Denemekte Yarar Var.. Faydalı Olabilir Çoğu Çubuk kullanıcısına...

Turko

Uzman
Ragıp abimiz haklı verdiği tepki ile. Mesajın sonu hiç hoş değil. Akıllı adam muhabbeti değil bunlar. Boş boş muhabbet ler verecem dedi vermedi söz verdi tutmadı. Konuyu açan abimiz video paylaşıyor denemekte fayda var diyor yapıp deneyin ne cihazı hikaye hepsi. içi boş 9 volt pilden iki kablo ile içine TV kumandası kartı bağlayıp cihaz diye sattıkları aleti alıp Van dan istanbula samsundan Antalya ya o cihazla gezen adam biliyorum . Telefon edip yalvarıyor lar gel abi yere bak diye...4 bin şimdi 4 bin dönerken diyor adam para şak yatıyor hesaba , para kazanıyor bildiğin basıyor parayı cihaz ın markasını yazayım buraya yarın dava açarlar bana Üsküdar yıkılır üstüme çöker ler . Adama Abi niye 4 bin niye 10 değil madem yapıyorsun sağlam yap dediğimde cihazı 4 bine satıyor firma, beni çağıran adam o parayı verecek , firma bana bir kere soktu ben her defasında vatandaşa diyor. Böyle bir sektör de s.b cihaz muhabbetine teraziye adamlık mertlik sözü etlik falan koyulup tartilmiş ben beğenmedim yazılan cizilenleri.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
BulursamKader25 bayram Ustam siz ve diğer ustalarimin yüreği yeterli benim için Ustam, lafı soylediklerim uçtu gitti belkide, belkide gizli gizli takip ediyor, sizler benim başımın tacisiniz Ustam, kusura bakma yine konu nerelere çekildi, hakkını Helal Et.
GERMO ustam,
Bu saatte ancak gelebildim siteye.
Yazilanlari okudum.
Maalesef sanalda bu tur seyler olabiliyor.
Meramimiz;
"yanlis ifade edildigi gibi - yanlis da anlasilabiliyor."
Sanalda artik ben bunlari cok dogal karsiliyorum. Cogunda da zaten artniyet olmadigi anlasiliyor sonrasinda.

Benim sizde ve sitemizde kimsede hakkim yoktur. Varsa da ebeden helal olsun. Kimseden duadan baska da bir talebimiz yoktur, olmamistir, olmayacaktir da inşallah.

Yukarida ifade ettigim gibi, sanal alemde anlatilanla, anlasilanin farkli farkli olmasini gayet dogal karsiliyorum. İlk basta bizim alfabemiz - sozlugumuz - dilin kullanisi yetersiz. Aslinda dunyada da genel hatlariyla boyle bir sorun var. Bu nedenle Twitter bile 140 karekteri genisletmek zorunda kaldi. Hepimiz istisnasiz bu hataya dusuyoruz. Yazdiklarimizin kontrolu bu sozumu teyit eder.

Sanalda ikinci sorunumuz USLUP ve HİTAP dengesizligi. Aslinda bu sorunun ana kaynagi da reelde. BEN BOYLE DEMEK İSTEMEDİM Kİ sozunu soylemeyenimiz var midir? Evimizin icinde coluk cocugumuzla dahi anbean yasadigimiz sorundur bu. Eskilerin guzel bir ifadesi vardi. Bir sahsi anlatirlarken KELAMİ KİBAR sahibidir derlerdi. Kelami kibar sahibi olmayi toplum olarak coktan kaybetmeye basladik. Sade vatandastan cumhurbaskanina kadar herkes ekseriyetle kizdigi veya begenmedigi zaman "...... yaa" diye cumlesini bitirir oldu. Ne kadar kaba ve estetiksiz bir hitap seklidir aslinda. Lakin hepimiz alistik ve kullanir olduk. Aslinda bu ve bunlar sokak dilidir, argodur. Herseyimiz degisirken dilimiz de degisti. ( insallah dinimizi degistirtmezler )

Evet hepimizin uslubunda az veya cok sorunlar var. Duvara ne.kadar sert vursak, o kadar kuvvetli ses geliyor, gelir. Birisine bagirinca, o birisi de bagiriyor. Halbuki insanlar muhatabiyla TAŞ ve SU misaliydi onceden. Kari-koca da boyleydi. Ne zaman ki tas ve su misali olamadik bosanmalar artti, maalesef artmayada devam edecek gozukuyor.

Taş suyun icine atildiginda, o su tasi icine yavas yavas alir. O tas sudan cikarildiginda ne suyun bir zafiyeti ve eksilmesi olur, ne de tasa bir zarar gelir. Halbuki o tas suyla degil de baska bir taş ile carpissaydi, her iki taşda da zafiyetler ve parcalanmalar, eksilmeler olacakti. Ben 30 yillik evliyim. Sesim biraz gur cikinca Allah cc razi olsun, hatun benim o an icin yarali oldugumu bilir ve hic sesini cikarmaz. 1-2 saat sonra o halim gecer gider. Bende onun yarali oldugu anlari bilir ona gore davranirim. Yoksa 30 sene nasil gecerdi? Bosananlar bunu vb. yapmadiklarindan - yapamadiklarindan degil- dolayi bosaniyorlar. Uslup ve USÜL farki.

