Cin. ifrit .marid .reptilian ..goren ve bilgisi olan varmı.

uçmuş

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Selam ustalar.bir Cin insan vücuduna girermi ? Girerse nereye yerleşir ?

CooL kardeşim 1 cin de girer 100 cin de girer ... nereye girer konusu uzun ... kısaca diyelim... niçin girdi ... suçundan mi .. günahındandı hatandan dolayimi .musallatmi .. kaciyormuydu ... buyu mu yapildi .. yapilan buyu ne icin yapildi ..vs vs .. bunların sebeblerinin bilinmesi lazım... umarım yardımcı olmuşumdur..

I1B79

Member
CooL kardeşim 1 cin de girer 100 cin de girer ... nereye girer konusu uzun ... kısaca diyelim... niçin girdi ... suçundan mi .. günahındandı hatandan dolayimi .musallatmi .. kaciyormuydu ... buyu mu yapildi .. yapilan buyu ne icin yapildi ..vs vs .. bunların sebeblerinin bilinmesi lazım... umarım yardımcı olmuşumdur..
peki uçmuş ustam arkadaşın sorusundan devam etsek cin giren kişide ne gibi hastalıklar gözükür yani kafayı sıyırmadan felan bahsetmiyorum hastalık gözükürden bahsim mesela cin giren kişiyi kanser yapar mı vs vs bunun gibi hastalıklardan bahsediyorum

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Bu konuda bir de Osman Baba'yı dinleyelim. Ben bu adamı çok seviyorum Allah O'ndan ve hepinizden razı olsun. Allah tüm Allah dostlarından razı olsun ve başımızdan eksik etmesin inşaEllah.

I1B79

Member
Bu konuda bir de Osman Baba'yı dinleyelim. Ben bu adamı çok seviyorum Allah O'ndan ve hepinizden razı olsun. Allah tüm Allah dostlarından razı olsun ve başımızdan eksik etmesin inşaEllah.

toyalp ustam videoyu tam izledim hızlıca izledim canlı yayın kısmına denk geldim şimdi yani burda yapılan hastalıkları bilmek (yani ben öyle anladım) benim demek istediğim bir kişiye cin girdi ve o kişi kanser değilken cin girince kansere yakalandı yani böyle bişiler olabilir mi

toyalp

Süper Moderatör
@toyalp ustam videoyu tam izledim hızlıca izledim canlı yayın kısmına denk geldim şimdi yani burda yapılan hastalıkları bilmek (yani ben öyle anladım) benim demek istediğim bir kişiye cin girdi ve o kişi kanser değilken cin girince kansere yakalandı yani böyle bişiler olabilir mi
Kanserle cini nasıl bağladın hiç anlamadım ama Osman hoca hastalıklara ayrı ruh hastalıklarına ayrı bakmaktadır. Bir daha tamamını izlemeni tavsiye ederim.

I1B79

Member
tekrar izleyecegim toyalp ustam ama ben örnek olarak kanser dedim başka hastalıklarıda yapıyorlarmış ama çoğunlukta kanser yapıyormuş sevdigim saydığım bir abimle sohbet ederken bu hastalık konularına geldik yani

toyalp

Süper Moderatör
Bahsettiğin konu çok karışık bir durum daha o kadarını bilmiyorum ama eğer varsa öyle bir şey üstadlarımız muhakkak bir açıklık getireceklerdir. Daha önce hiç duymadım öyle bir şey. Allah bu tür konularda tüm müslümanların yardımcısı olsun. Allah muhafaza eylesin bizleri ve çocuklarımızı. Amin inşaEllah

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
CİNLERİN KABİLELERİ VE CİN IRKLARI

Tıpkı insanların olduğu gibi cinlerin de çeşitleri, kabileleri, ırkları, türleri vardır. Peki ama nedir onlar? İşte cinlerin bugüne kadar saklanan ırkları ve çeşitleri...

Afarid

Şeytanın diğer cinlerden olan soyudur. "Afarid", çoğul halidir. Türkçesi "ifritler" olarak bilinir, fiziki olarak ve metafizik olarak güçlüdürler. Davet edilmeleri genelde ölümle bitmese de siz onu köle edeceğim derken o sizi köle edinebilir.

