çubukla su aramak.

Ibrhm

Aktif Üye
densi ustam çubuklar için rahat dönmesini sağlayacak plastik kapta olur.

Ibrhm

Aktif Üye
densi ustam işin aslı statik elektrik bana göre onun icin plastik .Toprak altinda muadili ve birtek petrol etkiler .

densi

Bilgili Üye
Ibrhm
anladım usta benim çubuklar rulmanlı kundaklı zaten

Ibrhm

Aktif Üye
densi ustam gümüs,aleminyum,ve çelik tel kullandım ve teller arasında aleminyum nispeten ağir hareket ediyor.

Ibrhm

Aktif Üye
Çubuğun dili ile ,
b) Üst üste boşluk tespiti ,
Bunlar kişiye göre değışebilir ben solak olduğum için Altın ve gümüş işareti terstir.Anlatımda atlayabilirim.
ÖNCE MATRUŞKA Misali iç içe geçen bulabildiğiniz kadar cam, plastik ,demir,bakır,çelik eşya denemek isteyen mutfaklara.

densi

Bilgili Üye
Ibrhm
anladım usta su işi benide sardı bende başlayayım sorularım olabilir

Ibrhm

Aktif Üye
Arkadaşlar Temin ettiğimiz mutfak eşyalarını iç içe geçebilen adet fark etmez , onların altında içinde kaç adet aradığımız maden altın,gümüş,bronz var bunları test olarak uygulayacağız.

Ibrhm

Aktif Üye
Örnek iç içe geçebilen cam eşya camfanus,onun içinde cam sürahi ,onun içinde ,cam kavanoz,onun içinde su bardağı,enson çay bardağı adet fark etmiyor çoğaltabiliriz. Bahçeye, araziye çıkıyoruz evdede olabilir. Elimizdeki eşyaları ters çevirdik , bir iki adım geriden çubukları tuttuk üzerine geldik.Çubuklar kapandı bir kaç saniye sonra açtı 90° veya alttaki malzemeye göre yarım'da açabilir, sonra işaret verdi,kapandı,tekrar açtı .Bendeki hareketlerin sıralamasini aynen yazıyorum. Burdan sonra dikkat sonra işaret verdi ve sonra tekrar kapandı. Bu üçüncü kapanışı adet olarak saymıyoruz sakince takip ediyoruz, sol çubuk kapalı sağ başlıyor üstünde bulunduğu boşluk sayısı kadar.1,2,3,4,5 kere sol çubuğa vuruyor sonra tekrar açıyor ve bu ışlem aynı şekilde durabildiğimiz kadar devam ediyor .Not =Sağ elde pinpon topu veya, boş çakmak,vs. Burada kaç boş kap koyarsak okadar sağ çubuk sayacaktir.

Siva

Bilgili Üye
Ibrhm selamun aleykum . 2 kisilik cubuk kullaniyorum 4 lu cubuk hic kullandimi 4 lu cubuk calisma prensibi sol cubuk sola aciliyor sag cubuk saga yani hedef arkda diyor o tarafa 2 kiside donuyor ve direk 2 kisilik cubuk sol eldeki ve sag eldeki cubuk ayni yone donuyor yani istikamet o taraf diyor ve boyle 5 adim gidiyoruz tekrar iki kisi yeniden tutuyorz noktayi bole yaparak carpi yaptigi yerde alani buluyorum sonra carpi yaptigi yer ne kadar genis genelde kare diktorgen bir cizim cikiyor mezar olculerinde fazla buyuk çıkmıyo bazende 50 santim 30 santim ufak bi alan cikiyor . 4 lu cubukta bosluk . Su . Minarel metal testi tek kisilik cubukla aynimi 4 lu cubuk yani iki kisinin karsi karsiya tuttugu bu sistemde testler nasil olmali sizce

Ibrhm

Aktif Üye
Siva ustam ikili çubuktan başka bir şey kullanmadım, öyle fazla bir deneyimimde yok. Fakat yaptığım testlerin sonuçlarına göre konuşuyorum.daha iyi bilen arkadaşlar cevap verecektir. Gördüğüm kadarıyla çubuk işi bir derya,Mevlananın deyimiyle bizde ,Mumdan kayıkla bu deryadan karşıya geçeceğiz inşallah. Dünyanın radyestezisini,Avrupanın dovsingini en ince ayrıntısına kadar bizim İnsanımız çözecek . Bilim adamlarımız Matematicisi,fizikçisi,kimyacısı'da bilimsel elbisesini giydirecek.

Son düzenleme: