haç işareti.

OZY.YA

Moderatör
Moderatör
birçok şey ifade eder kilise mezar son nokta ama bu fotoğraftan anladığım kadarıyla simetrik bir haç işareti değil bir ucu uzun bir ucu kısa uzun tarafa doğru araştırma yapmak lazım ama önce karların erimesi lazım[/QUOTE @OZY.YA ustam evet önce karların erimesi gerek.haç işareti genel manada bize birşeyler anlatması gerek.kilise ise çok yakınındamı olmalı.mezar ise yakınmı olmalı.veya bçlge olarak bize ne anlatılmaya çalışılmış.
haç işaretinin kilise ile bağlantısı yok senin işaretin mezar ifadesi fotoğrafa bakarken sol tarafa yatay çizginin uzun olduğu yorumlarda 1. bölge denilen tarafa doğru kayanın yanından çubukla rahatça gidebilirsin ama karlar eriyince yardımcı işaretleri de bulman gerek yardımcı işaretleri görmeden sadece çubuğa güvenerek işlem de yapma bir başka şeyler de çıkabilir kayanın tasvir ifadesi olarak kesildiğini falan düşünmüyorum ayrıca ermeni bölgesi ise mezardan çıkacak malzemeler illa altın olmayabilir daha değerli şeylerde olabilir

-ATLAS-

Member
500 metre içinde yatay vaziyette geçen dere veya su yolu varmı su yolu alanı 2 ye bölüp 2 yaka oluşturmuş bir yaka nispeten fazla engebeli olmayan bir arazi yapısı halini almakta neredeyse tarla yapmaya müsait kadar iyi bir düzlemde aynı şekilde karşı yakaya baktığında o yakanında hafif engebeli ama nispeten meyilli yapısı var işte bu karşı yakanın su yolu az ilerlediğinde ani yükselti hali alan bir yer var burası yokuş tırmanır gibi göbe bir yükselti halini almış yokuşun bittiğ yerde arazi yapısı hafif düzleşmeye başlıyor oraya odaklan orda yeni emareler var kilise veya mahsen ordadır ayrıca dediim gibi göbe yeri çıktıktan sonra karşına bir patika çıkacakmı o patikayada çok dikkat etmelisin öncelikle yazdığım mesafeler arazide genişçe bir alanda ve yaklaşık 500 700 metre içinde olmalı

deli firat

DOĞACI
Aga yaramazlık yapan önemli bir bayan mezarından bir geçiş olmalı ufak odaya eksik birşeyler var ama çözemedim tespitler alınmış zaten hakında hayırlısı inşallah selametle

kabakburgiba

Operatör
Abi kayanın kendisi komple kafa şeklinde.

Ekli dosyayı görüntüle 228291

Gözler muhurlenmis dediğim buydu. Çenenin altında giriş olabilir dediğim kafa şekli ve çene bu şekilde.[/QUOTE Turko ustam zaten burda takılı kaldım.dediğin yer çok doğru.orda bi boşluk var.ama bağımsız.bu taşın tam karşısında bi de mezar var.buda bağımsız.ikiside ana hedefe gitmiyor neden acaba.diğer mesajda ustamın dediği gibi zahiri olabilir dedi.sorun çıkabilir dedi.

kabakburgiba

Operatör
Bu haçın çok yakınında zeminde basit bir mezarın olduğunu düşünüyorum hatta kayanın ön kısmına taraf yön olarak.Lakin bu bölgede bir kiliseninde kokusunu alır gibiyim :D belkide 700 metre kadar yakındır kimbilir.[/QUOTE Root ustam zaten çizimde basit mezarı verdim.kilisede varmış ama herkez bir parça alıp ev temellerinde duvarlarda kullanmışlar.şı kış bi kalksın oralarıda fotoları<z inşallah.

