Çubukla Derinlik Ölçüleri Nasıl Alınır - Değerli Maden Tespitinde

manisa28

Engellendi
Soruyu algılayamadım:

Odayı mı bulamadınız..?

Odayı buldunuz da içinde ayrıyeten tespit ettiğiniz başka bir boşluğu mu bulamadınız...??

Odayı bulamadıysanız; boşluğu nasıl tespit ediyorsunuz detaylı yazın.
Odayı bulduktan sonra derinliği yamaçta nasıl tespit ediyorsunuz, bunu da yazın.
Nerede yanlışlık veya eksiklik var bakalım.

Madde madde alt alta her aşamasını yazınız lütfen.

Kolay Gelsin.
İçinde tabanda tespit ettik kazdık bir şey çıkmadı, baha uğraştık.

kadirkadir

Engellendi
Değerli kardeşim, yaptığın paylaşımı üzülerek okudum ve senin dalga ve frekanslar üzerine yaptığın çok büyük eksiklikteki çalışmalarını biraz daha hızlandırmanı temenni ederek yazıyorum. Sinyal çarpışması ve sinyal yanılması konularında haklı olabilirsin aynı zamanda radyo frekansı hakkında da kesinlikle haklısın lakin bizim amacımız sinyal yaymak olmamalı diye düşünüyorum. İşte biz definesohbeti.com ailesi olarak on yıllardır belki de yüzyıllardır süregelen bu sinyal frekans dalga gibi boş muhabbetleri bitirmek için buradayız inşaEllah. Bence sen biraz daha araştır inşaEllah dilediğim sonuca ulaşırsın. Üç dalgaya küserek araştırmalarını bitirmemeni tavsiye ederim. Bunlar insanları umutsuz bırakmak için yazılan boş makalelerdir. Hakkını helal et inşaEllah. Sela
kardeşim merhabalar adıma üzülmenize gerek yok üç dalğa olayı evet %100 sonuçla vardır ve verisel değerlerinin hepsine sahibim
malesef ben gerçekten üzülerek diyorumki bu işe gönül veren arkadaşlara altın madeni üzerine yormayın kendinizi
bu umutsuzluk değildir aslında en büyük kapıyı ben açmaya çalışıyorum neden altın bulunamaz açıkça söylüyorum eyer bir noktaya alan taramanız çubuğunuz çekiyorsa diyorumki oradan kesinlikle ve kesinlikle altın çıkmaz asla bu mümkün değil nedenide çubuğunuzda veya alan taramanızda üç dalğa frekansı yok kardelşim altın madeni dünyada içinde elektron hareketi olmayan tek maddedir siz bence iyi araştırın
sonra biklgi verin çubuğun çalışma ana prensibi elektron hareketliliine gitmesidir bunun dışında tepkime vermez içinde elektron hareketi OLMAYAN altına çubuk neden gitsin ? gereksiz bilgiler vererek gereksiz umut aşılamaktansa gerçek bilgi verir üzülsünler kardeşim kimse kusura bakmasın manyetik alan nedir madenlerin atığı dalğa sayısı nedir ve bud dalğalar içindeki artı ve eksi elektorn sayıları nedir
dalğaların aralığı nedir bunlar bilinmiyorsa kimse kusura bakmasın altının yanına yaklaşamaz BEN BULDUM DİYEN direke YALAN SÖYLÜYOR SALIYOR DERİM benim işim zaten yeraltı madenleri ve minerallerinin manyetik dağılımı yani kimse bana hikaye okumasın allah sizler çalılşmalarınızda kolaylık ve başarı nasip etsin .saygılar kardeşim

