Kanallı Kare Oyma... Yardım.

Demirçalık

Aktif Üye
@
poseidon2023, Ustam o kazılan yer çubuğun ilk işaret verdiği yer.zemini toprak yapısını görmek ve havalandırmak için kazıldı.teşekkürler

Demirçalık

Aktif Üye
timur964, ustam bölgede coğrafi yapı olarak ,dere ve bayır dik yamaçların olmadığı yer yok zaten.kare ve dikdörtgen oymalar hep batıya bakar ve sağında solunda oymaya bağlı kanallar mevcuttur.

Demirçalık

Aktif Üye
@Mirkut, üstadım çubuklar yüzde 40 gümüş kadmiyumlu,2 şer adet toplam 4 tane.mıknatıslı

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
@Mirkut, üstadım çubuklar yüzde 40 gümüş kadmiyumlu,2 şer adet toplam 4 tane.mıknatıslı
Guzel. Boslukta cubuklar sizde yanlara tam aciliyor ise, dolgu olan yerde cubuklar V seklinde kalir ve yurudukce acilip kapanir. Ona dikkat edersiniz ustam. Selametle kal

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut,ustam bölgede uzakta kale var 4-5 km mesafede,ayrıca aşağıdaki dereler batıya bakıyor.hatta gördüğüm oymaların hepsi batıya bakıyor.doğu yamaçlarında oyma hiç görmedim.
Anladim ustam sizin tarif edilen tesbitleri yapabileceginize inaniyorum, eger basaramazsan yine devam ederiz insALLAH c.c isciligi agir gibi goru sede fazla agir olmamali fakat once net tesbit ve gerekli onlemler alinmali. Once can guvenligi. Selametle kal kardesim

Demirçalık

Aktif Üye
Mirkut, üstadım v şeklini oda köşelerine geldiğim zaman gezerken verir.çarpıyı verdiği yerde ise daha yavaş geçerken tam içe kapanır. Nadiren de olsa gezerken yanlara açılır bu hareketi girişlerde mi yoksa hedefi geçtiğim için mi veriyor henüz teyit edemedim. Birde BulursamKader25, ve sizin gibi ustalarımızın tavsiyesi nedir. Yumruklar göğüs altlarına yapışmalımı Çubuk için hangisi daha verimli. Teşekkürler

Demirçalık

Aktif Üye
Anladim ustam sizin tarif edilen tesbitleri yapabileceginize inaniyorum, eger basaramazsan yine devam ederiz insALLAH c.c isciligi agir gibi goru sede fazla agir olmamali fakat once net tesbit ve gerekli onlemler alinmali. Once can guvenligi. Selametle kal kardesim
Mirkut, üstadım güzel temennileriniz için çok teşekkür ediyorum. Selametle

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Mirkut, üstadım v şeklini oda köşelerine geldiğim zaman gezerken verir.çarpıyı verdiği yerde ise daha yavaş geçerken tam içe kapanır. Nadiren de olsa gezerken yanlara açılır bu hareketi girişlerde mi yoksa hedefi geçtiğim için mi veriyor henüz teyit edemedim. Birde BulursamKader25, ve sizin gibi ustalarımızın tavsiyesi nedir. Yumruklar göğüs altlarına yapışmalımı Çubuk için hangisi daha verimli. Teşekkürler
Cubuklari goguslerinin yanlarinda tutarsan tepkilerin degisecegini goreceksin ve yunkarida yazdiklarimi uygularsan ne oldugu anlasilabilir. Birde Aliömer ustamiz gorurse onunda cubuk konusunda ekleyecekleri olabilir. BulursamKader25 ustamda gorurse oda birkac sey ekleyebilir. Selametle kal

Storm

Editör
Kardaşım,

Aşağıdaki kaya senin haritan-krokin.
Önce bunu çözeceksiniz.
Etrafını iyice açın.
Tozunu toprağını alın, yıkayın kurusun.
2 tane güzel mezar var, birbirine geçişli olma olasılığı çok yüksek.
Kayanın yüzeyi eğimli, bu mezarların yamaçta olduğunu ifade eder.
Yukarıya bir kanal yapılmış, kuru-sulu dere olabilir.
Sunak üzerinde bir figür var, ben kuşa benzettim amma iyi çizemedim.
Kayanın yüzeyi yakınındaki yamacı ifade edebileceği gibi, tersindeki yamaçta olabilir.
Kayanın karşısına geç, araziyle örtüştürmeye çalış.
Büyük sunakın içinde parmaklarını gezdir.
Parmak ucu girecek kadar oyuk var mı bak.
Varsa araştırmanızı o oyuk istikametinde de yoğunlaştırınız.

Kolay Gelsin.

Ekli dosyayı görüntüle 221953
bayram abi özelden mesaj atılamıyor. Konya tarafında mısın abi

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
bayram abi özelden mesaj atılamıyor. Konya tarafında mısın abi
Konya da ikamet ediyorum kardasim.
Omur ve nasup varsa Temmuz-2019 a kadar da buradayiz insallah.

Ozelim kapali yaklasik 8 aydir.
Yeni arkadaslik da kabul etmiyorum
1 senesi sitede gecmeyenin, yazi yazmayanin yorum yapmayin. Uyeligi eskide olsa kabul etmiyorum.

Zira cok fazla sorun yasadik.
Garip garip teklifler;
Bizi kolesi sananlar
Zarf atanlar
Tehdit edenler.
Bizi alici sananlar.
Ozel ilgi bekleyenler.
Sadece kendisini dusunenler.
Vs.vs.vs. sebeplerden kapatmak zorunda kaldik ozelimizi.
Ve sadece arkadas listemize actik.
Bazilari dedi kibirlisin.
Burnun havada. :)))

Tum yorumlarimi genele yaziyorum.
Sui istimaller olmasa iyidi, amma olmadi.
Elbette genele yazilamayacak hususlar oluyor, ozelden yazilmasi gerekenler olur.

Arkadas listeme aldigim kardaslarimi ozenle seciyorum. Bu da zaman icinde netlesiyor. Hepsinden de raziyim. Allah cc onlardanda sizlerdende razi olsun.

İsteyen herkese de ozelimi aciyorum.
Yukaridaki katagorilerin disindaysa listemde kaliyor, degilse listemden cikariyorum. Bu konuda da kendimi hakli goruyorum. Baska bir yontem de bulamadim.

Senin yazinin vesilesiyle genisce yazdim.
Zira biliyorum, binlerce kardasimiz konulari okuyor. Kimse bize sui zanda bulunmasin.
Durum budur,
Tercihim ve usulum budur insallah.

Sana arkadaslik teklifi gondereyim, kabul edip ozelden yazabilirsin.