Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
kardeşim evet bahsetiğim arkadaş çok uzun yılardır L çubuk çalışmaları yapmış bir arkadaşdır ilk zamanlar yaptığı testlerde sistem altının yanına bile yaklaşamıyordu Çünkü tamam bilgi var fakat bu bilgiyi yaptığımız cihaza ne derecede yansıtabiliyoruz buda çok ayrı bir sorundu elektron dizilimide
doğrulandıkça tıpkı şifreli kasa gibi fakat burda sıkıntı bir kasa kapağında bir şifre değilde ayrı ayrı üç farklı şifre düzeneği olduğunu farzedin
bunlar sırayla çevriliyor herbirinin şifresi oturuyor ve kasa kapağı o zaman açılıyor,bu malatyalı arkadaş şu an itibari ile evet araziye çıkarsa yeterki olsun malı alır hatda ardahana ve ankaraya verdiğim son iki cihazda 2 metre ve 2.20 cm den değerli maden üzerine sonuç aldılar oldukçada iyibir miktar.
BEN ÇUBUK İLE ALTIN BULUNMAZ DİYORSAM İMKANSIZ DEMİYORUM.sadece artık tembeliği bırakıp birazda olumsuzlukların üzerine gidelim diyorum
çubuk neden minerale gider %100 nedenini söylüyorum çubuk neden pasa gider %100 nedenini söylüyorum Bugüne kadar nedeni değilmiydi çubukların minerale veya pasa gitiğinin bilinmemesi çubuk minerale gitdimi ilşde yüksek çekim gücü var ondan gidiyor deyip kesip atmamızdı ,veya çubuğa civa vs vs vs mineraller veya maddeler koyarak benim çubuğum minerale gitmez diyenlerde bizizi ki kesinlikle gider senin o çubuğun boş arazide belki gitmez
ama o arazide bir altın sikke olsun gider kardeşim %100 minerale gider ben işde herkezin kafasına bunu sokmasını istiyorum boşluk bulunurmu evet ama içinde altın tozu dahi olsun o boşluğuda bulamayız altın mayetik baskınlığı ile kesinlikle yanına yaklaştırmaz ama içinde gümüş bronz bakır vs vs altın harici maden olan boşluklar bulunabilir
L çubukların hanigisi elektron çarpışmasına yönlenmez sorunuzu ise şöyle açıklayayım :
kardeşim burdaki sorun çubukların hangi metalden yapıldığı değildir BİR SAF ALTINDAN YAPILMIŞ ÇUBUK İLE PİRİNÇ ,BAKIR VEYA GÜMÜŞ
arasında hiç bir fark yoktur hepsi statik elektiriğe dayalı çalışır L ÇUBUKLARIN çalışma kanunu vardır ve bu asla değişmez sadece
madenlerinden dolayı içlerinde barındırdıkları elektonlar sayılarından dolayı farklılık gösterirler örnek aynı seviyede 1 gr altın 1 metre ilerde 2 gr altın 5 metre ilerde olduğunda elimize gümüş çubuk alırsak direk 5 metreyi yani 2 gr yi görür bakır çubuk alırsak 1 metredeki 1 gr yi görür biri kısa biri uzun mesafedir veya pirinç zincirleme reaksiyon gösterdiğinden önce bütün çer çöplere sonra altın madenine gider bazıları diye bilir benim pirinç gitmez
bende bu lafı diyenlere arazide gider kardeşim diyorum.bu anlatığım çubukların elektronları ile alakalı bir olaydır çalışma kanunu gelince en
basiti derinlikdir masa üzerine bir kibrit kutuzu üzerine bir altın bırakın masa üzerinede nohut kadar bir mineral parçası veya paslı çivi bırakın
çubuğunuz burda direk masa üzerindeki minerale çekecektir yer değiştirildiğinde altın masaya mineral kibrit kutusuna konduğunda ise direk altına çekecektir,buda çubuğun çalışma kanunu yani derinlik önceliğidir Peki neden derinlik dersek çünkü masa üzerindeki madde kibrit kutusu üzerindeki maddeye göre dünyamızın çekirdeğine 1-2 cm daha yakındır nedeni bu aslında oluşan olay çubuğumuz altına veya minerale yönelmiyor
mineral veya altın çubuğumuzu çekiyor ELİMİZDEKİ L ÇUUĞUN ASIL ÇALIŞMA NEDENİN İSE ONU KENDİNE ÇEKEN DÜNYAMIZIN O DÖNER ERİYİK ÇEKİRDEĞİDİR kısacası anlat anlat bitmeyecek bir konu L ÇUBUK dışardan görünümü ve çalışması işde elde dönüyor gibi düşünce onun çok basit olduğunuz bizlere düşündürüyor fakat basit gözüken bu sistem kesinlikle bilgi dağarcığı isteyen ileri düzey bilgi isteyen bir sistem.
ÇUBUKLAR ALTIN BULURMU sorunuzda evet doğru yüklenmiş bir sistem ile BULUR KARDEŞİM.BULDULARDA :23: SAYGILAR
Kadir ustam sizin açıklamalarınıza tamamiyle katılıyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum.
İlave olarak şunu belirtmek isterim. Kulanılan cubuk yapay değilde doğal manyetik alan mantığıyla çalıştırılması daha net sonuçlar verebileceğini düşünüyorum. Akü Pil vb. Güç kaynaklarının frekanslar üzerinde olumsuz sonuçlar verebileceğini tahmin ediyorum. Sanırım açıklamaya çalıştığım konudada hem fikiriz. Saygılar