toyalp

Bulaşan mazlumun ahıdır.Kainat bu yükü kaldıramaz.
Süper Moderatör
Tamam güzel kardeşim anladık bilgi sahibi de olabilirsin bizim de demek istediğimiz bu zaten. Paylaş da biz de bilelim amaç zaten paylaşmak değil mi? Ha eğer yok ben paylaşmam diyorsan o zaman konuyu neşterlemenin bir anlamı yok. Zaten dikkat edersen ustamız konunun en başında açıklamaya mineral elemeleri ve net tespitten sonra yapılan hatalardan bahsetmiş. Demek ki herkesin kendine göre bir bildiği var ki konu buraya kadar gelmiş. Bu yüzden bilgini paylaşmak istersen içtenlikle dinleriz hayır diyorsan konuyu saptırmanın anlamı yok. Hakkını helal et inşaEllah. Selametle kardeşim

ahmetbote

Aktif Üye
Ya mübarekler konu nerden nereye gelmiş ya.. Ben de çoğunu hevesle bir nefeste okudum ancak okuduktan sonra da üzülerek(!) yazayım bari ;) ;) Ya güzel insanlar lütfen BulursamKader üstadın sorularını cevaplayabilir misiniz mümkünse verdiği resimler üzerinden siz belki anlıyorsunuz ama biz anlamıyoruz :) cahilem,garibem gurebayem sizin ilminize muhtacem.. :)
Seviyorum sizi sakın kimse yanlış anlamasın üzülmedim sadece takıldım :)

Son düzenleme:

kadirkadir

Engellendi
Tamam güzel kardeşim anladık bilgi sahibi de olabilirsin bizim de demek istediğimiz bu zaten. Paylaş da biz de bilelim amaç zaten paylaşmak değil mi? Ha eğer yok ben paylaşmam diyorsan o zaman konuyu neşterlemenin bir anlamı yok. Zaten dikkat edersen ustamız konunun en başında açıklamaya mineral elemeleri ve net tespitten sonra yapılan hatalardan bahsetmiş. Demek ki herkesin kendine göre bir bildiği var ki konu buraya kadar gelmiş. Bu yüzden bilgini paylaşmak istersen içtenlikle dinleriz hayır diyorsan konuyu saptırmanın anlamı yok. Hakkını helal et inşaEllah. Selametle kardeşim
Kardeşim ben kesinlikle elimden geldiğince bilgi veriyorum ve verdim de bakın ben çubuk ve alan taramalar neden minerale gider ? neden pasa gider
neden ? gevşek toprağa gider? sorularına tek tek herkezin anlayacağı şekilde izah etdim ve verdiğim bu nedenler %100 lük doru bilgilerdir
şunuda açıklığa kavuşturayım kardeşim ben her manyetik versiel değeri olmayan kesinleşmeyen hiç bilgiyi vermem örnek ALTIN çubuklar altına başlı başına gitmez diyorsam bu kesin verilere dayanarak söylediğim bir sözdür elime çubuk alarak veya saçma saban malzemeler koyarak deneme yanılma yöntemi ile etiğim bilgiler değildir,üç dalga nedir bu siteden yanıma gelip çayımı içen arkadaşlarda vardır ve bire bir göstermişimdir Ekli dosyayı görüntüle 163686
buda yine yanıma gelen bir arkadaşımın verdiğim bilgiler ile bulduğu iki metredeki altın tozunun nitrik ve hidroklörül asitde erimiş halidir yani kral suyu denen olay demek istediğim ben kimseden bilgi saklamam aksine verdiğim bilgilerle 30 yıldır ben boşuna uğraşıyormuşum deyip sonuca yeni giden arkadaşlar vardır.daha ileri düzey bilgilerde verebilirim ama bunu sitelerde yapamam sonra bir kaç ukala çıkıp kopya bilgilerle milleti dolandırıyor
kimseninde vebealini alamam ama dediğim gibi herşeyi nedenleriyle anlatırım.diyorumki altını hiç bir çubuk çekmez çünkü içinde elektron hareketi oluşmuyor bütün madenlerin ve minerallerin dalğalarına baskın geliyor ve iterek diğer maden ( pas ) ve minerallerin çekrdeklerine kadar giriyor
ordda elektron çarpışması meydana geliyor ( çubuklar sadece elektron hareketliliğine yani çarpışmasına gider ) diyede her seferinde parantez içerisinde yazıyorum. burda yapılması gereken altının içinde elekron hareketliliği oluşturmak bunuda artık bulsunlar NEDENMİ eğer ben bunuda burda nasıl altının içinde elektron hareketliliği olur bilgisini verirsem bunu kulanıp piyasaya bir sürü çubuk satıcısı çıkar fazlasıyla var zaten.ileri düzey bilgi isteyende buyursun gelsin hertür bilgiyi veririm sıkıntı yok. saygılarımla kardeşim