Amir

Amir, tenha ve doğal yerlerde yani dağ, ormanlık ve göllerde değil de tamamen insanların yaşadığı yerlerde bulunan cinlere denir. Bu cinler, genellikle süflî cinlerdir. Yani İslam akaidi dışında yaşayan varlıklardır ve aşırı dini taassup yüzünden de özellikle Müslüman insanlara musallat olmaktadırlar.

Ammar

Bu tür cinler genelde evlerde yaşarlar. Bu tür cinnler, bir ev de hemen hemen evde yaşayan ailenin evde ki içki ile birlikte yenen yemekler de ve Allâh’ın adının anılmadığı yemeklerde ailenin yemeklerine katılır, nadiren evin niteliğine bağlı olarak hareket ederler.
Genelde insanlara yakın yaşarlar ne etliye ne sütlüye karışırlar fakat yine doğaları gereği insanı pek sevmezler, onları rahatsız etmedikçe veya zarar vermedikçe pek varlıklarını belli etmezler. Davetlere icabet etseler de çok yalan söylediklerinden davet edenin başına ilerde illaki bir iş gelir.
Bunların çoğu İnsanların meşruiyetine girmeyerek kendi hallerinde Allâh’ın adının anılmadığı yemek ve işlemlerde insanlara katılırlar, bazıları çocuklarla oynarlar, bazıları da ev halkından rahatsız olmaları sebebiyle geceleri gürültüler, takırtılar, hışırtılar yaparak ev halkını rahatsız edip kendilerine konak etmeye çalışırlar. Bunlara bazı insanlar gürültücü ruhlar diyerek zamanında ve günümüzde poltergeist adı altında ölmüşlerin ruhlarının orada hala yaşadığını düşünmüşlerdir.

Betr

İnsanları bağırmaya çağırmaya ve asabileştirmeye uğraşan bu şeytanın emeli de çok büyüktür. Asabileşen insan bir nebze şirazeden çıkmıştır, gözü hiç bir şey görmez ağzından çıkana kontrol sahibi olamaz. Konuşulan şeyler kalp kırma ile sonuçlanacak ki insanların arası kötü olsun bundan iblis zevk duysun isteğine kavuşsun.

Dasim

Dasim; yemek şeytanı insanın yediğinde, içtiğinde bulunur. Besmelesiz yenenlerden çalar ve yenenlere istifra ederek kirletir.bu şeytanın amacı faydalandığımız yiyeceklerden çalarak ziyana uğratmak ziyanda olan insanı psikolojik açıdan yıkmak. Maddiyatı olmayanın maneviyatı olmaz düşüncesine düşürüp itaat ve taattan alıkoyarak Rabbime ters düşürücü hallere sokmak.

Demon

Aslen İngilizce şeytanlar anlamına gelse de bu ırka ait belirli bir isim yoktur. Bunun en büyük sebebi demonlar insanlara kendilerini tanrı olarak göstermeleridir, spritualist satanizm vb. dinler de hala daha bu inanış hakimdir. Demon, davetlere kolay gelir ve kibardır ama isteklerine karşı çıkarsanız size cephe alabilir. En büyük kozu ikna gücüdür, isterse size görüntüler ve seslerle kandırabilir. Asla hadim olmazlar.

El Ebyaz

Peygamberlere ve velilere musallat olanlardır. Peygamberlere hiç bir şey yapamazlar Allah indinde korunmuşlardır. Resulullah efendimizin kıbali bile yasaklanmıştır, onun suretinde gözükemezler. Fakat alimlerin meclisinde bulunarak nifak yapmaya ve akıllarını karıştırmaya çok çalışmışlardır. Çoğu zamanda muzaffer olup alim meclislerini dağıtmışlardır. Her konuda muvaffak olmaya güçleri yeter.

Ervah

Ana rahminden itibaren cenine ve doğduğundan itibaren çocukluk sürecini geçirenlere musallat olan, onları ruhsal ve bedensel yönden menfi yönde etkilemeye çalışan cinlerdendir.
Sebepsiz yere çocuğu olmayan (doktorlar tarafından çocuklarının olmaması için hiçbir tıbbi sebebin bulunamadığı açıklanan) hanımlara musallat olan cinler, bu türdendir. Ana rahmine girip cenini boğarlar ya da daha ileriki yıllarda çocuğun düşmesine sebep olurlar. Eğer fizyolojik bir sebep yoksa, bu olaydan kurtulmak Allah’ın izni ile çok kolaydır.

