Define Sohbeti Covid-19

deli firat

DOĞACI
Malesef en sevdigim teyzemin yoğun bakıma alındığı haberini aldım dün itibari ile, enistemde aynı hastanede yatıyormus. Teyzemin ciğerler su toplamış :( Bizim Valide ağlamaktan kendini harab etmiş durumda. Dua ediyoruz iyiye gitsin diye...
Rabbim şifa versin inşallah

deli firat

DOĞACI
ALLAH Sifalar versin!
Suanda Tibbi olarak sifasi bulundu. en azindan söylenen O.
% 100 ve 2 gün icinde Virusu öldüren haplar var!
AVUSTRALYA O haplari Kullanmakta.

Hap ismi yazmak burda yasak degilse, ismini veririz...
Hap ismini yazmakta bir sakınca yok

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Malesef en sevdigim teyzemin yoğun bakıma alındığı haberini aldım dün itibari ile, enistemde aynı hastanede yatıyormus. Teyzemin ciğerler su toplamış :( Bizim Valide ağlamaktan kendini harab etmiş durumda. Dua ediyoruz iyiye gitsin diye...
Ustam Rabbim hastalarınıza ve diğer bütün hastalara Acil Şifalar versin İnşallahh. Size ve diğer bütün hasta yakınlarına sabır ve metanet ihhsan eylesin İnşallah. Bence son 1 ay içinde temasta yada temas edenle temasta bulunmuş olma olasılığınız varsa en yakın zamanda bir kontrolden geçmenizi tavsiye ederim.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Ustam Rabbim hastalarınıza ve diğer bütün hastalara Acil Şifalar versin İnşallahh. Size ve diğer bütün hasta yakınlarına sabır ve metanet ihhsan eylesin İnşallah. Bence son 1 ay içinde temasta yada temas edenle temasta bulunmuş olma olasılığınız varsa en yakın zamanda bir kontrolden geçmenizi tavsiye ederim.
Hocam bizde birşey yok elhamdülillah. Teyze İstanbul'da. Biz ankaradayiz. Geçenlerde ufaktan bı kaç belirti vardı sanırım mevsimsel iki gün sonra herşey normale döndü hamdolsun. Rabbim kimseye yaşatmasın bu illeti.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Bu konu altında bizden iç açıcı haber duymadinizdi, bir güzel haber verelim inşaallah. Teyzem yoğun bakımdan çıkarılmış sağlığı iyiye gidiyor hamdolsun. :giggle: Rabbim tüm hastalarımıza şifalar versin.
çok şükür umarım tez zamanda normal hayata döner ler
hem teyzeniz hemde tüm dünya gidişat hiç iyiye gitmiyor
yinede Allah hayirlisini nasip etsin inşallah

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Hocam bizde birşey yok elhamdülillah. Teyze İstanbul'da. Biz ankaradayiz. Geçenlerde ufaktan bı kaç belirti vardı sanırım mevsimsel iki gün sonra herşey normale döndü hamdolsun. Rabbim kimseye yaşatmasın bu illeti.
İyi çok şükür ustam. Şimdi işi öyle saçma bir hale getirmişlerki çocukları ve yaşlıları hastaneye almamak için ellerinden geleni yapıyorlar gibi bir durum var ortada. Bugün ben görevdeyken çocuk evde biraz ateş ve huysuzluk yaşamış hanım hastaneye götürmek istemiş ama malum kaymakamlıktan izin alınması gerekiyormuş. Neyse zar zor telefonda kaymakamlıkta görevli salaklar telefona bakmaya karar verirmişler ve eşim izin alması gerektiğini söylemiş. İzin için çocuğu önce sağlık ocağına götürülmesini oradaki barkodu alıp kaymakamlığa gidilmesini barkoda istinaden izin verildikten sonra gidip doktora muayene olabileceğini söylemişler. İşin en ilinç yanı beyfendiler saat 17:00 dan sonra çalışmadıklarını söylemişler. Şimdi bu geri zekalılar sormak lazım herhangi birkişi bu izni çocukla beraber tek başına nasıl alsın ? Bunu geçtim saat 17:00 den sonraki hastaları hastaneye götürmek için 3150 tl cezaya mı razı olsun yoksa hastasının durumunun daha da ağırlaşmasını beklesin.

Çok şükür benim çocuğun diş çıkarmasından kaynaklandığını öğrendik ama diğer insanlar ne halt edecekler bu durum karşısında. Buna acil çözüm getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
İyi çok şükür ustam. Şimdi işi öyle saçma bir hale getirmişlerki çocukları ve yaşlıları hastaneye almamak için ellerinden geleni yapıyorlar gibi bir durum var ortada. Bugün ben görevdeyken çocuk evde biraz ateş ve huysuzluk yaşamış hanım hastaneye götürmek istemiş ama malum kaymakamlıktan izin alınması gerekiyormuş. Neyse zar zor telefonda kaymakamlıkta görevli salaklar telefona bakmaya karar verirmişler ve eşim izin alması gerektiğini söylemiş. İzin için çocuğu önce sağlık ocağına götürülmesini oradaki barkodu alıp kaymakamlığa gidilmesini barkoda istinaden izin verildikten sonra gidip doktora muayene olabileceğini söylemişler. İşin en ilinç yanı beyfendiler saat 17:00 dan sonra çalışmadıklarını söylemişler. Şimdi bu geri zekalılar sormak lazım herhangi birkişi bu izni çocukla beraber tek başına nasıl alsın ? Bunu geçtim saat 17:00 den sonraki hastaları hastaneye götürmek için 3150 tl cezaya mı razı olsun yoksa hastasının durumunun daha da ağırlaşmasını beklesin.

Çok şükür benim çocuğun diş çıkarmasından kaynaklandığını öğrendik ama diğer insanlar ne halt edecekler bu durum karşısında. Buna acil çözüm getirilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Allah Allah bu uygulamanın bu tarz çıkmaları olduğunu bilmiyordum, sizden duydum ustam. Sanırim sistemi tam oturtamadilar söylemle eylem şimdilik uyuşmuyor anlaşılan. Umarım tez zamanda bu gibi sıkıntılar çözülür.

Maden-Mineral

Bilgili Üye
Hap ismini yazmakta bir sakınca yok

Arkadasim, sagol bilgiler icin.
ben buraya bir iki Dosya Ekleyeyim...
Bu bilgileri bir arkadas icin hazir etmistim. Istanbul´da kalmakta
Yabanci dilden cevirme yaptim (TÜRKCE) Olarak....
Sunuda Özellikle belirteyim, Ben ilac HAB filan satmiyorum...

ALLAH Kimseye bu bela olan Sars virusunu vermesin insaALLAH! AMiN....

vakko

Çok sevipte Taptığımız Başlara Taç Yaptığımız....

geçmiş olsun

deli firat

DOĞACI
Arkadasim, sagol bilgiler icin.
ben buraya bir iki Dosya Ekleyeyim...
Bu bilgileri bir arkadas icin hazir etmistim. Istanbul´da kalmakta
Yabanci dilden cevirme yaptim (TÜRKCE) Olarak....
Sunuda Özellikle belirteyim, Ben ilac HAB filan satmiyorum...

ALLAH Kimseye bu bela olan Sars virusunu vermesin insaALLAH! AMiN....
Arkadaşım sen ne işle meşgulsun meraktan soruyorum