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Ekli dosyayı görüntüle 163695

kardaşım ölçülerin aynı, yukarıya kırmızı ile çizdim-belirttim.

Açıklama:
odanın Tavanı ile tabanı arası toplam 2 metre.
Malzeme 90 cm. yüksekte, odanın içinde.

Ben böyle düşünüyorum, sen nediyorsun bu hususta..?

toyalp

Süper Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 163695

kardaşım ölçülerin aynı, yukarıya kırmızı ile çizdim-belirttim.

Açıklama:
odanın Tavanı ile tabanı arası toplam 2 metre.
Malzeme 90 cm. yüksekte, odanın içinde.

Ben böyle düşünüyorum, sen nediyorsun bu hususta..?
Kurbanım hepsi doğru lakin malzeme 1.10 cm yüksekliğinde tavan ile arası 90 cm üstadım. Maşallah en iyi açıklama senden geldi.

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
toyalp ustadim degerli icin cizmis oldugunuz olculeri yazabilirmisiniz. Birde hem degerli hemde bosluk icin almis oldgunuz olculeride. Ayrica bosluk olcusunu odanin disindan odaya girerekmi aldiniz. Biraz detaylandirirsaniz merakimizda giderilmis olur. Selametle

toyalp

Süper Moderatör
Kardeşim ben kesinlikle elimden geldiğince bilgi veriyorum ve verdim de bakın ben çubuk ve alan taramalar neden minerale gider ? neden pasa gider
neden ? gevşek toprağa gider? sorularına tek tek herkezin anlayacağı şekilde izah etdim ve verdiğim bu nedenler %100 lük doru bilgilerdir
şunuda açıklığa kavuşturayım kardeşim ben her manyetik versiel değeri olmayan kesinleşmeyen hiç bilgiyi vermem örnek ALTIN çubuklar altına başlı başına gitmez diyorsam bu kesin verilere dayanarak söylediğim bir sözdür elime çubuk alarak veya saçma saban malzemeler koyarak deneme yanılma yöntemi ile etiğim bilgiler değildir,üç dalga nedir bu siteden yanıma gelip çayımı içen arkadaşlarda vardır ve bire bir göstermişimdir Ekli dosyayı görüntüle 163686
buda yine yanıma gelen bir arkadaşımın verdiğim bilgiler ile bulduğu iki metredeki altın tozunun nitrik ve hidroklörül asitde erimiş halidir yani kral suyu denen olay demek istediğim ben kimseden bilgi saklamam aksine verdiğim bilgilerle 30 yıldır ben boşuna uğraşıyormuşum deyip sonuca yeni giden arkadaşlar vardır.daha ileri düzey bilgilerde verebilirim ama bunu sitelerde yapamam sonra bir kaç ukala çıkıp kopya bilgilerle milleti dolandırıyor
kimseninde vebealini alamam ama dediğim gibi herşeyi nedenleriyle anlatırım.diyorumki altını hiç bir çubuk çekmez çünkü içinde elektron hareketi oluşmuyor bütün madenlerin ve minerallerin dalğalarına baskın geliyor ve iterek diğer maden ( pas ) ve minerallerin çekrdeklerine kadar giriyor
ordda elektron çarpışması meydana geliyor ( çubuklar sadece elektron hareketliliğine yani çarpışmasına gider ) diyede her seferinde parantez içerisinde yazıyorum. burda yapılması gereken altının içinde elekron hareketliliği oluşturmak bunuda artık bulsunlar NEDENMİ eğer ben bunuda burda nasıl altının içinde elektron hareketliliği olur bilgisini verirsem bunu kulanıp piyasaya bir sürü çubuk satıcısı çıkar fazlasıyla var zaten.ileri düzey bilgi isteyende buyursun gelsin hertür bilgiyi veririm sıkıntı yok. saygılarımla kardeşim
Değerli kardeşim ben seni çok iyi anlıyorum lakin bizim ayrı düştüğümüz kısım çubuk kısmı :) Her madenin kendine ait bir elektro dalgası var sanırım bunda hem fikiriz. Aynı zamanda mineral da bütün bu madenlere eş değer bir dalgaya sahip. Senin dediğine göre bütün diğer dalgaları iptal edip sadece altın madeni dalgasını elde etmek altının dalgasını harekete geçirip yer tespiti yapmak. Ben şahsen bu aşamada çubuk kullanıyorum ama sen bu aşamayı elektroniğe çevirdiysen bilemem. Benim anlamadığım kısım ise neden çubuk tespit edemez demen. Saygılarımla