Söz sihirdir demis, Alemlerin sevgilisi sav.
Yani soz-kelime cok farklilastiriyor meramimizi.
# Bu televizyonu KİM kirdi ile,
# Bu televizyon NASİL kirildi
ayni manaya gelse de, etkilesimi cok fark arzeder.
# NİYE yemek yapmadin? ile
# Yemek hazir degil mi? gibi.
Suclayacagiz mi?
Nedenlerine mi ulasacagiz?
İnsan makine midir..?
İnsan MASUM MUDUR?
Allah cc bile tovbeyi kabul ederken,
İlahiyatci Prof.abi ozuru bile kabul etmez hale geldik.

Aslinda sanalla alakali cok sey yazacaktim, su an vazgectim.

Hangimiz hatasiziz?
Hangimiz gunahsiziz?
Hani Musa AS. demisti:
İLK TASİ GUNAHSİZ OLAN ATSİN.
Kimse elindeki taşi atamamisti da ilk tasi mecburen Musa AS. atmak zorunda kalmisti.

Evet, siz o kelimeleri yazmasaydiniz daha iyi olacakti.
Evet gorevli kardeslerimiz agabeylerimiz, ayni hedefe ulasacak farkli usul ve uslup bulabilseydi, daha iyi olacakti.
Hep beraber Kelami Kibar sahibi olmayi becerebilsedik, bunlarin hicbiri olamayacakti.

Amma biz, hepimiz beşeriz.
Beşer de hata da olur, gunahta olur,
Herkes gunahsiz olsaydi, Rabbimiz cc
Rahman-Rahiym-Settar-Rauf-Afuvvun vd. esmalarinin tezahurunu kulunda tahakkuk ettirmemis olacakti.

Yazilarinizdan uzuldugunuzu hissediyorum.
Ne yapalim, dunya zaten HUZUN evi Ahiret ise SURUR yeri degil mi? Bu isler boyle olacak ki İMTİHAN olsun. Ne mutlu imtihani kazananlara.

Gayem ne karalamak ne de yaralamak.
Ben bu siteyi ve bu sitedekileri bu yuzden seviyorum. Hakikaten sitemiz herseyde temayuz etmis yonetici ve uyelerle dolu.
Kimsenin artniyeti yok, buna eminim. Bu zamana kadar yasadiklarimiz bu sozumun teyididir. Kalp herkesi sevemez, herkese isinamaz. Amma insan edepli olan herkese saygili olmayi becerir. (Buraya gelip, begenilmeyen yorum icin sovenleri de gorduk. Kastim bunlar degil. Bunlara saygi olmaz tabi ki, zaten aninda siteden atildilar)

Saniyorum herkesin merami anlasilmis yazilanlardan. Hep beraber biraz daha dikkatli olmaya gayret etmemiz bizleri daha ileri noktalara ulastiracakltir. Buna inaniyorum. Bazan iki nokta cok seyi degistiriyor, bunu kabul etmek zorundayiz:
OĞLUM OLDU. ( Gozun aydin )
OĞLUM ÖLDU. ( Başin sagolsun )

Cok sevdigim bir fikra ile bitirmek istiyorum:
Birbirinden sikayetci 2 kisi Nasreddin Hocama gelmisler.
Yasli olana soz vermis once, anlatmis derdini ve sikayetini. Hocam HAKLİSİN demis. Digeri de anlatmis. Hocam ona da HAKLİSİN deyince, Hanimi dayanamamiş. Demis "Hocam nasil oliyor da ikisi de HAKLİ oluyor?"
Hocam donmus eşine.
"Sende HAKLİSİN Hatun" demis.

Bu dunyada hepimiz hakli degil miyiz her konuda? Bazimiz az, bazimiz cok hakli.
Varsin hepimiz hakli olalim.
Kiyamet kopmaz ya..?
Lisede sevdigim kizi bu saatten sonra bana vermezler ya..!!!
Verselerde kendisi gelmez ya.!!!
Gelsede ben artik almam ya..!!!
Alsam bile Hatun beni yasatmaz ya..!!!

Geceniz hayr olsum cumleten.

Son düzenleme:

Nasip34

Bilgili Üye
Ustam, Abim sende bizim için değerlisin. Siteye renk katan sevilen sayılan bir büyüğümüzsün. Burada art niyet aramıyoruz sadece senin böyle bir yorum yapman kafalarımızda soru işareti bıraktı. her bir çubukçu arkadaş acaba benmi diye düşünür. Şimdi biz böyle kişilikler yoktur demiyoruz şayet varsa içimizde böyle birileri isimleri açıklanır herkes hem tanımış olur hemde kimse üzerine alınmaz olur. Birde şunu söylemek istiyorum tespit etmiş olduğunuz yerde Değerli sinyali aldığınızı yazmıştınız. Egerki selimin veya kalhiyunun çabuklarıyla tespiti yaptıysanız
Bütün vebalin boynuma hiç kazımayın çünkü altın asla çıkmaz. Altın hariç her şey çıkabilir ama altın asla.