Gûl

Ortadoğuda ortak bir motiftir. Vahşi, acımasız ruhları ve onların kötülüklerini anlatır. Genelde bir bölge içinde göçebe yaşarlar, geçtikleri her bölgede tuhaf işler zuhur eder (filan bölgeye taş yağdı, şu bölgede uluma sesleri var vs.) Genelde korkunç görünürler ama bir bölgede ikamet ederlerse o bölgeye tuhaf bir bereket gelir ama gittiklerinde adeta her şeyi kuruturlar. Genellikle "gulyabani" diyerek efsanelerde anlatılan cadılar şeklinde görünen cinlerdendir. Korkunç görüntülere girerek insanları korkutur ve istediklerini almaya çalışırlar, bazen devasa görünürler.

Hanzep/Hanzap

Hanzep; namazda ve bütün yapılan ibadetlerde vesveseyi veren, yapılmasına bir türlü engel olmaya çalışan şeytandır.[7] Görevi çok büyüktür aldığı işlerde genelde muvaffak olur.yapılacak bütün hayır işlerde insanın içine vesvese vererek engeller insanın günaha girmesinden çok zevk duyar. Dikkat etmemiz lazımdır içimizden gelen her kötü his ve vesveseler bundandır, tek amacı insanı ibadetinden uzaklaştırıp Allahın yanında kulu lekeli ve kötü göstermektir. Yapılan ibadetlerde oldu mu olmadı mı diye vesveseyi dahi verip insanı kuşkuya düşürür.

İfrit

Cinlerin en güçlülerinden olan soyut varlıklardır.[6]
İfrit; insanın bedenine girenlerdir ve savaş başlatıp istila edenlerdendir, genelde girdiği bedenin sahibini delirtir ve cürüm hale düşürür. En büyük ameli cinselliktir ele geçirdiği beden ile ilişkiye girer veledi zina türemesini sağlar. Besmelesiz yatan insanın eşi ile paylaşımda bulunur ve yuvasını bozar elde eder.
İfritler, tehlike sınıfında en üst düzeyde olan cinlerdir. Zarar verme yönünden ölümcül sonuçlar doğurur. Kişiye hastalık verebilir, gerekirse öldürebilirler. Ancak bu durum onlar için yasaklanmıştır.(Bu yasağa uymayan kabilelerde mevcuttur)
İfritlerin, alim kişilere olan haseti bilindiğinden, eski dönem alimlerin ifritlerden korunmak için çeşitli dua ve sembolleri üzerlerinde taşıdığı bilinir. İfritler, ormanın çok sık iç kesimlerinde ve derinliklerinde yaşarlar. Yaşadıkları bölgede vahşi hayvanların ve kuşların barınamadığı söylenir. Asla kendi bölgelerinden insanların yaşadıkları kalabalık yerlere gelmezler. İnsanların kılığına girmezler ve yakın tarihte bir musallat olayları da olmamıştır.

Lietli

Lietli cinleri adını dişi cinden almışlardır. Bu dişi lietli cin son derece akıllı ve olağan üstü vesvese verir. Lietli türleri genelde vadilerde ve yüksek yerlerde yaşar. İnsanlara olan musallatları güzel bir insan gibi görünüp kandırmaktan ibarettir. Aşırı derecede uyuşukluk ve kendini bilmezlik bir hantallık yaratır. Kişi o geldiğinde dış dünyadan kopar gibi davranır. Onlar şeytandan olmasalar da onun kadar yeteneklidir bu konuda.

