ğörmedim olmaz demeyin

mendaxx

Aktif Üye
Afedersin merakımı gidermek adına soruyorum üstadım bu renk toprakların çıkmasında gözlemlediğin olumluluk nedir acaba detaylı bir şekilde açıklarmısın bizlerde bilgi sahibi olalım?
şöyle anlatayim bi yerde calisma yapilmisti ve cok guzel olumlu sonuc alinmisti cikan toprak cesidi 4 tane idi simdi olaya jeofiziksel olarak bakmiyorum sadece tanik oldugum ve sonuc alinmis bi calismadsn dolayi söylüyorum saygilar sevgiler...

poseidon2023

Uzman
çihazı bir arkadaş yapıyor yerlimalı diyeyim ama satışı bu sene yada birdaki seneye olur herhalde
alan tarama ceşitleri ve 3de çeşitleri yapıyor timur964

poseidon2023

Uzman
yaptıgın işi bilerek ve severek yapıyorsan ve böyle kademelı toprak katmanları ile karşılaşıyorsan zevkine elinde numune olsun diye alırsın metaglık bir şey yok @edirne22

topragın iki metre altından çıkmıştır bu numune topraklar agaçlara sıkılan deyil

Son düzenleme:

omurcelik

Member
şimdi arkadaşlar sadece fotolara bakarak bir şeyler söylemek çok zor bende kimseye boşuna ümit vermemek için şu olur bu olur demek istemiyorum ama ... jeolojik açıdan bakarsak

1-mavi oluşum bakır madenine delalettir...bakırla altın ve gümüş arasında çok yakın ilişki var yani cihazların metre verdiği noktada nabit altın gümüş vs vs olabilir...

2-toprak katmanlarının tane yapısı cok kucuk ve kuru gözüküyor buda bana bu mavi kısım ıslatılırsa kil oluşurmu oluşursa mavi kilin kilosu aşağıda ..

https://www.etsy.com/listing/186381719/bulk-azov-sea-blue-clay-1kg-22lb

https://www.google.com.tr/search?sa....0...1c.1.64.img..0.1.109.gEP7FrV25fI#imgrc=_

3- şimdi bazı jeolojik oluşumlarda mavi toprak yüksek sıcaklıkta bir metomorfizma olduğunu gösteriyor buda bir çok süstaşı safir kyanit...vs vs bulunabileceğini gösterir...

4- en düşük ihtimalde rusyada elmasın nasıl bulunduğunun hikayesini okuduğunuzda iki jeoloğun sırt çantaları alıp mavi toprak aramaya çıktığını ve elmasın ilk kez bu şekilde bulunduğunu öğrenirsiniz aşağıda cümlede elmasın bulunduğu kimberlite bacalarının yağmur suyu ile yıkanınca sarıya yakın toprağa ve kazıldığın dada derine inildikçe mavi ye dönüştüğünü bilimsel bir makaleden alıp ekledim..buraya bir kaç ihtimal daha yazabilirim ama bu kadarı kimyasal testler yapılmadan yeterli.. fotoğrafla olmaz

kimberlite weathers to a yellowish soil. Where excavated, the "yellow ground" gives way at depth to fresher "blue ground"

palaks

Aktif Üye
cihazı kaç liraya yapıyor acaba, doğru çalıştığından eminmisin bizde alalım

poseidon2023

Uzman
dört model alan tarama satıyor 10dan başlayıp 15.20 . 35 diye gidiyor ben güvenip kullanıyorum palaks

palaks

Aktif Üye
çok para istiyo valla yerli malı ucuz olur ama :) test etmişsindir doğru tespit varmı yanılmada yapıyomu yoksa

poseidon2023

Uzman
uçuz etin yahnisi cabuk kokar ama :23: ne olursa olsun elindeki telefon gibi kullanman gerekir he ben güvenip kullanıyorum hayatta sevmedigim şeydir eksik konuşmak @palaks