniz gerek ve bir şekilde sizi ikna etti
Attınız otobüse veya arabaya 1 araç 2 araç çıktınız yola
@mayhem ustanın msji ıyi okuyun tünelle alakalı olan :)

Siz varacağınız noktaya varmanız bir mucize bunu kabullenin
Ki var sayalım böyle birşey yok
Sizi getittirenin ispitci olma olasılığı %98
Aracının aracisinin aracısı daha ekspere bile ulaşmadınız onu bırakın sizi çağırdığı bölgedeki duzergahta sizi bekleyen hendeklerden bile habersiz
bu hendeklerden kastım bahsi geçen algılayıcılar...

Bakin bundan 6 yıl önce yalan yok O zaman algılayıcı varmıydı yokmuydu bilmiyorum

Ben birine bir malzeme getirtirdim malzeme doğru malzeme çukur bizans 23 adet
Bunları biz nasıl getirebilir diye bana sordular dedim korkuyorsanız ben geleyim siz ayrı koltukta ben ayrı koltukta lafı uzatmayayım

Telefonu kapattım göstereceğim kişiyi aradım yani satacağım kişiyi
Ona danıştım

Çok ilginç bir şey söyledi:)
Miktar zaten az çok olmuş olsaydı biz gider alırdık dedi
Ama şöyle birşey yapın dedi ...

Oraların tuzlu su peyniri meşhurdur
Bir poşetin icine koyup sıkıca bağlasın
2 peynir diliminin içini boşaltıp çukur olan kısma koysun diğerinide kapak yapsın laylon iple sıkmadan birbirine bağlasın
Tuzlu su peyniri zaten bulanık fark edilmez :200:
Şimdi herkes bunuda eleştirecek ne alaka diyecek inanın biz onu bu şekilde getirdik
Hemde arama yapılan noktaları sayayım size
bitlis çıkışı
Muş 'ta 2 noktada
Elazigda
ve dedektorle köpeklerle arama yapıldı

Bakin demeye calistigim şudur
Yukarda bize bu uygulamayla malzeme getitiren gerçek alıcıdır
Bir oncekide kahve köşelerinde bir çay bardağına 40 takla atan başı boş lardir hayatlarında bırak alıcı görmeyi eksper yüzü görmemişler insanları bir uçtan bir uca çağırıp birde paket ettiriyorlar
Benim için mühim olan şudur
tedbir tedbirdir
Sn. Ustam,

"Aklı olan hiçkimse" ; (sözüm meclisten dışarı)

1-) Malı alıcıya götürmez. Alıcı gelir ayağından alır.
2-) Sadece tek bir alıcı ile irtibata geçilir ve o kişi ile fiyata bakılmazsızın alış-veriş gerçekleştirilir.
3-) İrtibata geçilecek alıcı da zaten ona göre seçilmiştir...
4-) İlk 3 maddenin birine riayet edilmezse oyun biter...

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Duyum deil gercekte oyle sevkiyatlar var tum.havalimaninda xrayde gorunur malsahibine sorarsin. kod 61 der .kontrol edersin gecer gider..kimisi hurda tasir kimi fuara gider kimide ozelsiparis tasarim teslimati yapar.tecrube ile sabittir..haarici durumlari bilmemize gerek yok
Sn. Ustam,

X-rayle ya da kod61 ile kimsenin işi yok. Ahlat ağacının altında oturur,cigaramı tellerim. Gelirler,giderler .. 6 bilinmeyenli denkleme hiç gerek yok.

GERMO

Engellendi
Mal bulanındır Ustam, tövbe tövbe biz ispitlerden korkarken, bre kızandaki yigitlige bak, sen neymişsin be trakyalım, 4 yılım Ayraboluda geçti be, büle yiğit görmedim, h elal olsun.
Sn. Ustam,

X-rayle ya da kod61 ile kimsenin işi yok. Ahlat ağacının altında oturur,cigaramı tellerim. Gelirler,giderler .. 6 bilinmeyenli denkleme hiç gerek yok.