Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde

Esteban74

Editör
BulursamKader25 Ustam,
Bende mi terslik var ; sol eldeki çubuk yatarsa altın değil gümüş veriyor.
Ben yaptığım tespiti anlatayım sizlerde doğru veya hatalı olduğum yerleri belirtin lütfen...
Çubuklar uzaktan yeri tespit ettik ve tespit ettiğimiz yere doğru ilerledik , çubuklar düz bir şekilde hedefi gösterirken küçük bir hareket yapar , devam ederiz ve uçtan hafif bir çarpı yapar ve devam ederiz son noktaya hedefe gelince tam bir çarpı yapar ve elimizi çarpının üstüne getirdiğinizde alttaki madenin ne olduğu belli olur . Bu boşluk ise çubuklar düz yanlara açar ve devam edince arkaya düşer.
İkinci çarpı ile hedef arası üst derinliği verir. İlk küçük hareketle ikinci çarpı hedefin yüksekliğini verir.
Boşlukta ise boşluğun sınırları çizilir. Çubukla boşluğun bir tarafından diğer tarafına doğru ilerlenir boşluğun içine girilince çubuklar arkaya yatar , ilerlemeye devam ederiz çubuklar tam karşı yi gösterince orda durur ve işaretleriz. Boşluğun sınırı ile bu ısaretlediğimiz yer derinliği verir. İlerlemeye devam edebilirsek çünkü küçüÄ· bir hareket daha yapar buda boşluğun yüksekliğini verir.

Sizin yaptığınız bu kablo sistemini çok merak ediyorum. Deneme yapmam gerekli...
Saygılarımla

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
BulursamKader25 Ustam,
Bende mi terslik var ; sol eldeki çubuk yatarsa altın değil gümüş veriyor.
Ben yaptığım tespiti anlatayım sizlerde doğru veya hatalı olduğum yerleri belirtin lütfen...
Çubuklar uzaktan yeri tespit ettik ve tespit ettiğimiz yere doğru ilerledik , çubuklar düz bir şekilde hedefi gösterirken küçük bir hareket yapar , devam ederiz ve uçtan hafif bir çarpı yapar ve devam ederiz son noktaya hedefe gelince tam bir çarpı yapar ve elimizi çarpının üstüne getirdiğinizde alttaki madenin ne olduğu belli olur . Bu boşluk ise çubuklar düz yanlara açar ve devam edince arkaya düşer.
İkinci çarpı ile hedef arası üst derinliği verir. İlk küçük hareketle ikinci çarpı hedefin yüksekliğini verir.
Boşlukta ise boşluğun sınırları çizilir. Çubukla boşluğun bir tarafından diğer tarafına doğru ilerlenir boşluğun içine girilince çubuklar arkaya yatar , ilerlemeye devam ederiz çubuklar tam karşı yi gösterince orda durur ve işaretleriz. Boşluğun sınırı ile bu ısaretlediğimiz yer derinliği verir. İlerlemeye devam edebilirsek çünkü küçüÄ· bir hareket daha yapar buda boşluğun yüksekliğini verir.

Sizin yaptığınız bu kablo sistemini çok merak ediyorum. Deneme yapmam gerekli...
Saygılarımla
Bakir bazilarinda boslukta yanlara acabiliyor fakat genelde x yapar. Sunu soyleyebilirim bakir yada birkac cesit cubuk bende x yaparken boslukta aluvminyum cubuk yanlar acilir. Cubugun cinsine ve bazi kisilerin meziyetine gore degisiklik olabiliyor. Selmetle kal

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Esteban74 kardeşim çubuk herkesde aynı tepkiyi vermemektedir. Bu yüzden oradaki işaret sağ yada sol olabilir. Boşlukta ise bazı kişilerde tam açıyor veya tam kapanabiliyor. Bu yüzden görseldeki çubuk işaretlerine takılmamak gerekiyor. Kolay gelsin.