Marid

Maridler cinlerin genelde soylu kısımlarındandır, en tehlikeli cin kısımlarındandır, ne şeytanla ne Allah’la işleri vardır, ateistik bir halde yaşarlar. İnsanlarla iletişime geçmeyi sevmedikleri gibi davet edilirlerse ölümle sonuçlanma ihtimali çok fazladır.
Tehlike sınıfında üst düzeyde olan bu cinler, asla ritüellere gelmezler. Ancak çok ilmi konuda üst düzeyde olan, ilim ve irfan sahibi kişilere görünür, konuşurlar. Ormanda genelde bataklık kenarlarında yaşarlar.. Vahşi hayvanların ve insanların kılığına girebilirler. asla kendi bölgelerinden insanların yaşadıkları kalabalık yerlere gelmezler. Zarar verme yetkileri yasaklanmıştır.
Marid, kontrol edicidir bütün şeytanları yönlendirir çok haşmetli ve tehlikelidir. hücuma geçtiği insanlarda nefsi ele geçirmeye çalışır. Çoğu zaman hep galip gelerek insanları Allah’ın huzurunda büyük günahlara sevk ve müptela eder. Bütün şeytanlar Allah’ın huzurundan kovalandıkları için insanoğlunun düşmanıdır.

Metun/Mesit

İnsanların duydukları ile uğraşır. Hak yolunda duyulan faydalı işleri ters yöne veya unutturmaya çalışır.unutulan veya yanlış anlaşılan bilgiler insanı uçuruma sokunca çok memnun olur. Yapılan işlerde duyum çok önemlidir yanlışa düşen insan Allahın huzurunda kötü hallere bürünür. Şeytanda amacına ulaşır. Ziyanda olan insandır

Musabbar

Bu cin türü genelde mağaralarda yaşarlar. Sarp ve kayalık bölgeleri tercih ederler. Boyları ortalama 90 santimdir. Şeytanilerden olmasa da insanları sevmeyen bir cin türü olduğunu söyleyebilirim. Bu yüzden de insanların çok nadir gittiği uzak dağlık alanlarda yaşarlar. Toprakta ki mineraller ve yosunlarla beslenirler. Kapıp kaçmak üzerine uzmandırlar. Hızlı ve toplu şekilde hareket ederler. Bir başka türle dalaşa girecekse asla bunu yanlız yapmazlar. Teke tek kavramı yoktur onlarda. Topluca saldırırlar. Aile bağları çok güçlüdür ve asla dağılmazlar.

Müsfer

Çogul adı müsferiş olan bu cin türü genel olarak tarlalar gibi kırsal ve incir ağaçlarında yaşarlar. Boyları 140 cm olan müsferler genelde iyi karakterlidir. Çok hızlı şekil değiştirebilir ve uzun süre o büründüğü şekilde kalabilirler. İnsanların en fazla seslerini duyabildiği bu cinler hayvan ve insan sesini kullanarak bu boyutta seslerini duyurabilirler. Öyleki bir gece kapınızın önünde yada çevrenizde konuşan insanlar duyabilir yada hayvan seslerini sezebilirsiniz. Baktığınızda göremediğiniz o noktada halen seslerini duymanız mümkün. İnsanlardan rahatsızlık duymazlar ve olağan üstü bir durum yoksa zararda vermezler. İncir ağaçlarına yaklaştığınızda destur çekmeniz daha hayırlı olur. Müsferler hünanist cin türlerindendir.

Şeytan

Şeytan aslen tek bir cindir, bazıları onu kabile sansa da o asla bir kabile değildir, bir önceki konuyu hatırlarsanız, Haris ismiyle başlayan yolculuğu hangi isimle bitmişti. Şu nokta’da önemlidir ki cinler nasıl bizlere isterse görünür istemezse görünmez, şeytanda aynı şekilde hem insan hemde cinlere isterse görünür isterse görünmez.

Velhan

Velhan; suyu , ateşi , yağı, bezi, ipliği vs gibi çok kullanılan günlük yaşantımızın parçası olmuş madde ve nesneleri çok kullandırır. Müsriflikle hem insanın maddiyatını hem de manevi yönden ziyanını sağlayarak zarar verdirir.tasarruf bilmeyen insana bol malzeme kullandıracak ki her yönden zarar gördürebilsin dikkatli olmamız lazımdır. Allah bize bolca yiyip içmemizi fakat asla müsriflik etmememizi öğütler.

Vesnan

Vesnan; uyku şeytanıdır. İnsanlar uykuya dalınca hemen esareti altına alarak bütün kötülüklere vakıf kılar. Rüyasını karıştırır kötü hallerle intiza ettirerek kulun aklını karıştırmaya çabalarlar. Çoğu insan görmüş olduğu kötü rüyalar sonucunda çok kez hataya düşmüşlerdir. Okuyup kendimizi koruma altına almadan uyku haline geçersek şeytanın oyuncağı oluruz.

