Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde

Trakyali1972

Yeni Üye
kardeşim daha önceden birçok bilgi paylaşımında bulundum
bunlar ALTIN madeni başlı başına çubukla bulunamaz dedim
ve nedenini açıkça söyledim ( üç dalga olayı ) piyasadaki
hiçbir alan tarama altını bulamaz dedim nedeni yine üç dalğa
çünkü ülkemizde dahil avrupa da yeraltı madenleri ve
minerallerinin manyetik dalğa dağılımı besledikleri elektron
değerleri gibi gerçek doğal manyetik dakğa
üzerine araştırma yapan görmedim, doğal manyetiği
elektronik cihazlar ile üretilen radyo dalğası ile vurmaya
çalışıyoruz benim açımdan o kadar üzücüki çünkü bu şekilde
gidildiği takdirde 30 yıl sonra halan millet birbirine pirinç çubukmu iyi
yoksa bakırmı veya gümüş ,kaynak çubuğumu demeye devam edecek
En basiti herhangi bir model elektronik alan taramayı alır araziye çıkarız
cihazı açınca bu radyo dalğası amaya başlar bu dalğa gider sizden
3-5-veya 10 metre ileride elektron besleme özeliği olam bir kayaça çarpar
radyo dalğasının beraberinde taşıdığı ( + ) ve ( - ) elektronlar
bu kayaçın özdalğasında ( çekirdeğinde ) beslediği kendi öz elektronları ile
çarpışmaya başlar BURADA çubuğun çalşma prensibi devreye girer
elektron hareketliliğine ( çarpışmasına ) tepkime vermesi yönelmesi
ve gider o hareketliliğe yönelir.sonra çubuk minerale gitti deriz bu ve bunun gibi
bilinmesi gereken 10 larca ansliklopedik bilgiler .kesinlikle ve kesinlikle üç dalğa yüklü olmayan
hiç bir cihaz altının yanına bile yaklaşamaz.saygılar kardeşim
Üstat slm
SORUM
Üç dalga dediginiz nedir ve nasıl ayrıt edilir
Üç dalga ayırmak için çubuğa nasıl bir mantık uygulanmalı sizce ???

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Değerli ustam ben 4 köşeyi ve ortasını ölçüyorum. Lakin bir konuda yanıldığımı gördüm o da ilk X ile ikinci X arasının oda derinliği değil de toprak katmanı olduğu. Çünkü odada malzeme yerde iken değerli tespitini son X de veriyor. Ben mi yanılıyorum acaba?
Toyalp ustam boslugu oda icindeykenmi aliyorsunuz yoksa odanin disindan odaya girerekmi aliyorsunuz. Eger oda disandayken odaya girerek bosluk aliyorsaniz bu usulu fazla kullanmiyorum. Eger oda icinden aliyorsaniz derinligi ilk xbdediginiz yer odanin tavani ve yuzeyin arasindaki fartir yani oda derinligidir.