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
kardeşim evet bahsetiğim arkadaş çok uzun yılardır L çubuk çalışmaları yapmış bir arkadaşdır ilk zamanlar yaptığı testlerde sistem altının yanına bile yaklaşamıyordu Çünkü tamam bilgi var fakat bu bilgiyi yaptığımız cihaza ne derecede yansıtabiliyoruz buda çok ayrı bir sorundu elektron dizilimide
doğrulandıkça tıpkı şifreli kasa gibi fakat burda sıkıntı bir kasa kapağında bir şifre değilde ayrı ayrı üç farklı şifre düzeneği olduğunu farzedin
bunlar sırayla çevriliyor herbirinin şifresi oturuyor ve kasa kapağı o zaman açılıyor,bu malatyalı arkadaş şu an itibari ile evet araziye çıkarsa yeterki olsun malı alır hatda ardahana ve ankaraya verdiğim son iki cihazda 2 metre ve 2.20 cm den değerli maden üzerine sonuç aldılar oldukçada iyibir miktar.
BEN ÇUBUK İLE ALTIN BULUNMAZ DİYORSAM İMKANSIZ DEMİYORUM.sadece artık tembeliği bırakıp birazda olumsuzlukların üzerine gidelim diyorum
çubuk neden minerale gider %100 nedenini söylüyorum çubuk neden pasa gider %100 nedenini söylüyorum Bugüne kadar nedeni değilmiydi çubukların minerale veya pasa gitiğinin bilinmemesi çubuk minerale gitdimi ilşde yüksek çekim gücü var ondan gidiyor deyip kesip atmamızdı ,veya çubuğa civa vs vs vs mineraller veya maddeler koyarak benim çubuğum minerale gitmez diyenlerde bizizi ki kesinlikle gider senin o çubuğun boş arazide belki gitmez
ama o arazide bir altın sikke olsun gider kardeşim %100 minerale gider ben işde herkezin kafasına bunu sokmasını istiyorum boşluk bulunurmu evet ama içinde altın tozu dahi olsun o boşluğuda bulamayız altın mayetik baskınlığı ile kesinlikle yanına yaklaştırmaz ama içinde gümüş bronz bakır vs vs altın harici maden olan boşluklar bulunabilir
L çubukların hanigisi elektron çarpışmasına yönlenmez sorunuzu ise şöyle açıklayayım :
kardeşim burdaki sorun çubukların hangi metalden yapıldığı değildir BİR SAF ALTINDAN YAPILMIŞ ÇUBUK İLE PİRİNÇ ,BAKIR VEYA GÜMÜŞ
arasında hiç bir fark yoktur hepsi statik elektiriğe dayalı çalışır L ÇUBUKLARIN çalışma kanunu vardır ve bu asla değişmez sadece
madenlerinden dolayı içlerinde barındırdıkları elektonlar sayılarından dolayı farklılık gösterirler örnek aynı seviyede 1 gr altın 1 metre ilerde 2 gr altın 5 metre ilerde olduğunda elimize gümüş çubuk alırsak direk 5 metreyi yani 2 gr yi görür bakır çubuk alırsak 1 metredeki 1 gr yi görür biri kısa biri uzun mesafedir veya pirinç zincirleme reaksiyon gösterdiğinden önce bütün çer çöplere sonra altın madenine gider bazıları diye bilir benim pirinç gitmez
bende bu lafı diyenlere arazide gider kardeşim diyorum.bu anlatığım çubukların elektronları ile alakalı bir olaydır çalışma kanunu gelince en
basiti derinlikdir masa üzerine bir kibrit kutuzu üzerine bir altın bırakın masa üzerinede nohut kadar bir mineral parçası veya paslı çivi bırakın