Aliömer ustam son cümlelerinizde ve uzun zamandır takip ettiğim kadarı ile geçmişteki yazılarınızda normal bir çubuk veya klasik sistemle altının bulunamayacağına inandığınızı biliyorum. Peki bunu "acaba bende (ve genelde) mi böyle" diyerek çevrenizde çubuk kullananları da katarak bir tecrübe edindiniz mi? Benim şahsi kanaatim kişiden kişiye bu altın tespiti değişiyor şeklinde. Yani 10 kişiden 8 veya 9 u çevreainde dolanır bulamaz belki ama 10 kişiden belki 2 belki 3 kişi altın varsa ilk altına gidiyor olabilir. Mesela bildiğimiz kaynak elektrodu ben de ilk minerale koşarken altından başka hiçbir metali, boşluk sinyali yakalayamayan bir genç var.... Bugüne kadar bana da nasip olmadı denk gelmek ama ben sene de 3-5 defa bir yere giden bir hobi sahibiyim.En önemlisi doğru zamanda doğru yerde olmakda benim pek becerebildiğim birşey değil çünkü ben İstanbuldan kurtulayım da niyeti ile ören yeri olmayan yerde bile mutlu olurum. Ve gözümle, normal çubuklarıyla hemi de 3-5 aydur çubuk tutan da vardı aralarında, en az 3 kişi gördüm ki 15 cm den tek sikke alan da, 1.5 m den toplu para alan da vardı... Kısaca hep duysam görmesem böyle bir kanaatim olmazdı. Sizin hiç denk geldiğiniz bir usta olmadı mı şimdiye kadar? Hep kendinizden olan tecrübelerden bu "altın tespit edilemez" kanısına vardınız gibi geliyor bana. Tamam burada bahsi geçtiğinde çok çubukçular destekliyor bu düşüncenizi ama bence tüm çubuk kullananlar için illa değişik bir sistem gerekmiyordur. Emin de değilim, kesin bir iddiam olmasa da görme ile bende olan düşünceyi değiştiremiyorum. Ve sitemizde "artık elime kabloyu büküp baksam da tespit ederim" diyen ustalar da varken, sizin kesin gördüğünüz kanaatiniz aklıma geldikçe düşündürür beni...

Meltun

Bilgili Üye
@Burak5553 kardeşim youtubda argeci selimin son videolarını izle çok güzel tarif ediyor, ben yanlış tarif ederim, arazide birçok cubugun var dediği yeri görmedi, dün bir yere gittim, dediler adanadan Çubukçu getirdik buraya baktı, birde sen bak, telefonu plastik cubugun üstüne lastikle tutturdum programı açtım başladı radar sağa sola gitmeye taramaya, sonra yıkık evin kuzeybatı köşede sinyale götürdü beni, tekli çubuk kullandigimda aynen sakul gibi tur sayisinada bakıyorum, dedim burda gümüş bakır bronz tarzı bir metal var, şerit mt yi yere serdim derinlik 180 cm dedim, dediler adanadan getirdiklerimizde aynısını dedi yalnız derinlik 2 mt dediler.
Germo kardeşim Argeci selim diye bahsettiğiniz kişinin videolarını izledim.Sistemde kullandığı frekanslarla ilgili kendisine bir kaç soru yönelttim, verdiği cevaplar maalesef tatmin edici olmadı ."örneğin frekansları nasıl tespit ediyorsunuz" gelen cevap deneme yanılma yöntemi oldu, şahsıma verdiği bilgiler tuz ve benzer maddeler üzerinde yaptığını ifade ettiği deneme yanılma tespiti idi. Güzel kardeşim biz tuz ve bileşenlerini aramıyoruz ki derdimiz değerli olanları tespit etmek. Gelelim aradığımız değerlilerin frekanslarının incelenmesine sizinde kullandığınız 4,5 hz.altın frekansı bütün altın metaline ayni sonucu verecek mi? bunu söylememdeki nedenleri sıralayacak olursak
1- Saf altının "24 veya daha yukarı ayar" 4,5 hz ile tespiti denemelerimde mümkün olmamıştır.
2-Bu değerlinin ayar değişikliği için katılan bakır veya gümüş metallerin frekansları farklı olmasından yapılan birleşimler'ininde frekansı farklı olmaktadır.
Örneğin; Elimize bir bardak su alalım ilk başta sudur,tuz kattığında tuzlu,şeker kattığında şekerli,boya kattığında ise boyalı sudur,artık kaynaktan çıktığı şekilde değildir.Bunu görerek adlandırabiliyoruz.Metalde de frekans bunları göstermeli ki hedef bulunabilsin
3-Zamanımızda ki 8,14,18,22 ve 24 ayar diye nitelendirdiklerimizin hepsi katkı maddeler nedeniyle farklı frekans yayacaktır.
Öncelikle samimi olarak yapmış açıklamalar için teşekkür ederim.Yalnız siz altın frekansı budur deyip 4,5 hz ile çalışma yaparsanız sonuç frekansa uygun olmayanlarda hüsran olacaktır.Kullanmakta olduğunuz sistem 20 frekansla sınırlıdır. Yalnız altında 5 veya 6 değişik frekans bulup yüklemeniz gerekli,gümüş bakır ve diğer metalleride düşünürsek kapasite yetersiz gelecektir.
4-Yapmış olduğum yüzeysel denemelerde 4,5 hz ile yukarıda belirttiğim ayar bazında netice alamadım.Fark eden tek şey tekli çubuk ta frekans etkisi ile aradığın maddeyi çubuğa temas ettirme ihtiyacı kalmadığı,doğru olduğuna kanaat getirdiğim frekansa ait malzemeden başkasına yönelmediği idi