kadirkadir

Engellendi
Cubuklar boşluk bulmaz veya metal bulmaz hatta hiç bir şey bulmaz. Bir şey bulan onu tutan kişidir. Fazla detaylara girmek istemiyorum. Dünyanın ürettiği manyetik alanı algılayabilen pek az insan vardır. Kandaki muhtemelen demir yoğunluğundan kaynaklanıyor olabilir. Bu insan bu manyetik anormallikleri algılar ama nasıl konsantre olacağını bilemez, bu sebeple bu yeteneği çubuğa , ağaca,metale ,tele yorar.Yetenek sahibi olan bu kişiler elinde bir şey tuttuğu zaman vücut net konsantre olur., ne tutarsan tut istersen çatal, istersen toprak tut farketmez. Önemli olan kişinin bu konsantreyi sağlamasıdır. Ama diyelim tel tuttun, yeraltından gelen manyetik değişimi hissettin , ne olacak mr cihazına girenler bilir manyetik alan vücutta seyirmeler yapar, işte o kişininde kasları seyirme ile elindeki materyali oynatır mesel budur. Çubukta keramet yoktur. Keramet insanlarda olur. Herkeste alıp yapamaz , birde şöyle bir konu var bazı insanlar da kendi kendilerini kandırırlar...bilinen yerlerde çalışırlar doğal olarak eldeki çubuk oraya kayar, zaten görüyorsun deneme yaptığın yeri...Önemli olan hiç bilinmeyen bir yerde başkaları tarafından sana sürpriz yerlerde deneme yaptırmalarıdır. Hiç bilmediğin bir yerde bilmediğin bir büyüklükteki boşluğu buluyorsan diyebilirsin ki tamam bende bu özellik var
Kardeşim çubuk dediğinin aksine her şeyi bulur seyirme dediğin olay bir nevi istem dışı kas hareketidir göz kapakçığımızın oynaması gibi
çoğu kişi göz kapağı seğirmesini yaşamıştır ve çubuk çalışma prensibinin bunun ile hiç bir alakası yoktur,çubuk çalışma asıl prensibi
çubuk madeni çekmez maden çubuğu çeker verisel değerlere girmeyeceğim sabaha kadar yazsam bitmez . Ekli dosyayı görüntüle 163613
bak bu iki metre derinlikde oldukça iyi kg da bulunan altının nitrik ve hidroklorül asitde eritilmiş halidir ve 0.999 ayar( kral suyu ) denen olay
Belki ifadenizi ben yanlış anlıyor olabilirim çubuk her şeyi bulur ama doğru bilgi ile sağda solda gezen bilgiler ile
gümüş bakır bronz boşluk bulunabilir fakat altın asla altın için kesinlikle doğru bilgiye ihtiyaç vardır
binlerce farklı fikir okudum sitelerde bu iş ile uğraşan arkadaşların tavsiyelerini okudum hiç biri çubuğu altına
yönlendiecek bilgi ile alakası yok bilgi eksiğimiz çok ,çubuk minerale vuruyorsa nedeni var ,paslı objelere gidiyorsa
nedeni var ve bu nedenleri biz çubuğa bağlayamayız herkez hatayı çubuklarda arıyor hata çubuklarda değil bizdedir
güzel kardeşim adresi bilmiyoruz ki yabancıya ( ÇUBUĞA ) adres tarif ediyoruz.
kısacası çubuğun bulamayacağı hiç bir şey yok dur yeterki ona araması için gerekli bilgiyi verelim.Saygılar kardeşim

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Kardeşim çubuk dediğinin aksine her şeyi bulur seyirme dediğin olay bir nevi istem dışı kas hareketidir göz kapakçığımızın oynaması gibi
çoğu kişi göz kapağı seğirmesini yaşamıştır ve çubuk çalışma prensibinin bunun ile hiç bir alakası yoktur,çubuk çalışma asıl prensibi
çubuk madeni çekmez maden çubuğu çeker verisel değerlere girmeyeceğim sabaha kadar yazsam bitmez . Ekli dosyayı görüntüle 163613
bak bu iki metre derinlikde oldukça iyi kg da bulunan altının nitrik ve hidroklorül asitde eritilmiş halidir ve 0.999 ayar( kral suyu ) denen olay
Belki ifadenizi ben yanlış anlıyor olabilirim çubuk her şeyi bulur ama doğru bilgi ile sağda solda gezen bilgiler ile
gümüş bakır bronz boşluk bulunabilir fakat altın asla altın için kesinlikle doğru bilgiye ihtiyaç vardır
binlerce farklı fikir okudum sitelerde bu iş ile uğraşan arkadaşların tavsiyelerini okudum hiç biri çubuğu altına
yönlendiecek bilgi ile alakası yok bilgi eksiğimiz çok ,çubuk minerale vuruyorsa nedeni var ,paslı objelere gidiyorsa
nedeni var ve bu nedenleri biz çubuğa bağlayamayız herkez hatayı çubuklarda arıyor hata çubuklarda değil bizdedir
güzel kardeşim adresi bilmiyoruz ki yabancıya ( ÇUBUĞA ) adres tarif ediyoruz.
kısacası çubuğun bulamayacağı hiç bir şey yok dur yeterki ona araması için gerekli bilgiyi verelim.Saygılar kardeşim
Ustam konumuz çubuk değil mesafelerdir, daha önce de belirtmiştim. Ama madem çubuğa bilgi verme konusunda bir ipucu verdiniz, bizi bu konuda aydınlatmakta size düşüyor :) lütfen bildiklerinizi paylaşır mısınız rica etsek :)

kadirkadir

Engellendi
Selamün Aleyküm Kardaşlarım,

Sabah googlede görsellere bakarken bir konu ile alakalı aşağıdaki çizimleri gördüm.
Bu işte bir karışıklık ve flu bölgeler var sanırım. Şu işe bir el atıp çözelim inşallah.
Çünkü insanların ilk müracaat ettikleri yer google. Buradaki doğru ve yanlış bir bilgi çok hızlı yayılıyor.
Biz doğru bilgilere vesile olalım. Umarız ki birisi çıkıp bizlere Allah cc razı olsun der.

Araziye gittiğiniz. Çubukla dolaşırken bir noktada Gümüş tespiti yaptınız.
Amma size derinliği de lazım. Bu tespit ettiğiniz gümüşe ulaşmak için; zeminden itibaren ne kadar derinliğe ulaşıp,
işlem yapmanız gerekiyor. Bu derinliği SİZ nasıl tespit ediyorsunuz. Duyduklarınız değil, bize yaptığınız usulü yazınız lütfen.
Hep beraber tartışalım. Tecrübelerimizi paylaşalım.
Konumuzun içinde toprak altındaki odanın tespiti yok, sadece "" değerli maden tespitinde derinlik"" var.

Kolay Gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 163400

Ekli dosyayı görüntüle 163401
çubukla derinlik ölçümü şerit metal metre ve nedyum mıknatıs kulanılarakda alına bilir ve 1 cm şaşmaz milimetrikdir

toyalp

Süper Moderatör
Ustalarım size farklı bir çizim çıkaracağım maalesef :) bu yaptığım tespit oda içinde tespittir ki bunu ben de yeni tespit ettim. Çözümünü bilen varsa yazabilir mi?

Ekli dosyayı görüntüle 163614

LabarNa

Bilgili Üye
çubuğu altına

Değerli arkadaşım bilgi paylaşınca değerlidir seninde yukarda belirttiğin ve kesin olarak yazdığın ve yine kesin olan tecrübe ve bilgilerini bize aktaracağin kanaatindeyim ve herkes gibi bende teşekkür ederim paylaşacağın bilgiler için şimdiden...

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Ustalarım size farklı bir çizim çıkaracağım maalesef :) bu yaptığım tespit oda içinde tespittir ki bunu ben de yeni tespit ettim. Çözümünü bilen varsa yazabilir mi?

Ekli dosyayı görüntüle 163614
Degerli ustam bosluk icin almis oldugun olculeri sirasiyla yazacam INSALLAH c.c tabi altta yazacagim sekilde almisiseniz.
Boslugun icindeyken dis duvarin sinirina gelip disa dogru cikis yaparsaniz ilk alinan x yuzey ile boslugun tavani arasindaki mesafedir, hic bozmadan tekrar ilerlerseniz tekrar x yapan yer tesbit etmis oldugunuz odanin genisligidir, sonra tekrar hic bizmadan ilerlerseniz x yapan yer, buda odanin zemini ile odanin tavani arasindaki mesafedir, yani odanin yuksekligidir. Zaten son x den sonra biraz beklerseniz yapilacak hamle kalmadigini ve cubuklarin x den cikip geriye dogru acilip almis oldugunuz bosluga dogru donecegini gorursunuz.
Metal tesbitiniz biraz karisik olmus onu anlayamadim kardesim. Selametle saglicakla kal

