eşek figürü

Apollon01

Moderatör
Moderatör
eşeğin çevresi ve baktığı yön resimleri hemen önünden ieri doğru çek ekle kardeş, tamam eşek var ama eşeğin olduğu taşta bişe yok, varsa bişebaşka yerde onu da siz iyi bir anlatım fotolarla yaparsanız ne gördüysek söyleriz, başarılar diliyorum

Şahin KATRANLI

Yeni Üye
eşeğin çevresi ve baktığı yön resimleri hemen önünden ieri doğru çek ekle kardeş, tamam eşek var ama eşeğin olduğu taşta bişe yok, varsa bişebaşka yerde onu da siz iyi bir anlatım fotolarla yaparsanız ne gördüysek söyleriz, başarılar diliyorum
teşekkürler fatografları çekip atarım umarım bi anlamı vardır bu eşeğin :)

Keskingöz

Tüm Yorumlarım, Resmi Kazılar İçin Geçerlidir.
Süper Moderatör
işte onu anlamak için soruyorum zira herkez farklı birşey diyor kafa karışıyor iyice
Bir işaret sembole bakarken, önce hangi millet ve medeniyete ait olduğunu bulman gerek.
Sonra o milletin şifrelerini bilmen ve ona göre hareket etmen gerek.
Sitedeki kardeşlerimizin tecrübelerinin çoğu;
Roma bizans Rum tarzıdır.
Örneğin; kabartma bir yılan; Roma’da mezar iken; Ermeni de şahıs gömüsü ya da kilise malzemesidir ; )
Bu eşek figürünün bir eski Ermeni köyünde olması, o işaretin Ermeniler tarafından yapılıp şifrelendiği anlamına gelmez.
Velhasıl; ilk adımını bu şekilde atman gerek.
Bu eşek kimin eşeği ?

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
Figürde bulmaca yoksa , eşeğin kuyruğu bu kadar kısa değil. Bana hiç eşek gibi gelmedi.
Vaşak kuyruğu gibi çok kısa.
Duruş şekline bakılırsa ön ayaklar daha yüksek bir yerde. Tırmanış pozisyonu gibi.
Çevre ile birlikte çıplak göz kafa yormak lazım..