Nasip34

Bilgili Üye
Germo kardeşim Argeci selim diye bahsettiğiniz kişinin videolarını izledim.Sistemde kullandığı frekanslarla ilgili kendisine bir kaç soru yönelttim, verdiği cevaplar maalesef tatmin edici olmadı ."örneğin frekansları nasıl tespit ediyorsunuz" gelen cevap deneme yanılma yöntemi oldu, şahsıma verdiği bilgiler tuz ve benzer maddeler üzerinde yaptığını ifade ettiği deneme yanılma tespiti idi. Güzel kardeşim biz tuz ve bileşenlerini aramıyoruz ki derdimiz değerli olanları tespit etmek. Gelelim aradığımız değerlilerin frekanslarının incelenmesine sizinde kullandığınız 4,5 hz.altın frekansı bütün altın metaline ayni sonucu verecek mi? bunu söylememdeki nedenleri sıralayacak olursak
1- Saf altının "24 veya daha yukarı ayar" 4,5 hz ile tespiti denemelerimde mümkün olmamıştır.
2-Bu değerlinin ayar değişikliği için katılan bakır veya gümüş metallerin frekansları farklı olmasından yapılan birleşimler'ininde frekansı farklı olmaktadır.
Örneğin; Elimize bir bardak su alalım ilk başta sudur,tuz kattığında tuzlu,şeker kattığında şekerli,boya kattığında ise boyalı sudur,artık kaynaktan çıktığı şekilde değildir.Bunu görerek adlandırabiliyoruz.Metalde de frekans bunları göstermeli ki hedef bulunabilsin
3-Zamanımızda ki 8,14,18,22 ve 24 ayar diye nitelendirdiklerimizin hepsi katkı maddeler nedeniyle farklı frekans yayacaktır.
Öncelikle samimi olarak yapmış açıklamalar için teşekkür ederim.Yalnız siz altın frekansı budur deyip 4,5 hz ile çalışma yaparsanız sonuç frekansa uygun olmayanlarda hüsran olacaktır.Kullanmakta olduğunuz sistem 20 frekansla sınırlıdır. Yalnız altında 5 veya 6 değişik frekans bulup yüklemeniz gerekli,gümüş bakır ve diğer metalleride düşünürsek kapasite yetersiz gelecektir.
4-Yapmış olduğum yüzeysel denemelerde 4,5 hz ile yukarıda belirttiğim ayar bazında netice alamadım.Fark eden tek şey tekli çubuk ta frekans etkisi ile aradığın maddeyi çubuğa temas ettirme ihtiyacı kalmadığı,doğru olduğuna kanaat getirdiğim frekansa ait malzemeden başkasına yönelmediği idi
Bu frekanslar hakkında yıllarca çalışma yapmış birisi vardı (ismi kadir ama forum nikini bilmiyorum ) bir zamanlar bu forumda da yazardı. Onun hak verdiğim şöyle bir iddiası vardı : " diyelim altın aranak için çubuğa 5000 mhz frekans verdik. Toprak altında da 3000 frekans yayn kil var, yine 2 bin frekans yayan bir kaya var, eğer bunların manyetik alan çapları birbirine yakınsa toprağın üstüne birleşerek 5 bin frekans olarak çıkar (veya birkaç maddenin birleşen manyetiği 6 - 7 bin küsur da olsa bizim aradığımız 5 bin, yerden çıkan o 6-7 binin içinde olduğundan ona yakalanacaktır ve size altın hareketini de yaptırınca buldum dersiniz, açarsınız kaya çıkar" derdi. Bugün frekansla çalışan hatta bu 20-25 frekans (mesela altında 8 ayrı frekans yüklü) olan cihazlar var ama halen minerale düşmeyen çubuk yok. 3 bin tl bu alantaramayı alan da mineralden feryad ediyor olması beni bu düşünceye hak vermeye zorluyor. Hatta benim bir odasını laboratuvar ortamına çevirdiği evibe kadar birkaç defa gitmişliğim vardır :) sonradan taşınmış bulamadım... Çok büyük bir derin plastik kaplara ormandan toprak ve bulduğu mineralli taşları getirip doldurnuş ve bana o ortamda deneylerle ispat etmişti.