kabakburgiba

Operatör
Yığmadamı ? Kayadamı? Cevap sende ustam o tarafida göreydim ahanda şurası derdim :D ustam konunun takipçisi olucam Rabbim hedefe ulaştırsın inşaallah zahiri bi takım riskler var ilerliyen aşamalarda onlarida göz önünde bulundurmak gerek
Gönül_Eri ustam 6 ncı fotoya iyi bak.onu boşuna koymadım oraya Turko ustam ile @bulursam kader ustamda çaktırmadan bazı uyarılar yaptılar zaten.zahiri meselesine vurgu yaptılar.orda bi sorun çıkacak gibi geldi banada.eğer hissedersem hiç ellemem ,bırakırım öyle.zaten mezara hiç dokunmadım.çünkü böyle bir işaretli taş.harikabirşey. fakat mezarında dişe dokunur bir şey yok.hemen önündeki boşlukta birşey yok.eeeeee.işte burda zihiri meselesi ortaya çıkıyor.nefesi kuvvetli bi arkadaşa ihtiyaç olacak gibi.ben ellemem.herşey bi yere kadar.

kabakburgiba

Operatör
OZY.YA ustam.daha öncede yazdım.yardımcı işaretlerin çoğunu yok etmişler.buraya yalandan okul yapmışlar.daha kimbilir ne işaretler vardı.bir yeri çok iyi ellemişler.hani araba yıkamacıların veya yağcıların dükkanlarında bi oyuk vardır.oraya girip arabaların yağını değiştirdikleri bi tünel gibi yer.işte öyle bir yeri kazmışlar.çaktırmamak içinde betonlamışlar etrafını.

kabakburgiba

Operatör
atlas ustam.şu dikkatimi çekti.dere var.dereyi takip ederek hyukarıya zirveye doğru gidince düz bi alana denk geliyorsun hafif engebeler var arazide fakat çok büyük bi düz alan diyelim.bu alanda bi taşta 3 gen var.fakat 3 gen öylebir güzel ki.taşın dibine doğruda oyularak 3 gen yapılmış.oyularak sivri ucu aşağıya doğru.gidiyor. 50 cm den fazla derindir.hemen 2 m yanında zemine düz bi taşın üstünde kanal.hemen onun ilerisinde bi sol ayak.bunlar 20 m2 içinde.daha aşağıya salınırken.yine düz de bi gölet.eskiden kalma.harika kesik taşlarla yapılmış.hemen yanınada devlet yenisini yapmış.

kabakburgiba

Operatör
yok usta o şimşek değil basit bi zik zakbenbeki izlenim kayadaki şekilllere göre 2 ad mezar var[/QUOTE timur ustam bir tanesini buldum da.2 nci nerde acaba.acaba bunu uçurdularmı.çünkü neden dersen.burda bir yerden şüpheliyim.orada bi çalışma olmuş.ama niçin bilmiyorum.acaba 2 ncisi burdamı idi.

kabakburgiba

Operatör
Aga yaramazlık yapan önemli bir bayan mezarından bir geçiş olmalı ufak odaya eksik birşeyler var ama çözemedim tespitler alınmış zaten hakında hayırlısı inşallah selametle[/QUOTE deli firat ustam.bayan mezarımı diye bende çok hani bi gül,bi kalp, gibi aramalarım oldu böyle net bi emare bulamadım.bi mezar var fakat erkek mi, bayan mı.odayla da hiç bir bağlantı,tünel,geçiş bulamadım.biraz sonra yayınlarım odanın yerini.fakat taşın alt tarafında ki taşta bi işaretler varmış deforme olmuş gibi geldi bana,kalp burda aradım net birşey yok.yada ben göremedim.@sedegör ustadan da ses seda yok GERMO kardeşimde zaten yattı kış uykusuna.diğer ustalarımda ona uydular.uyuyun bakalım uyuyun.

kabakburgiba

Operatör
Poseidon toyalp Mal bulanındır kazama epy.unuttuğum diğer ustalarımda kar,ın altındamı kaldılar,nedir.kepçe var,sallama var, greyder var,jisibi var,kamyon var,haber verin çıkarak gardaşlarım.sizi kurtarana kadar ben çayıda demlerim.