çubuğunuz burda direk masa üzerindeki minerale çekecektir yer değiştirildiğinde altın masaya mineral kibrit kutusuna konduğunda ise direk altına çekecektir,buda çubuğun çalışma kanunu yani derinlik önceliğidir Peki neden derinlik dersek çünkü masa üzerindeki madde kibrit kutusu üzerindeki maddeye göre dünyamızın çekirdeğine 1-2 cm daha yakındır nedeni bu aslında oluşan olay çubuğumuz altına veya minerale yönelmiyor
mineral veya altın çubuğumuzu çekiyor ELİMİZDEKİ L ÇUUĞUN ASIL ÇALIŞMA NEDENİN İSE ONU KENDİNE ÇEKEN DÜNYAMIZIN O DÖNER ERİYİK ÇEKİRDEĞİDİR kısacası anlat anlat bitmeyecek bir konu L ÇUBUK dışardan görünümü ve çalışması işde elde dönüyor gibi düşünce onun çok basit olduğunuz bizlere düşündürüyor fakat basit gözüken bu sistem kesinlikle bilgi dağarcığı isteyen ileri düzey bilgi isteyen bir sistem.
ÇUBUKLAR ALTIN BULURMU sorunuzda evet doğru yüklenmiş bir sistem ile BULUR KARDEŞİM.BULDULARDA :23: SAYGILAR
Değerli ustam, konumuzun derinlik olduğunu daha önce konu içinde defalarca uyarmama hep aynı noktada takılıp kaldınız. Şunu kesinlikle söylemek istiyorum ki daha önce de belirttiğim gibi çalışmalarınızı takdir ediyorum. Sizin bütün anlatımlarınıza katılıyorum. Bu hafta başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Bulunduğum şehirde yanyana açılan bir çok kaya mezar bulunmakta ve bizim arkadaşlar ile birlikte daha önce gidip boşluk ve altın denemesi yapmıştık. Boşluklarda çubuklar hiç yanılmadı yalnız bölge aşırı derecede mineralli idi. Daha sonra Arkadaşlar benden habersiz gidip bunlardan bir tanesine bir kaç altın bilezik koymuşlar ve onlar da çubuklara olan güvenlerinden emin olmak istediklerini dile getirdiler. Bu çubuklar sakladığımız altınları bu kadar mineralin ve boş odanın olduğu yerde bulurlarsa, tespit ettiğin yerleri asla yabana atmayız dediler. Şimdi ustam çubuklarda yaptığım değişikliklerden yaptığım çubukların teferruatına girmeyeceğim. Çalışmalarına katıldığımı ve sizi tebrik ettiğimi defalarca söylememe rağmen ben size anlatamadım. Ama bu çubuklar o altınları buldu. Mineral üzerinde mineral tepkisi gümüş üzerinde gümüş altın üzerinde altın her madene göre de tepkisi farklı bir çubuk sistemi. Çubukların yapımı tamamen manyetik radyasyon üzerine kurulu. 36 farklı dalga çesiti bulunmaktadır. Elektronik hiç bir alet edevata bağlı değildir. Kimseden satın almamışım ve satılık bir ürün de değildir. İşin ticaretinde asla değilim. Arkadaşlar 5 kaya mezrından birinin içindeki toprağın altına bir kaç altın bilezik koymuşlar ve bu çubuk sistemi onları buldu. Test edilmiş kanıtlanmış bu çubuklar yani bulmaz dediğiniz çubuklar Allah'ın izniyle çok şükür buldu. Videoyu çekip atabilirim. Bu konuda fikriniz nedir? kadirkadir