Kısaca (hoş görmediğim) frekanslı yöntemle çalışmayı seven arkadaşlar bu bilgi akıllarında tuttukça faydalı olacaktır. Projesini bu doğrultuda yaparsa hedefe daha yakın olur düşüncesindeyim.
Tüm bunlarla beraber, şahsi tecrübeme göre belli bir metal aranacaksa en makul sistem, minerali elemek için frekans vermek yerine aranan şeyin numunesi ile bakmak ve metal mi mineral mi diye ayrım yapmaktır. Numune İster elde ister haznede... aslında frekansla aynı şekilde, numunenin frekansını aşmış olan tüm manyetiğe yakalanacaktır, işte iş sonrasında başlayacak, değişik usüllerle mineral olduğunu anlamak en akıllı usül olacaktır. Bence minerali görmeyen usül aranan metali de çoğu yerde ıskalar. Minerali görsün ve ayrımını yapalım şeklindeki prensip projelerde ana yol olmalı...
Bir de yine kendi tecrübeme göre numune olarak nagıt altın kullanılması, ısıl işlemden geçmiş saf (24 ayar) altından daha verimli geliyor. Ben de 24 ayar 999.99 milyem (üzerinde yazar) numune de var (dünyada ve Türkiye piyasasındaki 24 ayar gram külçeler 995 milyemdir üzerinde yazar, zaten 1000 ayar söz konusu değildir içinde, binde 0.1 de olsa karbon kalır). Tüm bunlar ısıl işlem görmüş doğal topraktan çıktıktan sonra eritilerek epey kimyasala tabi tutulmuş halindense numune olarak doğal topraktaki hali (halbuki içinde krom, alüminyum, bakır veya mangan vs olacaktır) daha verimli oluyor, toprak altındaki 14 ayar da olsa saf da olsa daha net davranıyor. Bu garip durumu açıklayamıyorum mantıklı sebebim yok ama hissettiğimi tecrübemi aktarıyorum.
Bu nagıt altın hakkında biraz daha bilgi vermek istiyorum konusu geçerken. Doğal altın dünyamızın bir madeni değildir. Dünya yaratılırken veya sonrasında uzaydaki bir patlamadan saçılarak bu gezegene düşmüş bir metaldir (bu konuda internette yeterli bilimsel çalışmalar var) yani bir elmas gibi milyonlarca senelik süreçle oluşumu devam eden bir maden değildir. İşin ilginç kısmı, doğadaki altının en saf hali 22 (veya küsur) ayardır. Dünyada en saf haliyle rastlanan bölgeler Avustralya, Alaska, Kanada, Nevada çölü ve Sibiryadır ki en safı Avustralya da olanın bile altın oranı %96 civarıdır. Kalanı dediğim gibi krom, alüminyum vs olmakta. Bendeki nagıt numune Nevada dan çıkmadır bir arkadaştan aldım. Bu arada uluslararası nagıt sitelerinden altın (gr 250 tl değil 450 tl civarıdır) almak isteyen olursa şimdiden söyleyeyim bu alışveriş kesinlikle caiz değil dinimizce haramdır. Altın gümüş ve nakit paranın akdi peşin ve aynı meclis içinde yapılıp bitirilmelidir, taksit, veresiye (borç olursa sıkıntı yok, bu bir alışveriş akdi değildir) kredi kartı ile yapılamaz. Bu uzun bir fıkıh mevzusudur, kitaptan araştıracak olan sarf akdi babına bakmalıdır...