kadirkadir

Engellendi
Herşeyi burada açıklamak istemiyorum. Değerli ustalarım ben Kadir kardeşimi çalışmalarından dolayı tebrik ettiğimi söylerken kendisinin bize Tarzan, anlama kıtı gibi yakıştırmalar yapmasına üzüldüm. Kimse kusura bakmasın biz de yaptığımız çalışmaları anlatmıyoruz nedenine gelince çok nedeni var. Ben sana o kötülediğin çubuklardan en basit iki adet getiririm minerallerin kralını bir yana koy altını bir yana bakalım hangisine gider. Atom matom bu konunun farklı bir boyutu. Benim testlerimde çubuğum mineral veya madene gitmeyip altına gidiyorsa benim için mesele yoktur. Kim nerede çarpışır kim manyetik iş yapar kim elektron gönderir bunun hiç bir anlamı yok benim için. İşte biz de diyoruz ki bütün bu aşamalardan sonra derinlik ve ağırlık ölçüsünü nasıl alabiliriz? Konu bundan ibaret. Herkesin çalışmalarına saygımızı vardır. Lakin saygıya karşılık Tarzan vs. Kelimeler bir bilim insanına yakışmaz. İşin teferruatını karıştırmıyorum. Meselemiz derinlik. Bulmuş muyuz evet sorun yok ama derinlik tespiti lazım diyoruz.
Gelelim konuya, değerli @BulursamKader25 ustam ben sol çubuğu metre olarak kullanıyorum dikkat edersen her tepitte sağ çubuğun sol çubuk üzerinde durduğu nokta farklı. Bunu gözlemlemenizi tavsiye ederim. Hatta sol cubuğu 5 er santim aralıklarla işaretlerseniz bunu kolaylıkla farkedersiniz. Ya da bende böyle çalışıyor olabilir.
Mesela boşluk tespitinde yakın bir boru üzerine gittiğimde çubuklar neredeyse sağa sola paralel duracak şekilde X yapıyor. Ama derinlik arttıkça ortaya doğru X yapıyor. Ve uçlara doğru bu devam ediyor. Tabii bunu kestirmek için bu yöntemde çokça denemeler şart. Benim önereceğim en kolay yöntem budur. İyi formlar
güzel kardeşim benim demek istediğimde bu zaten tamma atom felan seni
ilgilendirmeye bilir çoğu kişiyi ilgilendirmiyor zaten sıkıntıda burdan doğmıyormu ilgilendirmemekten
ilgilendirse araştıracağız ve o zaman senin dediğin hani bi tarafa mineral koy bitarafa altın çubuğun altına gidiyor ya
ama o arazide altına gitmez işde nedenide yine kusura bakmayın atoma başlı nedenlerden, ben şunada açıklık
getireyim çubukları kötülemiyorum ki dikkatli takipe etseydiniz görecektiniz aksine o minerale kaçan çubuğu savunuyorum
diyorumki ( çubuğa minerale git diye adres veriyoruz minerale gidince de yok çubuğum minerale gitdi diyor kendimizde olan suçu
çubukda arıyoruz diyorum ) yani bizi atomda ilgilendirecek,elektronlarda bunun haricinede L çubuk çalışma prensipleride
ilgilendirmiyormu İŞDE ben burda takılıyorum kardeşim kimse kusura bakmasın ilgilendirmediği zaman deneme yanılmay yöntemine kaçıyor
tahmini bilgiler ile doğru diye kabul etiğimiz yanlış bilgileri sağda solda bize fikir yayan arkadaşlara yayıyor onlarıda yanlış yönlendiriyoruz
Ben burda altın aramayın diyorum çubukları kötülüyorsun diyorsun hiç alakası yok DOĞRU KONUŞANI 9 KÖYDEN KOVMUŞLAR
ADAM 10 UNCU KÖYDE YİNE BAĞIRMIŞ ÇUBUK ALTINA GİTMEEEEEZZZZZZZZ kahkaha derinlik ölçüsüne gelince 1-) kes bir şerit metreyi 50 cm den kestiğin eli cm üzerinede yapıştır bir nedyum mıknatıs koyy bir cm ucunu aldığın noktanın üzerine al sağ eline çubuğu tut daha önce noktaya giden çubuğun metre üzerinde bir iki gezinecek sonra örnek 22 cm de kitlenecek derinlik 2.20 cm dir milimetrik şaşmaz,
her arazi koşularında uygulanacak basit bir ve net derinlik veren sistemdir,
yeraltında bulunan objenin ağırlığına gelince burada işde malesef yine kütle freans değeri ortaya çıkıyor yap bir 4 gr lık bir tanede 10 gr lık sistem 4 gr nokta verdimi tut 10 gr yide aynı noktayı veriyorsa malı buldun demektir küp vs vs vs yok 10 gr görmedimi sadece 4 gr mi görüyor buldun o zaman teklemeyi neyse güzel kardeşim bin kişide doğruya yanlış desede doğru ,doğrudur değişmez bende sana çalışmalrında başarılar diliyorum Saygılar güzel kardeşim

