eşek figürü

Şahin KATRANLI

Yeni Üye
Bir işaret sembole bakarken, önce hangi millet ve medeniyete ait olduğunu bulman gerek.
Sonra o milletin şifrelerini bilmen ve ona göre hareket etmen gerek.
Sitedeki kardeşlerimizin tecrübelerinin çoğu;
Roma bizans Rum tarzıdır.
Örneğin; kabartma bir yılan; Roma’da mezar iken; Ermeni de şahıs gömüsü ya da kilise malzemesidir ; )
Bu eşek figürünün bir eski Ermeni köyünde olması, o işaretin Ermeniler tarafından yapılıp şifrelendiği anlamına gelmez.
Velhasıl; ilk adımını bu şekilde atman gerek.
Bu eşek kimin eşeği ?
işte onu ben bilmiyorum bilen varsa bana söylesin

Şahin KATRANLI

Yeni Üye
Figürde bulmaca yoksa , eşeğin kuyruğu bu kadar kısa değil. Bana hiç eşek gibi gelmedi.
Vaşak kuyruğu gibi çok kısa.
Duruş şekline bakılırsa ön ayaklar daha yüksek bir yerde. Tırmanış pozisyonu gibi.
Çevre ile birlikte çıplak göz kafa yormak lazım..
3-5 metre ilerisi dereye iniyor ve tırmanış size birşey ifade ediyo mu acaba ?

Apollon01

Moderatör
Moderatör
merakın bu eşşek de ne var diye düşünüyorsan boşa yapılmamıştır iyidir emin olunuz, ama usta işidir ne var yok bulmak, kolay değil bulmak bulsan da almak, inşallah muvaffak olursunuz

Şahin KATRANLI

Yeni Üye
merakın bu eşşek de ne var diye düşünüyorsan boşa yapılmamıştır iyidir emin olunuz, ama usta işidir ne var yok bulmak, kolay değil bulmak bulsan da almak, inşallah muvaffak olursunuz
yardımlarınızı bekliyorum ne diyeyim bu kadar şeyi boşuna yazmadık :(

Trakyalı81

Yorumlarım 2863 sayılı kanun çerçevesindedir.
3-5 metre ilerisi dereye iniyor ve tırmanış size birşey ifade ediyo mu acaba ?
Yerinden oynamış bir taş üzerinde figür.
Kısıtlı bilgi..
Alan taraması yapılabilecek şekilde destek almadan sınırlı ilerleyebileceginizi düşünüyorum.
Ya da tüm bölgeyi etraflıca fotolayip, başka işaretlerde bularak konunuzu genisletmelisiniz ki yönlendirmeler ile alan daraltılsin.

Şahin KATRANLI

Yeni Üye
Yerinden oynamış bir taş üzerinde figür.
Kısıtlı bilgi..
Alan taraması yapılabilecek şekilde destek almadan sınırlı ilerleyebileceginizi düşünüyorum.
Ya da tüm bölgeyi etraflıca fotolayip, başka işaretlerde bularak konunuzu genisletmelisiniz ki yönlendirmeler ile alan daraltılsin.
eski yerleşim yeri olması şuan yaşantı olmaması etrafta çok sayıda taş oyması sayılabilecek oyuk lar olması kafa karıştırıyor gerçekten bir uzmana ihtiyaç var fotograflayıp buraya atacam daha geniş bir bilği almak için