kadirkadir

Engellendi
Değerli kardeşim ben seni çok iyi anlıyorum lakin bizim ayrı düştüğümüz kısım çubuk kısmı :) Her madenin kendine ait bir elektro dalgası var sanırım bunda hem fikiriz. Aynı zamanda mineral da bütün bu madenlere eş değer bir dalgaya sahip. Senin dediğine göre bütün diğer dalgaları iptal edip sadece altın madeni dalgasını elde etmek altının dalgasını harekete geçirip yer tespiti yapmak. Ben şahsen bu aşamada çubuk kullanıyorum ama sen bu aşamayı elektroniğe çevirdiysen bilemem. Benim anlamadığım kısım ise neden çubuk tespit edemez demen. Saygılarımla
ustam şöyle ifade edeyim en basit anlamı ile
bir alanda birer metre aralıklar ile ,gümüş ,bronz,bakır,demir ,çelik,farklı mineraller ,var diyelim bu saydığım altın hariç bütün maddelerin içerisinde altının ve diğer bütün maddelerin frekansını bulmanız mümkündür demir minerale mineral demire vs vs dalğa atar ve hepsinin içerisinde bir elektron çarpışması meydana gelir yani gümüşün dalgası gider taşıdığı elektronlarla beraber mineralin çekirdeğine kadar girer ve mineralin üretiği dalğanın kendi elktronları ile gümüşün elektronları çarpışır bu aynı şekilde gümüşdede meydana gelir ve mineralin dalğası gümüşe girer gümüşdede çarpışma oluşur Şimdi ÇUBUKLARIN ANA ÇALIŞMA PRENSİBİ ( ELEKTRON ÇARPIŞMASINA ) gitmesidir
aynı ortamda bulunan altın madeninin içine hiç bir harici madenin elektronu giremez nedenşinide şöyle ifade edeyim yetişkin bir örnek 20 yaşındaki gençle 8 yaşındaki bir çocuğun bilek güreşi yaptığını düşünün güç farklılığı altın bir noktada tam bir noktada tam 100 CM ilerisindede saydığım bütün maddeler var diyelim bu maddelerin ve altının manyetik dalğası tam 50 CM de çarpışır altının dalğası diğer madelerin dalğasını iterek o madelerin içine girer sıkışma meydana gelir ve elektron çarpışması oluşur .
1-) çubuğun öz ana çalışma prensibi elektron çarpışması iken elektron çarpışmasından başka hiç bir şeye tepkime vermeziken
içinde hiç bir hareket oluşmayan altına NEDEN gitsin gitmez.
bu altın hariç içinde elektron harelketliliği olan bütün malzemeye çubuğun gideceğini gösteriyor işde gümüşünden bronzuna bakırına mineraline veya pasa.
2-) harici olarak üç dalğa olayı
bakınız altın üç dalga atar
1 -) kütle :( altının miktarına göre değişmektedir ) örnek 1 gr altının kütle frekans değeri 5.7.8.9.5.1 ise 2 gr altının 6.6.7.4.8.2 gibi
bu arada kütle frekansında ( dalgasında )6 ( + ) 6 ( - ) elektron bulunmaktadır atdığı yön ise yarım küre şeklinde kuzey batı,güney batı be batıdır.
2-) manyetik:buda aynı şekilde dalgasında 6 ( + ) 6 ( - ) elektron barındırırır kuzey doğu hariç her yöne dalgasını atar