Esteban74

Editör
Değerli ustam bende bu şekilde çalışmadığı için bir şey diyemem lakin bu şekilde çubuk çalışması yapan ustalar varsa seni aydınlatacaklardır inşaEllah. Bu arada çubuklar tekrar ileriyi gösterdiklerinde devam et bakalım ne tepki verecekler? Ayrıca boşluk olduğundan emin misin normalde bende bu tepki su tespitinde olduğu için soruyorum. Selametle
Ustam , boşluk olduğuna eminim. Bende su işareti olarak soldaki düz durur sağdaki çapraz yapar.
Birşey daha merak ediyorum ; 20 _ 30 metre uzaklardan boşluk , genişlik , derinlik , ve değerli tespiti yapılabilirmi. Uzaktan boşluğu tespit ediyoruz, boşluğa doğru dönüyoruz ve çubuğuna yapacağı hareketleri bekliyoruz. Sırasıyla; uzaklık , genişlik, derinlik , değerli, , girış, ve tünel bağlantısı varsa onuda gösterebilirimigösterebilirimi? Birşey daha ekleyeyim boşluğun açık veya kapalı mı gibi...
Saygılarımla

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Kıymetli Kardaşlarım,
Bugün derinlik konusunun finalini yapmayı planlamıştım.
Yoğunluktan nasip olmadı. İnşallah yarın.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustam , boşluk olduğuna eminim. Bende su işareti olarak soldaki düz durur sağdaki çapraz yapar.
Birşey daha merak ediyorum ; 20 _ 30 metre uzaklardan boşluk , genişlik , derinlik , ve değerli tespiti yapılabilirmi. Uzaktan boşluğu tespit ediyoruz, boşluğa doğru dönüyoruz ve çubuğuna yapacağı hareketleri bekliyoruz. Sırasıyla; uzaklık , genişlik, derinlik , değerli, , girış, ve tünel bağlantısı varsa onuda gösterebilirimigösterebilirimi? Birşey daha ekleyeyim boşluğun açık veya kapalı mı gibi...
Saygılarımla
Biraz uzaktan boslugun genisligini ve tuneli varmi varsa nekadar uzun oldugunu anlaya bilirsin kardesim. Ayrica tunelin odayla birlestigi yeri kapalimi degilmi anlaya bilirsin hatta boslugun yada tesbit edilen mineral yada metalin sana olan uzakliginida bilirsin. Eger ogrenmek istediginiz buysa. Yalniz tesbit edilenin derinligini sahsim bilemiyorum uzerine gelmeden. Selametle kal.

Trakyali1972

Yeni Üye
Üstat selam
Zaman ayirip
bilgi ve tecrubelerinize dayanarak yol gosterseniz sevinirim
Çubuk yapmak istiyorum
1) çubuğun malzemesi neyden olmalı
2) okuduğum formlarda yapmış oldukları çubuklarin belli bölgelerine bakır tel bağlıyorlar bu gerekli midir gerekli ise neden
3) çubuğun önüne bir miktar altın kaynatmış veya lehimlemisler ve kömür eklemisler bunlar gerekli mi
Veya sizlerin onerebilecegi çubuk sistemi varmıdır
İlgi ve alakaniza şimdiden teşekkür eder yardımlarınızı bekliyorum

Trakyali1972

Yeni Üye
Kıymetli Kardaşlarım,
Bugün derinlik konusunun finalini yapmayı planlamıştım.
Yoğunluktan nasip olmadı. İnşallah yarın.
,
Üstat selam
Zaman ayirip
Çubuk yapmak istiyorum
2) okuduğum formlarda yapmış oldukları çubuklarin belli bölgelerine bakır tel bağlıyorlar bu gerekli midir gerekli ise neden
3) çubuğun önüne bir miktar altın kaynatmış veya lehimlemisler ve kömür eklemisler bunlar gerekli mi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
,
Üstat selam
Zaman ayirip
Çubuk yapmak istiyorum
Kardaşım bu sorularının cevabı aşağıdaki linkini verdiğim yazımda mevcut inşallah.
ilgili bölümleri okuyunuz.
Sonra sorularınız olursa o bölümden beni etiketliyerek BulursamKader25) sorularınızı sorun.
Cevaplarım inşallah.

