ğörmedim olmaz demeyin

hades40

Bilgili Üye
bence devam edin bu topraklarin cikmasi cok olumlu
Afedersin merakımı gidermek adına soruyorum üstadım bu renk toprakların çıkmasında gözlemlediğin olumluluk nedir acaba detaylı bir şekilde açıklarmısın bizlerde bilgi sahibi olalım?

poseidon2023

Uzman
hayırlı akşamlar tekrar teşekkürler ama burası türkiye onuda gecelim kısadan anlatayım makina teknoloji diye birşey var jeolog

poseidon2023

Uzman
hayırlı akşamlar diyeyim bu soruna ben cevap vereyim hades40

burası tepe yamacı üçtane yan yana oda var

Ekli dosyayı görüntüle 129389

arazi yapısı ve alan tarama ile altın ğümüş bakır ve kurşun tespitiyaptım sonra odayı sonra koludoru

jeolog

Co Admin
Co Admin
hayırlı akşamlar tekrar teşekkürler ama burası türkiye onuda gecelim kısadan anlatayım makina teknoloji diye birşey var @jeolog
Ustam Allah kolaylık versin ve nasip etsin inşallah. Paylaşımım yaptığın çalışmaya negatif anlamda bir atıf değildi. Karşılaştığın toprak örnekleri renklerinden dolayı benim çok hoşuma gitti. Meşakatli bir işe renk katmışlar. İki resimle, doğada yer alan kayaların, toprakların hatta kumların ne kadar renkli olabileceğini bu tip yapılarla karşılaşıldığında şaşırılmaması gerektiğini vs. vs. vs. anlatmak istedim. Hakkını helal et...

poseidon2023

Uzman
Rabbim kalbi temiz olan herkeze nasip etsin
burda herkez bildiği kadar insanlara yardım ediyor sende bildigini benimle paylaşıyon bunda bir sorun yok ağa
arazide calışma yapılırken toprak kil kum mıcır kömür dövme toprak gibi katmanlar çıkıyor buda onlardan üst kademesi bukadar basit jeolog

sarıkayalar

Bilgili Üye
Define bulalım derken maden yatağı bulmuşsun galiba tahlil yaptir derim