Zellenbur

Zellenbur; esnafa ve ticaretle uğraşanlarla hep haşır neşir olur, bozuk mal ve kötü ticaret yaptırmaya çalışır. Nedeni ticaretle uğraşana hile yaptıracak ki her şeyle insanı ziyana sokabilsin . Kul hakkı ile rabbimizin huzurunda kurtuluşa kavuşamayalım düşüncesindedir.

Şimdi buraya kadar okuduysan kendini yokla bunlar senin hayatının neresinde, bir başkasına bu adam deli derken musallatı var derken kendini bunlardan dışlarken bunlar senin nerelerine nüfuz etmiş düşün. Sonra gidip üfürükcuden değil sadece Allah tan medet dile, silkin kendine gel.

Arkadaşlar geçmiş kültürlerde ve günümüzde çeşitli isimlerle anılan Cinlerin hepsi yukarda. Bunların üstleri ve altlarıda var Boyut boyut yaşarlar.

İnsan ırklarının bir birine benzemediği gibi onlarda birbirine benzemez bir Afrikalı bir Alman bir Türk bir Japon hepsi nasıl insan ama ırkları ayrıysa görüntüleri farklıysa bunlar da aynıdır hatta dil varkıda vardır. Yada söyle düşün Hayvanlar alemi biri dinazor biri yılan biri inek biri tavuk ama hepsi hayvan!

Kimi bu gün reptilyan der kimi Madrid kimi uzaylı vs. İsimlerin ayrı olması yukarda yazdığım ırk farkındadır. Geçmişte ninenizden dedenizden dinlediğiniz Şahmaran hikayeleri bile buna dayanır.

Geçmişte bunlar insan içinde yaşamış sonra uzaklaştırılmıştır bu mesele Kuranda uzun kısaca yazıyorum.

Kıyamet yaklaştıgında yine insanlar arasında bire bir insan kılığında olacaktırki o günde gelmiştir. Malum ahır zamanda yaşıyoruz. Son zamanda Türkiyede insan sayısına bakıp önceki yıllara oranla psikolojik ilaç alan sayısına bakınca hele şu 3 yılda bu oran kat be kat çok fazla 2018 yılında 56 milyon taplet ilaç tuketildi ülkemizde bu demek oluyorki icimizdeler ve dengemizi günden güne daha fazla bozuyorlar. Daha önce insan kılığına girselerde ayaklar ters olurdu dikkat artık o ayakta düz! Bire bir insan gibi aramızdalar yada olacaklar diyelim tartışma çıkmasın. Uzaylı arayan artık göklere değil insanlığın içine bakıyor, saçma gelsede ufolar var ve dünyada ve dünyayı istilaya hazırlanıyorlar.

Bu bir savaş her ne kadar insanın insanla olan toprak yada üstünlük savaşı gibi görülsede, insan kılıgılıgına girmiş Şeytanla insanın şavasıdir bu. Seneryolar yapıldı teknolojileri bizden üstün dünya ne zaman batacak biliyorlar, dünyanın ömrü ve kirliliği kalabalıklaşması hesap edilmiş onlar tarafından insanlık giderken kendilerini kurtarma derdindeler halbuki sistem cöktügünde tüm âlemler yok olacak. İman yok ya ayda Marsta yaşayan olmuş hayatta kalan varmı yada kalınırmı, kalınmaz bunuda biliyor ama İnsanlığı azaltıp zaten az kalan nimetten biz yararlanalım istiyorlar. Hesapları çok.

Lafı sağa sola çevirmenin gereği yok sır aramanında gereği yok! İş defineye gelince her şey ellerinde noktalar belgeler vs. Ruh cagırmanın cin cagırmanın bir rituel yapmanında. Açık açık insan kılığında bu gün hepsi. Onlardan definemi istiyorsun ? Verirler yerde verirler imkanda verirler. İstedikleri onlara calışman yada çıkan malın % 5 gibi miktarını sana bırakıp gerisini Vatikan gibi odaklara bırakılmasını isterler. Kendini İmanını sattıgının farkındaysan yapmazsın, zaten her defineciyim diyen adamlada tanışmaz iş tutmazlar ! Evet sırlarda çok ama onlar sır olmaktan çıkıp aramıza kanlı canlı girmişken üfürükcülerinde artık hükmü kaybolacak. Bu arada Hz. Mehdiye ait olana dokunamazlar buda uzun bir konu.