kadirkadir

Engellendi
Değerli ustam, konumuzun derinlik olduğunu daha önce konu içinde defalarca uyarmama hep aynı noktada takılıp kaldınız. Şunu kesinlikle söylemek istiyorum ki daha önce de belirttiğim gibi çalışmalarınızı takdir ediyorum. Sizin bütün anlatımlarınıza katılıyorum. Bu hafta başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Bulunduğum şehirde yanyana açılan bir çok kaya mezar bulunmakta ve bizim arkadaşlar ile birlikte daha önce gidip boşluk ve altın denemesi yapmıştık. Boşluklarda çubuklar hiç yanılmadı yalnız bölge aşırı derecede mineralli idi. Daha sonra Arkadaşlar benden habersiz gidip bunlardan bir tanesine bir kaç altın bilezik koymuşlar ve onlar da çubuklara olan güvenlerinden emin olmak istediklerini dile getirdiler. Bu çubuklar sakladığımız altınları bu kadar mineralin ve boş odanın olduğu yerde bulurlarsa, tespit ettiğin yerleri asla yabana atmayız dediler. Şimdi ustam çubuklarda yaptığım değişikliklerden yaptığım çubukların teferruatına girmeyeceğim. Çalışmalarına katıldığımı ve sizi tebrik ettiğimi defalarca söylememe rağmen ben size anlatamadım. Ama bu çubuklar o altınları buldu. Mineral üzerinde mineral tepkisi gümüş üzerinde gümüş altın üzerinde altın her madene göre de tepkisi farklı bir çubuk sistemi. Çubukların yapımı tamamen manyetik radyasyon üzerine kurulu. 36 farklı dalga çesiti bulunmaktadır. Elektronik hiç bir alet edevata bağlı değildir. Kimseden satın almamışım ve satılık bir ürün de değildir. İşin ticaretinde asla değilim. Arkadaşlar 5 kaya mezrından birinin içindeki toprağın altına bir kaç altın bilezik koymuşlar ve bu çubuk sistemi onları buldu. Test edilmiş kanıtlanmış bu çubuklar yani bulmaz dediğiniz çubuklar Allah'ın izniyle çok şükür buldu. Videoyu çekip atabilirim. Bu konuda fikriniz nedir? @kadirkadir
Kardeşim bakın sizin dediğinizi gayet iyi anlıyorum çok güzel allahın izniylede zaten bulsun yüzünüz gülsün emek verip başarıya ulaşırsanız sizden çok inanın ben sevinirim ben ilme ve bilime inanan biriyim ve bu konuda başarıya ulaşmanızı kalben isterim ama cihazınızı test dışına taşıyın siz veya
cihaz verdiğiniz bir arkadaşınız tarihi bir altın obje aldığı takdirde şahsım adına ben sizi tebrik ederim.

adem44

Bilgili Üye
2 tane dali cubuk haline getirip uclarini bir birine degdirerek cubuklar hareket halindeyseniz cubuklar doner hareketsiz seniz cubuklar cok agir doner hedef yandaysa cubuklar yukari gokyuzune kalkar arkadaysa yukari kalkar geriye doner malzemeye yaklastiginda asagiya ceker uclari malzeme derindeyse 1 2 3 metreden az aciyla asagi dogru cubuklar ceker malze derinligine gore acili 0 yanilmayla asagiya dogru ceker cubuklar derinlikte net derinlik alinamasada alinabilir aci matamatik hesaplamasi yapilinca
100 100 fikir ediniliyor.

Son düzenleme:

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Şöyle de bir derinlik tespiti var ustalarım.
1- Çubuklarla odanın içinde herhangi bir noktada, çubuklar X halinde iken dizlerinizi karnınıza doğru çekecek şekilde yerinizde sayın, her bir adımı 1 metre olarak hesaplayın.
2- Sağ elinize 10 tane çakıl taşı alın, oda dışına çıkın ve içeriye doğru yürüyün çubuklar tepki vermeyeceklerdir, oda içinde dolaşırken avucunuzdaki taşları tek tek yere bırakın. Çubuklar kapandığı anda avucunuzu açıp taşları sayın, her bir taş bir metredir. Alan çok dar ise alandan çıkıp elinizdeki taşlardan birini atıp tekrar içeri girin ve her taş için bunu tekrar edin. Böylece dar alanda derinlik ölçülerini almanızda fayda vardır. Hayırlı forumlar

hakan222

Member
kadirkadir aynen kardeşim aslında dikkle okursan sende beni doğrulamışsın Çubuk herşeyi bulur ama bu unu tutan kişiye kullanan kişiye bağlıdır yoksa hiç bir işe yaramaz bu konuya girersek dediğin gibi sabaha kadar yaz yaz bitmez. Her Çubuk aynı değildir her kullanan insanda aynı değildir farklılık gösterir. Bakır çubukla .. mineralli cubuğuda bir tutamazsan aslında ayrı bı konu açıp herşeyi paylaşmak lazım çok derin ve paylaşılması gereken bı konu.. selametle

kadirkadir

Engellendi
Define işi uğraşanlar ve bu iş için çubuk kullananlar;
Sarıkızla uğraşmasınlar, ne yapacaklar sarıkızı...
Kardaşlarım,
Siz boşluk bulmayı, yer altındaki odayı bulmayı ve derinlik tespit etmeyi öğrenin.
Gerisini boşverin.
Odadan çıkacaklar size yeter de artar bile.