Çubukla Boşluk Bulmak ve Çubukla Değerli Maden Tespiti Yapmak BulursamKader25 | Define Sohbeti - Define İşaretleri Çözümü

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
güzel kardeşim benim demek istediğimde bu zaten tamma atom felan seni
ilgilendirmeye bilir çoğu kişiyi ilgilendirmiyor zaten sıkıntıda burdan doğmıyormu ilgilendirmemekten
ilgilendirse araştıracağız ve o zaman senin dediğin hani bi tarafa mineral koy bitarafa altın çubuğun altına gidiyor ya
ama o arazide altına gitmez işde nedenide yine kusura bakmayın atoma başlı nedenlerden, ben şunada açıklık
getireyim çubukları kötülemiyorum ki dikkatli takipe etseydiniz görecektiniz aksine o minerale kaçan çubuğu savunuyorum
diyorumki ( çubuğa minerale git diye adres veriyoruz minerale gidince de yok çubuğum minerale gitdi diyor kendimizde olan suçu
çubukda arıyoruz diyorum ) yani bizi atomda ilgilendirecek,elektronlarda bunun haricinede L çubuk çalışma prensipleride
ilgilendirmiyormu İŞDE ben burda takılıyorum kardeşim kimse kusura bakmasın ilgilendirmediği zaman deneme yanılmay yöntemine kaçıyor
tahmini bilgiler ile doğru diye kabul etiğimiz yanlış bilgileri sağda solda bize fikir yayan arkadaşlara yayıyor onlarıda yanlış yönlendiriyoruz
Ben burda altın aramayın diyorum çubukları kötülüyorsun diyorsun hiç alakası yok DOĞRU KONUŞANI 9 KÖYDEN KOVMUŞLAR
ADAM 10 UNCU KÖYDE YİNE BAĞIRMIŞ ÇUBUK ALTINA GİTMEEEEEZZZZZZZZ kahkaha derinlik ölçüsüne gelince 1-) kes bir şerit metreyi 50 cm den kestiğin eli cm üzerinede yapıştır bir nedyum mıknatıs koyy bir cm ucunu aldığın noktanın üzerine al sağ eline çubuğu tut daha önce noktaya giden çubuğun metre üzerinde bir iki gezinecek sonra örnek 22 cm de kitlenecek derinlik 2.20 cm dir milimetrik şaşmaz,
her arazi koşularında uygulanacak basit bir ve net derinlik veren sistemdir,
yeraltında bulunan objenin ağırlığına gelince burada işde malesef yine kütle freans değeri ortaya çıkıyor yap bir 4 gr lık bir tanede 10 gr lık sistem 4 gr nokta verdimi tut 10 gr yide aynı noktayı veriyorsa malı buldun demektir küp vs vs vs yok 10 gr görmedimi sadece 4 gr mi görüyor buldun o zaman teklemeyi neyse güzel kardeşim bin kişide doğruya yanlış desede doğru ,doğrudur değişmez bende sana çalışmalrında başarılar diliyorum Saygılar güzel kardeşim
Kadirkadir ustam arazide veyahut evin bahçesinde bir test sahası yaptığımızı varsayalım 5 ad çömleğe sırasıyla 1. Bir ad altın 2. 1 adet gümüş 3. 1 adet bronz 4. Paslı demir veya çelik 5. Minerali malzemeden koyduk ve bunları toprağa 20 cm de gömdük ve 1 ay kadar zaman geçti arada. Şimdi aynı alana gidip çubuk tutuk biz burada bu malzemelerin gömüldüğünü biliyoruz fakat hangi noktada hangi malzeme olduğunu bilmiyoruz. Çubuklarımız burada bize ilk olarak hangisini verecek yada buradaki altını tespit etme şansımız varmı?
Bu soruma tecrübeniz dahilinde cevap verirseniz memnun olurum

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Değerli aliömer ustam manyetik sistem ile bunları bulmak tespit etmek kolaydır lakin normal çubuklarla önce minerale gider. Benim tecrübelerim bunu gösteriyor. Selametle