Ufurukcuden zaten medet imanın aklına şasarım o tip insanların yanına gidende ondan aşağı kalmaz.

Kısaca namaz kılmayanın yanına yaklaşmayın dregi olmayanın catısıda bacasıda olmaz. Onlar hilenin her türlüsünü dener o sebebten namaz kılan şeytanlarıda ihmal etmeyin onlarıda tanıyın.

Define ilimle bulunurmu elbette bulunur, İlmi bilen bir veli kul elbette vakıf olur ancak bi ilmi kullanmaz çünkü o insanların paraya ihtiyacı olmaz ! Bilirki rızkı veren Allahtır. Defineyide bizler gibi pekte helal saymazlar açıkçası!

Bu insanlar başkasına yardım edebilirlermi elbette ama takdir buyurulursa, zira karışmaz engelde olmazlar.

Demem o ki konuyu bağlayalım, ne isterseniz Allahtan isteyiniz ne isterseniz Hayırlı olanı isteyiniz. Hiç Allah a el açıp istedinmi yürekten içten iste kendine sorman gereken bu.

Son bir şey yazıp kapatıyorum Namaz olacak dedik. Diğer bir husus duanın yolu vardır bunu öğrenmek, Ebcet hesabıyla isminizin Ebcet değerini çıkarın. 99 Esmanın ne anlama geldiğine göz atın, hangi zikir hangi gün hangi saat yapılır araştırın ve sayısınıda öğrenin. Allah kalbi temiz kullara yol açar inşallah. Ama dönüp bana sormayın nasıl olur diye ))) Bu sekilde yapılan dua ne şirk nede günahtır. Dua kapıları ellette açıktır Rabbim kime acacagınıda bilir ama her kapıya başka anahtarla girilmez açmaz o yüzden kapıya göre anahtarın olmalı. Hiç bir şey bilmiyorsan temiz bir kalple Yarabbi ben bilmiyorum ama senin huzurunda senden şunu istiyorum demen bile yeterli inan gerisi gelir ama inanır gibi yapıp kendini kandırma . Sonuç ne biliyormusun Arkadaş Allah sana nasip etmisse onu bir şekilde verir sana, ama nasibini iste ve ara. Rızkı veren ancak Allah tır.

Son düzenleme:

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Sedegor paylaşmasaydın daha iyiydi ama
Birini es geçmişsin ve definecilikte en mühim kabile olan zuzula kabilesi cinleri
Bu kabileye meshup cinler en tehlikeli en yırtıcı cinler defin çalışmalarında karşımıza çıkan bu kabile meshuplaridir
Yanlız bu isimleri telafuz etmek bile onlara seslenmek sayılır kabile isimleri değilde
Kabile meshuplari cinlerin isimlerini telafuz etmek onların ismini söylemek onları çağırmak demektir bazan herhangi bir tertibe bile gerek duyulmasına dahi gerek olmadan bakmissinizki dibinizde bitmişler
Kurcalamamak üzerinde durmamak en hayırlı olanıdır

Sedegor

Engellendi
Dünyanın düz oldugunu her kes bilecek bir gün !
Kamhi Leonard konuyu sabah yazdım, tam yazarken, root @ localhost - 500 error la belaya girdik bırakmadıki zaten problem vardı uzun uzun yazıp yüklenmek istemedim siteye ))) o ara konu ancak bu kadar oldu. Bir çok şey dağıldı kafamda . Zuzula dediğin gibi es geçilecek kabile değil. Ancak orda belirttim ordaki kabilelerin astı ve üstü var diye Zuzula içinde ayrıntıya gitsek binlerce isim çıkıyor yani ! Ayrıca belirtigin iyi olmuş.

Banıda yemissin benim gibi akıllı durmuyorsunuz !

Son düzenleme:

sepetkaya

Editör
Sedegor usta eline emeğine sağlık Allah razı olsun, Allah'a layık bir kul olmak nasip olur inşallah..