Çubuk öğrenmeye devam inşallah.
Bol bol arazide antrıman yapınız.

Unutmayınız; genelde sarıkız yalnız olmaz.
Yanında beyazı, sarısı, kırmızısı vd. birşeyler de zaten vardır.

Fikrim kafanıza yattı mı...?

İşi her zaman sağlama alınız. Arkeolog değilseniz:
1-İşaretleri bulacaksınız.
2-İşaretlerin ihtiva ettiği manaya göre o alanda tespitinizi yapacaksınız.
3-Nasibiniz varsa da hedefe ulaşacaksınız.

Gidip şehir merkezinde birşey aramayın ilk başlarda.
Dağlara zirvelere çıkın işareti bulun.
Sonra yeri tespit edin.
Sonrası işlem.
Bu şekilde yapanın işi kolaylaşmış olur.

Sarıkızı da bırakın makinası olanlar bulsun. Odalar neyinize yetmiyor...??
SIKINTI ZATEN BURDA HOCAM O boşluk bulan çubuklar veya cihazlar var ya onlar içinde altın barındıran odayıda bulamaz
ha toprağa gömülü ha boşlukda mezarda vs vs altın o boşluğun veya yanında barındırdığı gümüş bakır bronzun da yanına yaklaştırmaz hiç bir çubuğu ,

meratan

Aktif Üye
Selamün aleyküm dostlar kadir kadir ustanın sın yazısından sonra.bitane plastik kova aldım ters çevirdim altına altın ve bakır koydum uzaktan elime bakır alarak çubuk tuttum çubuklar 4 tarftanda kovaya yönlendirdi kovanın yanına kadar 4 tarftan aynı şekilde geldim hep kovayı gösterdiker.Aynı testi gümüşlede yaptım yine aynı sonucu aldım.Elimde gümüş kovanın altında gümüş ve altın.Çubukları kovanın üzerine tuttuğumda ise alta altın,gümüş ve altın bakır hiç tepki vermediler.Yani uzaktan yanına kadar yönlendiriyor fakat üstünde tepki vermiyor
Saygılar

kadirkadir

Engellendi
Selamün aleyküm dostlar kadir kadir ustanın sın yazısından sonra.bitane plastik kova aldım ters çevirdim altına altın ve bakır koydum uzaktan elime bakır alarak çubuk tuttum çubuklar 4 tarftanda kovaya yönlendirdi kovanın yanına kadar 4 tarftan aynı şekilde geldim hep kovayı gösterdiker.Aynı testi gümüşlede yaptım yine aynı sonucu aldım.Elimde gümüş kovanın altında gümüş ve altın.Çubukları kovanın üzerine tuttuğumda ise alta altın,gümüş ve altın bakır hiç tepki vermediler.Yani uzaktan yanına kadar yönlendiriyor fakat üstünde tepki vermiyor
Saygılar
kardeşim ev testlerinde veya yüzeysel o şekilde tepkimesi gayet doğal ama arazide gerçek gömülerde bu malesef mümkün değil