Konumuza dönersek, aradığımız hedefe giderken yaptığımız/yapacağımız denemeler projeler minerali komple elemek yerine, belli bir kısmını zaten eleyen alaşımdaki çubukla noktalayıp, ardından mineral mi, aranan mı diye ayırmak olmalıdır. Şimdiye kadar ki bu doğrultudaki en güzel usüllerden biri bulursamkader25 ustanın konusunu açtığı, madde madde uzunca sıraladığı yöntemdir. Daha kısa bir yöntem bulan (ki kendine has pratik yolunu bulanlar vardır mutlaka) ama burada açık açık yazar mı, sanmıyorum :)

Aliömer

Cubuk İle Bosluk ve Metal Tespiti
Aliömer ustam son cümlelerinizde ve uzun zamandır takip ettiğim kadarı ile geçmişteki yazılarınızda normal bir çubuk veya klasik sistemle altının bulunamayacağına inandığınızı biliyorum. Peki bunu "acaba bende (ve genelde) mi böyle" diyerek çevrenizde çubuk kullananları da katarak bir tecrübe edindiniz mi? Benim şahsi kanaatim kişiden kişiye bu altın tespiti değişiyor şeklinde. Yani 10 kişiden 8 veya 9 u çevreainde dolanır bulamaz belki ama 10 kişiden belki 2 belki 3 kişi altın varsa ilk altına gidiyor olabilir. Mesela bildiğimiz kaynak elektrodu ben de ilk minerale koşarken altından başka hiçbir metali, boşluk sinyali yakalayamayan bir genç var.... Bugüne kadar bana da nasip olmadı denk gelmek ama ben sene de 3-5 defa bir yere giden bir hobi sahibiyim.En önemlisi doğru zamanda doğru yerde olmakda benim pek becerebildiğim birşey değil çünkü ben İstanbuldan kurtulayım da niyeti ile ören yeri olmayan yerde bile mutlu olurum. Ve gözümle, normal çubuklarıyla hemi de 3-5 aydur çubuk tutan da vardı aralarında, en az 3 kişi gördüm ki 15 cm den tek sikke alan da, 1.5 m den toplu para alan da vardı... Kısaca hep duysam görmesem böyle bir kanaatim olmazdı. Sizin hiç denk geldiğiniz bir usta olmadı mı şimdiye kadar? Hep kendinizden olan tecrübelerden bu "altın tespit edilemez" kanısına vardınız gibi geliyor bana. Tamam burada bahsi geçtiğinde çok çubukçular destekliyor bu düşüncenizi ama bence tüm çubuk kullananlar için illa değişik bir sistem gerekmiyordur. Emin de değilim, kesin bir iddiam olmasa da görme ile bende olan düşünceyi değiştiremiyorum. Ve sitemizde "artık elime kabloyu büküp baksam da tespit ederim" diyen ustalar da varken, sizin kesin gördüğünüz kanaatiniz aklıma geldikçe düşündürür beni...
Ustam uzun yıllardır çubuk kullanırım. Aklına gelebilecek her çubuk çeşidini denedim 4 lü, ikili , tekli. Çatal, metal ,plastik vs. Gördümki cinsi şekli içeriği ne kadar farklı olursa olsunlar altın tespiti konusunda bütün çubuklar aynı hataya düşüyor. Dolaysıyla altın tespiti yapmadan önce altını bulunmaz kılan nedenler üzerine yoğunlaştım.
Altın ile ilgili yeni şeyler keşf ettikçe inan hayretler içinde kaldım. Her yeni keşif eski bildiklerimi tek tek kafamdan silip atmama neden oldu. Çünkü derleme toplama olan bilgilerimin Hic Biri altını tespit etme konusunda bir artısı yoktu.
Yüzde yüz altın bulunmaz demiyorum fakat altının toprak altındaki davranışlarını göremeyen bir kullanıcı ne kadar usta olsada yine altını göremez. inan bunu kafadan salamıyorum bunu teyit etmek için bir çok farklı çubuk ustasıyla istişare ettim. kimiyle bire bir araziye çıktım kimiyle sanaldan görüştüm. kiminin tama ayağına gittim ve gördüm ki altın tespiti konusunda hepside aynı hata içindeydiler. Fakat altın tespiti yapan bir kaç usta olduğunu da biliyorum.
Çubukla tek bir altın sikke bulmak başarı değil kullanıcı kendini kandırmasın. Yüzlerce yer acıyor ve bir yerde tekli bir sikke buluyor. Bu sikkenin bulunmasınında bilimsel bir izahatı var ayrı konu.
iki teli büküp altın tespit edilmiş olsaydı inan şimdiye dek bizim gibilere arayacak bir şey kalmazdı. Öyle kolay değil bu iş ülkede çubuk kullanıcılarının sayısını tahmin etmek imkansız eğer bunların yüzde 20 si bile başarılı olsaydı yine bize bir şey kalmazdı. Her şeyden önce kullanıcı kendine dürüst olmalı Ben altın buluyormuyum diye kendine sormalı. Eğer cevabı evet buluyorumsa diyecek bir şey yok. Eğer ben bulmuyorum cevabını kendinden alıyorsa ozaman başkalarına ne diye çubuğun altın bulduğunu anlatsınki. Bak ustam çubuk kullanıpta altın bulabilen bir kullanıcının benim gibi işçilik yapıyor olması ne kadar mantıklı. Yada elindeki sistemin yüzde yüz altın bulduğunu ida eden biri ne diye sistemi satmak için onlarca insana dil döksünki.
Sitede bu işe ciddi anlamada zaman ayıran emek harcayan bir kaç arkadaş var kendileriyle özelden istişare ediyoruz.
Anlatımlarımın doğrultusunda Yaptıkları test sahasında altının neden bulunmadığını bizat gördüler. (Arkadaşlar isterlerse eğer yorumda bulunabilirler.) Bu durumu gördükleri için şimdide adım adım çözüme ilerliyorlar.
Şahsım olarak altın tespiti için çubuklar ile birlikte farklı bir sistem kullanıyorum.

Son düzenleme:

