Çubuklarda mıknatıs ve bakırsülfat kullanımı

define48

Aktif Üye
GEREKLİ MALZEMELER
1.500 gram bakırsülfat (göztaşı)
2.40 cm bahçe hortumu. Silikonlu olanlardan
3.5 m. Çok saçaklı bakır kablo. Orjinal olacak uzatma kablolarında bulunur.
4. 1 ad eski bilgisayar harddiski. Sökülüp içindeki 2 ad hd.mıknatis ve 1 ad metal disk alınacak. Alacağınız yerde sökmeniz daha kolay olacak
5.1 ad ferit mıknatıs. Halka şeklinde olacak özelikle araç hoperlerinde bulunur. Tamircilerde rahatlıkla temin edebilirsiniz.
6. 2 adet gümüş kaynak teli çubuk olarak kullanılacak. (Olmayanlar için)
Yukarda yazdığım malzemeleri temin edebilen arkadaşlara yapılışı ve nasıl kullanılacağı hakında bilgi vereceğim.
Şu bilinmeli çubukta hiç bir zaman kesin veya net sonuç diye bir şey yoktur. Bilimsel bir dayanağı olmadığı sürece olasılıklar üzerinde yola devam edilecektir.
Bu yöntem bir kaç çubuk ustası dışında kimse bilmiyor. Piyasada haznelerine olmadık şeyler katıp
Fahiş fiyatlardan milete kakalamaya çalışılan çubuklardan kat ve kat üstün bir yöntemdir. Çubuklarına güvenen her hangi biriylede arazide yarışa bilirsiniz.
AVANTAJI
Kısa sürede geniş alanları tarar
Noktalamayı kolaylaştırır
Manyetik metallerde ve diyamanyetik metallerde tepkileri farklıdır.
Selamun aleykim ustam gümüs kaynak teli %30 olurmu

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Sagolasın ustam Allah razı olsun son olarak tutma yeri olarak krom kullansam yada siz ne kullanmamı onerirsiniz
Plastik veya pvc boru daha iyi olur.
Metal olsun dersen ayni cinsten olmali.
Farkli cins cogu durumda işi karistirir, ayirt edemediginizden yanlis karar verirsiniz.
Ayrica bana gore kundakla kullanmak acemi degil usta cubukcunun isidir.
Basarabilirsem acemiye de ustaya da faydasi olacak ufak bir aparat fikrim var. Marangoza gidemedim. Yapinca burada sizlerle paylasacagim insallah. Tutma yerinede gerek kalmayacak. O aparat yeterli olacak gibi.

define48

Aktif Üye
Farkli cins cogu durumda işi karistirir, ayirt edemediginizden yanlis karar verirsiniz.
Basarabilirsem acemiye de ustaya da faydasi olacak ufak bir aparat fikrim var. Marangoza gidemedim. Yapinca burada sizlerle paylasacagim insallah. Tutma yerinede gerek kalmayacak. O aparat yeterli olacak gibi.
EyvAllah güzel ustam Allaha emanet ol sagolasın

İLBEY

Yeni Üye
Geliştirilmiş çubuk tekniklerinin en iyilerinin başında gelen bir yöntem. Çubuk ile fark elde etmek isteyenlerin mutlaka denemesi gerekir diye düşüyorum. Konuyu takipteyim, biraz yoğun olduğumdan katılamayabilirim hakkınızı helal edin. Herkesin paylaşmayacağı bilgilerdir bunlar bilginiz olsun. Hayırlı forumlar
Siz denediniz mi veya bu yöntemi kullanıyor musunuz

İLBEY

Yeni Üye
Bu sistemde nasil uygulama olmali Aliömer ustamiz aciklar insallah.

Ben soyle de denemeyi dusunuyorum.
Sag elime celik yuzuk alip taramaya baslayacagim. Metal sinyali veren yeri bulunca ve mineral mi metal mi net ayirim yapinca, hangi metaldir tek tek bakacagim inşallah.
Kıymetli ustam neden çelik yüzük acaba?

BulursamKader25

Kıymetli ustam neden çelik yüzük acaba?
İlmi cevabini bilmiyorum.
Bu usulu bulan boyle tarif etmis.
Hani kirmizi ile sari renk birlesince yesil renk oluyor. Herhalde bunun gibi olsa gerek. Aleminyumla celik ayni avucda olunca asagida metal varsa cubuk tepki veriyor. Sadece aleminyumda ise metali gostermiyor.
Elbette aciklamasi vardir amma ben bilmiyorum.

Hunterrrr20

Yeni Üye
İlmi cevabini bilmiyorum.
Bu usulu bulan boyle tarif etmis.
Hani kirmizi ile sari renk birlesince yesil renk oluyor. Herhalde bunun gibi olsa gerek. Aleminyumla celik ayni avucda olunca asagida metal varsa cubuk tepki veriyor. Sadece aleminyumda ise metali gostermiyor.
Elbette aciklamasi vardir amma ben bilmiyorum.
Bende kendimce bı sistem yapmak istedim ustam bilmiyorum şimdi bı faydası varmı da bakırla aliminyum çubuğu cırt cırtla birleştirdim altının doğal sinyalini bulmak için ufak bi plastik kutuya altını gümüşü bronzu koydum ağzını sıkıca hava almasın diye sardım sahada ilk noktaladığım yerde altın sinyali aldım üç tane mezar tespiti yaptım mezarların ikisini fark ettim biri tuğladan biri taştan yan yana yüzeyde ama hiç bir müdahale de bulunmadım ustam tam metalin üstünde sinyal vermediğini düşünüyorum bide bu yeri aynı sistemle farklı metal olmayan çubuklarla manyetik alan cizdim bu mezarlarda tam ortasında kalıyor dairesel alanın tam içerisinde metal çubuklarla bu alanın içine giremiyorum ustam ama çok ilieri geri yaptırıyo varmıdır bı pratik yönü

Burak5553

Bilgili Üye
Herkesin ramazan bayrami mubarek olsun
Selamu aleykum ustam bahsetiniz aparati yapma firsatiniz oldumu insaallah en kisa zamanda yaparsinizda benim gibi acemilere faydasi olacak selametle degerli ustam

BulursamKader25

Herkesin ramazan bayrami mubarek olsun
Selamu aleykum ustam bahsetiniz aparati yapma firsatiniz oldumu insaallah en kisa zamanda yaparsinizda benim gibi acemilere faydasi olacak selametle degerli ustam
Maalesef marangoz bulamadim acik.
Bu hafta sansimi tekrar deneyecegim insallah.