3-) atom ( çekirdek ) dalgası 12 ( + ) 12 ( - ) elektron barındırır ve tam küresel her yöne atar
bizle hani çubuğa altın aratıyoruz ya aslında bütün çubuklar ve alan taramalar sadece bir dagaya dayalı çalışır madelerin ve madenlerin
ikinci dalgası olan Manyetik dalgaya adaptedir .araziye çıkarsınız altın arıyorsunuz çubugunuz altının ikinci dalğası olan ikinci dalgayı algıladı
İŞDE sorun burda ortaya çıkıyor BİRİNCİ KÜTLE ve üçüncü çekirdek dalgayı kaçırıyor kaçan bu iki dalga gidiyor doğada herhangi bir kayaya veya paslı objeye çarpıyor çarpışınaca ortaya elektron hareketliliği meydana geliyor ve çubuk ikinci dalgayı bırakarak bu elektron hareketliliğine yöneliyor yani pasa veya minerale buda bize açıkça arazide bir küp dolusu altın olsa dahi yanına yaklaşamayacağımızın açık ve net verisel kanıtıdır günümüzde bir söylenti çıkaralım diyelimki bir kilo acı biberi alın araziye çıkın onu orda yersenizvücudunuz ısınır tek ayak üzerindede durarak çubuk tutarsanız altını bulursunuz
vallahi billahi mutlaka buna inanalar çıkar ve uygular umut dünyası olmuş çünkü, bende altını bulamasınız dediğim zaman
tepki çekiyorum ne diyeyim amuda kalkın çubuk tutunmu :3:kesin ve net emin olduğum bir şeyi söylüyorum üçdalga bitdi
cihazınızda veya çubuğunuzda bu yüklü değilse ALTINI unutun en azından gümüş bakır bronz arayınki en azından sonuç alın diyorum
bu arada ben elektronik cihaz değil manyetik cihaz yaparım çünkü elektronik ile üretilen dalga ve manyetik dalga arasında dünya kadar fark var L çubuk yapımı 6 diyede gogleye yazarsanız oradada bilgilendirme amaçlı videolarım vardır ve altaki yorumlarada bir göz atın derim:23:
umarım az da olsa sizi aydınlatabilmişimdir kardeşim Saygılarımla.

toyalp

Süper Moderatör
Değerli kardeşim sonuç itibariyle dediğime geldiğini görüyorum :) işte buna sevindim. Yani altının elektro dalgalarını uyandırmak yerine bu dalgaları kesip yerinde çöreklemesini sağlamak bir başka ifadeyle çevredeki maden ve minerallerle iletişimini veya çarpışmasını engellemek ve çubuklarla nokta atışı yapmaktan bahsediyorsun. İşte benim de anlatmak istediğim buydu çubuklarla altın bulmak zor değil lakin hala çubuğun yada cihazın yapım aşamasını anlatmadığın için senin yaptığın çubuklar veya cihazlar hala bir muamma ve güven arz etmiyor. Bu yüzden üyelerimizi uyarmak zorundayım.
Değerli definesohbeti.com üyeleri: İçeriğini ve yapımını bilmediğiniz özellikle yapım mantığı ustalarımızdan onay almamış, cihaz veya çubuk almamanızı tavsiye ederim.
İyi formlar...