lazopo53

Member
Değerli ustam, konumuzun derinlik olduğunu daha önce konu içinde defalarca uyarmama hep aynı noktada takılıp kaldınız. Şunu kesinlikle söylemek istiyorum ki daha önce de belirttiğim gibi çalışmalarınızı takdir ediyorum. Sizin bütün anlatımlarınıza katılıyorum. Bu hafta başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum. Bulunduğum şehirde yanyana açılan bir çok kaya mezar bulunmakta ve bizim arkadaşlar ile birlikte daha önce gidip boşluk ve altın denemesi yapmıştık. Boşluklarda çubuklar hiç yanılmadı yalnız bölge aşırı derecede mineralli idi. Daha sonra Arkadaşlar benden habersiz gidip bunlardan bir tanesine bir kaç altın bilezik koymuşlar ve onlar da çubuklara olan güvenlerinden emin olmak istediklerini dile getirdiler. Bu çubuklar sakladığımız altınları bu kadar mineralin ve boş odanın olduğu yerde bulurlarsa, tespit ettiğin yerleri asla yabana atmayız dediler. Şimdi ustam çubuklarda yaptığım değişikliklerden yaptığım çubukların teferruatına girmeyeceğim. Çalışmalarına katıldığımı ve sizi tebrik ettiğimi defalarca söylememe rağmen ben size anlatamadım. Ama bu çubuklar o altınları buldu. Mineral üzerinde mineral tepkisi gümüş üzerinde gümüş altın üzerinde altın her madene göre de tepkisi farklı bir çubuk sistemi. Çubukların yapımı tamamen manyetik radyasyon üzerine kurulu. 36 farklı dalga çesiti bulunmaktadır. Elektronik hiç bir alet edevata bağlı değildir. Kimseden satın almamışım ve satılık bir ürün de değildir. İşin ticaretinde asla değilim. Arkadaşlar 5 kaya mezrından birinin içindeki toprağın altına bir kaç altın bilezik koymuşlar ve bu çubuk sistemi onları buldu. Test edilmiş kanıtlanmış bu çubuklar yani bulmaz dediğiniz çubuklar Allah'ın izniyle çok şükür buldu. Videoyu çekip atabilirim. Bu konuda fikriniz nedir? kadirkadir
Dostum çubuklarınızın tarifi buradaki herkes için hayati öneme sahip.lütfen paylaşır mısınız?

alaçamlı

Bilgili Üye
heh tam bende bunu söylüyorum.çeşit çeşit çubuklar denedim.ev ortamında çok başarılı oluyor.ama araziye çıkıyorsun işler değişiyor.bu çubuk işi ilk çıktığında sekiz on yaşlarındaydım.babamla tutardık .civalı ikili çubuk.haritalı bir yerde bir yıla yakın uğraştık.her tespit edilen yere işlem yapıldı.kimisinde demir yoğunluklu ağır kayalar,kimisinde kaynak suyu,kimisinde bir mermi,kimisinde hayvan nalları çıkıyordu.tabi bukadar uğraştık.her seferinde yeni çubuk yeni umut.harita basitti .hedef 10 dönüm tarla alandaki üç adet mezar.ikisi boş biri dolu.sonuç mu sonuç sıfır.binlerce lira masraf.sonra bizim ortaklar daha akıllıca bir yol bulmuş.tabi biz bıraktıktan sonra.bir kazıcı(kepçe) getirip iki metre derinlikte yeri kazıyorlar.bişey yokmu ikimetre ilerliyorlar.tabi boş çıkan kuyu kapatılıyor.iki metre sonra tekrar aynı işlem.6-7 gün uğraştan sonra nihayet sonuca ulaştılar.biz ise eli boş dönmüş olduk.nasip.yani daha sonra da bu çubuklarla çok arazide işlem yaptım.ne öğrendim derseniz.daha önce kazılmış dolgu alanları buluyor.başka da bi faydası yok.eyerki ben metal ve oda tespiti yaparım diyorsanız bunu arazide deneyenler tecrübelerini anlatsınlar.sadece bir kere çubukla bir mezar bulmuş oldum.oda 20-30 seferden sonra .bize çıbuk standardını ,metalini ,bulma oranını arazide deneyerek pratikte anlatırsanız iyi olur.en azından boşa uğraşmayız.

alaçamlı

Bilgili Üye
bide derinlik ne kadar ,kaç metreye iniyor.bir dostum vardı adanada oturuyor.çubukla tektek yapıyordu.20- 30 santimden aşşağısına güvenme diyor.çünkü derine indikçe pas,tuz oranı mineral yapısı yoğunlaşıyor.toprak sertleşiyor.organik kalıntı azaldıkça tuz ,pas,kil damarları çubuğu etkiliyor.dedektörlerle de çök anım olmuştur.hayatımın en az 5 yılı dedektörlerle denemelerle geçti.pek çok makine ile arama yaptım.kiralık makinelerle çok araştırma yaptım.en iyi net derinlik 70-80 cm.büyük makineleri kullanmayı bilmediğimden denemedim.bir de 3 d ler çıkmış. onlar arazide iş görüyormu arazi tecrübesi olanlar anlatırsa biz de mutlu oluruz.mesela yarın ,yada pazar günü bu başlıkla bir konu açalım. herkes arazi deneyimlerini kabaca anlatsın.yer mekan marka vermeden,yasklı kelimeler kullanmadan.olumlu sonuç alanlar anlatsın çubuklarını.