kadirkadir

Engellendi
Değerli arkadaşım bilgi paylaşınca değerlidir seninde yukarda belirttiğin ve kesin olarak yazdığın ve yine kesin olan tecrübe ve bilgilerini bize aktaracağin kanaatindeyim ve herkes gibi bende teşekkür ederim paylaşacağın bilgiler için şimdiden...
kardeşim daha önceden birçok bilgi paylaşımında bulundum
bunlar ALTIN madeni başlı başına çubukla bulunamaz dedim
ve nedenini açıkça söyledim ( üç dalga olayı ) piyasadaki
hiçbir alan tarama altını bulamaz dedim nedeni yine üç dalğa
çünkü ülkemizde dahil avrupa da yeraltı madenleri ve
minerallerinin manyetik dalğa dağılımı besledikleri elektron
değerleri gibi gerçek doğal manyetik dakğa
üzerine araştırma yapan görmedim, doğal manyetiği
elektronik cihazlar ile üretilen radyo dalğası ile vurmaya
çalışıyoruz benim açımdan o kadar üzücüki çünkü bu şekilde
gidildiği takdirde 30 yıl sonra halan millet birbirine pirinç çubukmu iyi
yoksa bakırmı veya gümüş ,kaynak çubuğumu demeye devam edecek
En basiti herhangi bir model elektronik alan taramayı alır araziye çıkarız
cihazı açınca bu radyo dalğası amaya başlar bu dalğa gider sizden
3-5-veya 10 metre ileride elektron besleme özeliği olam bir kayaça çarpar
radyo dalğasının beraberinde taşıdığı ( + ) ve ( - ) elektronlar
bu kayaçın özdalğasında ( çekirdeğinde ) beslediği kendi öz elektronları ile
çarpışmaya başlar BURADA çubuğun çalşma prensibi devreye girer
elektron hareketliliğine ( çarpışmasına ) tepkime vermesi yönelmesi
ve gider o hareketliliğe yönelir.sonra çubuk minerale gitti deriz bu ve bunun gibi
bilinmesi gereken 10 larca ansliklopedik bilgiler .kesinlikle ve kesinlikle üç dalğa yüklü olmayan
hiç bir cihaz altının yanına bile yaklaşamaz.saygılar kardeşim

toyalp

Süper Moderatör
kardeşim daha önceden birçok bilgi paylaşımında bulundum
bunlar ALTIN madeni başlı başına çubukla bulunamaz dedim
ve nedenini açıkça söyledim ( üç dalga olayı ) piyasadaki
hiçbir alan tarama altını bulamaz dedim nedeni yine üç dalğa
çünkü ülkemizde dahil avrupa da yeraltı madenleri ve
minerallerinin manyetik dalğa dağılımı besledikleri elektron
değerleri gibi gerçek doğal manyetik dakğa
üzerine araştırma yapan görmedim, doğal manyetiği
elektronik cihazlar ile üretilen radyo dalğası ile vurmaya
çalışıyoruz benim açımdan o kadar üzücüki çünkü bu şekilde
gidildiği takdirde 30 yıl sonra halan millet birbirine pirinç çubukmu iyi
yoksa bakırmı veya gümüş ,kaynak çubuğumu demeye devam edecek
En basiti herhangi bir model elektronik alan taramayı alır araziye çıkarız
cihazı açınca bu radyo dalğası amaya başlar bu dalğa gider sizden
3-5-veya 10 metre ileride elektron besleme özeliği olam bir kayaça çarpar
radyo dalğasının beraberinde taşıdığı ( + ) ve ( - ) elektronlar
bu kayaçın özdalğasında ( çekirdeğinde ) beslediği kendi öz elektronları ile
çarpışmaya başlar BURADA çubuğun çalşma prensibi devreye girer
elektron hareketliliğine ( çarpışmasına ) tepkime vermesi yönelmesi
ve gider o hareketliliğe yönelir.sonra çubuk minerale gitti deriz bu ve bunun gibi
bilinmesi gereken 10 larca ansliklopedik bilgiler .kesinlikle ve kesinlikle üç dalğa yüklü olmayan
hiç bir cihaz altının yanına bile yaklaşamaz.saygılar kardeşim
Değerli kardeşim, yaptığın paylaşımı üzülerek okudum ve senin dalga ve frekanslar üzerine yaptığın çok büyük eksiklikteki çalışmalarını biraz daha hızlandırmanı temenni ederek yazıyorum. Sinyal çarpışması ve sinyal yanılması konularında haklı olabilirsin aynı zamanda radyo frekansı hakkında da kesinlikle haklısın lakin bizim amacımız sinyal yaymak olmamalı diye düşünüyorum. İşte biz definesohbeti.com ailesi olarak on yıllardır belki de yüzyıllardır süregelen bu sinyal frekans dalga gibi boş muhabbetleri bitirmek için buradayız inşaEllah. Bence sen biraz daha araştır inşaEllah dilediğim sonuca ulaşırsın. Üç dalgaya küserek araştırmalarını bitirmemeni tavsiye ederim. Bunlar insanları umutsuz bırakmak için yazılan boş makalelerdir. Hakkını helal et inşaEllah. Selametle