Nasip34

Bilgili Üye
Ustam uzun yıllardır çubuk kullanırım. Aklına gelebilecek her çubuk çeşidini denedim 4 lü, ikili , tekli. Çatal, metal ,plastik vs. Gördümki cinsi şekli içeriği ne kadar farklı olursa olsunlar altın tespiti konusunda bütün çubuklar aynı hataya düşüyor. Dolaysıyla altın tespiti yapmadan önce altını bulunmaz kılan nedenler üzerine yoğunlaştım.
Altın ile ilgili yeni şeyler keşf ettikçe inan hayretler içinde kaldım. Her yeni keşif eski bildiklerimi tek tek kafamdan silip atmama neden oldu. Çünkü derleme toplama olan bilgilerimin Hic Biri altını tespit etme konusunda bir artısı yoktu.
Yüzde yüz altın bulunmaz demiyorum fakat altının toprak altındaki davranışlarını göremeyen bir kullanıcı ne kadar usta olsada yine altını göremez. inan bunu kafadan salamıyorum bunu teyit etmek için bir çok farklı çubuk ustasıyla istişare ettim. kimiyle bire bir araziye çıktım kimiyle sanaldan görüştüm. kiminin tama ayağına gittim ve gördüm ki altın tespiti konusunda hepside aynı hata içindeydiler. Fakat altın tespiti yapan bir kaç usta olduğunu da biliyorum.
Çubukla tek bir altın sikke bulmak başarı değil kullanıcı kendini kandırmasın. Yüzlerce yer acıyor ve bir yerde tekli bir sikke buluyor. Bu sikkenin bulunmasınında bilimsel bir izahatı var ayrı konu.
iki teli büküp altın tespit edilmiş olsaydı inan şimdiye dek bizim gibilere arayacak bir şey kalmazdı. Öyle kolay değil bu iş ülkede çubuk kullanıcılarının sayısını tahmin etmek imkansız eğer bunların yüzde 20 si bile başarılı olsaydı yine bize bir şey kalmazdı. Her şeyden önce kullanıcı kendine dürüst olmalı Ben altın buluyormuyum diye kendine sormalı. Eğer cevabı evet buluyorumsa diyecek bir şey yok. Eğer ben bulmuyorum cevabını kendinden alıyorsa ozaman başkalarına ne diye çubuğun altın bulduğunu anlatsınki. Bak ustam çubuk kullanıpta altın bulabilen bir kullanıcının benim gibi işçilik yapıyor olması ne kadar mantıklı. Yada elindeki sistemin yüzde yüz altın bulduğunu ida eden biri ne diye sistemi satmak için onlarca insana dil döksünki.
Sitede bu işe ciddi anlamada zaman ayıran emek harcayan bir kaç arkadaş var kendileriyle özelden istişare ediyoruz.
Anlatımlarımın doğrultusunda Yaptıkları test sahasında altının neden bulunmadığını bizat gördüler. Bu durumu gördükleri için şimdide adım adım çözüme ilerliyorlar.
Şahsım olarak altın tespiti için çubuklar ile birlikte farklı bir sistem kullanıyorum.
kullandığınız farklı sistem tamamlanmış artık %100 veya yakın, netice aldığınız bir sistemmidir yoksa şu an denemekte olduğunuz bir çalışma mıdır. en önemlisi bu sistemi anlatma durumunuz olacak mı? saygılar,hürmetler.

Aliömer

kullandığınız farklı sistem tamamlanmış artık %100 veya yakın, netice aldığınız bir sistemmidir yoksa şu an denemekte olduğunuz bir çalışma mıdır. en önemlisi bu sistemi anlatma durumunuz olacak mı? saygılar,hürmetler.

Nasip34 ustam sistem tamamlanmış sadece görsel olarak bazı değişikler yapmayı düşünüyorum. Sistem şuan bende hiç bir hata vermiyor. Güneydoğu ve karadeniz bölgelerinde test amaçlı denenmiş olup her iki bölgede sonuç alınmıştır. Sistemi anlatmak gibi bir düşüncem yok Bu ac gözlü olduğum anlamına gelmesin zira bu konuda iyi niyetim suistimal edildi. Hata sistemi ilk yapım aşamasında uzun yıllardır sanalda sohbet etiğim defalarca bir birimize hediyeler gönderdiğimiz bir arkadaşa test etmesi için göndermiştim. Ne yaziki kardeşim gibi bildiğim şahıs sistemi bir daha geri göndermedi. Allahtan sistemin odönemde çok eksikleri vardı. Arkadaş sonuç alamdı. Şimdi burada açıklarsam belki bir kaç kişi yapıp faydalana bilir. Fakat birileri hemen devre girip kendi çıkarları doğrultusunda kullanacaklarından çok eminim. Sitede tarafsız bir ustaya test amaçlı gönderip gerçek arazi ortamında test edip sonucları burdan paylaşmasını isteyecektim. Böyle bir düşüncem vardı fakat kafamda soru işaretleri var. Dolaysıyla ilerki zamanlarda nasıl bir karar veririm beli değil.
Sistem frekanslı değil fakat çalışma mantığı farklı. Toprağa kurulduğu zaman etki etiği alan içerisinde altın varsa kullanmış olduğum çubukları sistem kendine yaklaştırmaz iki mıknatısın aynı kutuplarının bir birini itmesi gibi düşünün. ilk etapta bu yolla altının varlığından haberde oluyorum. Akabinde ise altının hangi yönden sisteme saldırdığını belirliyorum ve saldırının geldiği merkezi noktalayabiliyorum. 70 cm derinde tek bir altın yüzük alındı. Sistem sadece altına duyarlı değil aynı zamanda diğer metalleri algılıyor ve çubukla metal mineral ayrımı yapıyor.

Nasip34

Bilgili Üye
Aliömer ustam sonuçta neticeye ulaşmış olmanız çok güzel. Hele doğal arazide neticelenmiş olması daha güzel. Sistemi anlatacak mısınız diye sadece meraktan sordum, sizi takibe alacaktım :) emeğinin meyvesini sofraya koymak istemeyen herkese saygı duyarım. Hele ki o sofradan ürünü alıp kaçacak olanların bol olduğu piyasada... Netice de binlerce insan evinde keyif yaparken, harıl harıl çalışan kişinin hakkıdır bütün insiyatif. Neticeyi iyi niyetli birinin kesinleştirmiş olması da sevindiriyor ve gururlandırıyor insanı. Yeter ki millet kazansın, görsün emeğinin karşılığını.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Emekli olduktan sonra sakal trasi olmadim.
Sakalim biraz daha uzadi. Bir karis olunca bakalim işe yarayacak mi? Birakin şu altini bosluk bulun sozumuz kaale alinacak mi?

Alinmayacak...!!!

Neden alinmayacak...???

Cunku odada altin varsa odanin hali nice olacak diye, bilenler sual etmeye baslayacak bu sefer.

Bende onlara diyecegim ki;
Bulanan 10 adet odada ancak 1 veya 2 sinde altin olursa olur, digerlerinde olmaz..

Bu hikaye su ana kadar bitmedi.
Bundan sonrada bitecek gibi gozukmuyor.

Belki bir gun bir yigit cikacak, bu is tamam diyecek ve kanitlayacak bulunabilecegini..

Bence o gun, coca cola nin formulu gibi sakli tutup umumun hizmetine sunar belki.

Sanki o gunlere dogru gitmekteyiz.
Boyle hissediyorum.
Hislerim de kuvvetlidir diye bilirim. :))

Aliömer

Emekli olduktan sonra sakal trasi olmadim.
Sakalim biraz daha uzadi. Bir karis olunca bakalim işe yarayacak mi? Birakin şu altini bosluk bulun sozumuz kaale alinacak mi?

Alinmayacak...!!!

Neden alinmayacak...???

Cunku odada altin varsa odanin hali nice olacak diye, bilenler sual etmeye baslayacak bu sefer.

Bende onlara diyecegim ki;
Bulanan 10 adet odada ancak 1 veya 2 sinde altin olursa olur, digerlerinde olmaz..

Bu hikaye su ana kadar bitmedi.
Bundan sonrada bitecek gibi gozukmuyor.

Belki bir gun bir yigit cikacak, bu is tamam diyecek ve kanitlayacak bulunabilecegini..

Bence o gun, coca cola nin formulu gibi sakli tutup umumun hizmetine sunar belki.

Sanki o gunlere dogru gitmekteyiz.
Boyle hissediyorum.
Hislerim de kuvvetlidir diye bilirim. :))
Değerli ustam nasıl bir emek verdigimi nasıl çalışmalar yaptığımı en iyi ikizceli ustam biliyor. Nasıl bir karekter sahip olduğumuda biliyor. inan hiç bir zaman kendimi kanıtlamak ismimi duyurmak gibi bir niyetim olmadı olmayacakta.
Fakat bunu gönül rahatlığıyla söyleyebilir. Kendi açımdan ben bu işe son noktayı koyduğumu düşünüyorum. Acemilik yıllarımı hesba katmasak tam 20 yılıdır uğraşıyorum bu süre zarfında kendimi çalışmalarımı teyit etmek için Arazide geçirdiğim zamanı bile hesaplayamam. Öyle masa başında bir odada test yaparak değil gerçek arazide her yakaladığım noktayı açarak sonuça ulaşmaya çalıştım. Yüreği güzel ustam. Olurda bir gün yolumuz kesişirse özelikle sistemi Senin teyit etmeni rica edeceğim.

Metalicvoice

Operatör
@Nasip34 ustam sistem tamamlanmış sadece görsel olarak bazı değişikler yapmayı düşünüyorum. Sistem şuan bende hiç bir hata vermiyor. Güneydoğu ve karadeniz bölgelerinde test amaçlı denenmiş olup her iki bölgede sonuç alınmıştır. Sistemi anlatmak gibi bir düşüncem yok Bu ac gözlü olduğum anlamına gelmesin zira bu konuda iyi niyetim suistimal edildi. Hata sistemi ilk yapım aşamasında uzun yıllardır sanalda sohbet etiğim defalarca bir birimize hediyeler gönderdiğimiz bir arkadaşa test etmesi için göndermiştim. Ne yaziki kardeşim gibi bildiğim şahıs sistemi bir daha geri göndermedi. Allahtan sistemin odönemde çok eksikleri vardı. Arkadaş sonuç alamdı. Şimdi burada açıklarsam belki bir kaç kişi yapıp faydalana bilir. Fakat birileri hemen devre girip kendi çıkarları doğrultusunda kullanacaklarından çok eminim. Sitede tarafsız bir ustaya test amaçlı gönderip gerçek arazi ortamında test edip sonucları burdan paylaşmasını isteyecektim. Böyle bir düşüncem vardı fakat kafamda soru işaretleri var. Dolaysıyla ilerki zamanlarda nasıl bir karar veririm beli değil.
Sistem frekanslı değil fakat çalışma mantığı farklı. Toprağa kurulduğu zaman etki etiği alan içerisinde altın varsa kullanmış olduğum çubukları sistem kendine yaklaştırmaz iki mıknatısın aynı kutuplarının bir birini itmesi gibi düşünün. ilk etapta bu yolla altının varlığından haberde oluyorum. Akabinde ise altının hangi yönden sisteme saldırdığını belirliyorum ve saldırının geldiği merkezi noktalayabiliyorum. 70 cm derinde tek bir altın yüzük alındı. Sistem sadece altına duyarlı değil aynı zamanda diğer metalleri algılıyor ve çubukla metal mineral ayrımı yapıyor.
inşaallah usta. Başarılar diliyorum...