Kullan mayı bilmek yeterli

carsambali

Bilgili Üye
@poseidon2023 ustamın resimlerde belirttiği gibi malezemeleri tedarik ettim (bakır çubuk henüz bulamadım,bulunca onuda ilave edicem) sarı pirinç çubuktan işlemi tornacıya tamamlattım. ist. dayım,yakın olan isteyen arkadaşlara elimden gelen yardımı yaparım Apollon01

Apollon01

Moderatör
Moderatör
önce bisiklet elkundagını al onun içine girecek gibi aliminyum al rulan alacan rulmanın içine girecek gibi bakır ve bronz tel @Apollon01
@poseidon2023 @carsambali ustalarım eyvallah, aliminyum ve gümüş yok mu? @BulursamKader25 ustam en çok gümüşü tavsiye ediyordu, artık hepsini deneriz qhayırlısı olsun.,., carsambali eliektrikciden sade bakır kablo 1 metre alıp, 5-6 mm kalınlığında izalasyonunu soyuyorsun ve ortadan kesip büküyorsun, bu kabloyu mıknatıs tutmadığından daha iyi iş görüyormuş b.kader25 den örendiğim bende aynılarını yapacağım inşallah, ama bis,klet kundağı iyi gitmiş iYi fikir teşekkürler gardaşlarım

Son düzenleme:

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@poseidon2023 @carsambali ustalarım eyvallah, aliminyum ve gümüş yok mu? @BulursamKader25 ustam en çok gümüşü tavsiye ediyordu, artık hepsini deneriz qhayırlısı olsun.,., @carsambali eliektrikciden sade bakır kablo 1 metre alıp, 5-6 mm kalınlığında izalasyonunu soyuyorsun ve ortadan kesip büküyorsun, bu kabloyu mıknatıs tutmadığından daha iyi iş görüyormuş b.kader25 den örendiğim bende aynılarını yapacağım inşallah, ama bis,klet kundağı iyi gitmiş iYi fikir teşekkürler gardaşlarım

Kardaşlarım,
at binicisine göre kişner.
Tüm çubuklar işe yarar bu net.
Her yiğidin (ustanın) yoğurt yiyişi farklıdır.

Gümüş çubuğun özellikle mineralde faydası çoktur.
Gümüş çubuğunuzda olsun inşallah.
Zaman geçip sizler ustalaştıkça nerede hangi çubuğu kullancağınıza karar vermiş olursunuz.

Misal kemik var mı yok mu bakacaksam bende bakır çubuğumu çıkarırım.
Zira kemikte en çok hareketlenme bakır çubukta olur.

poseidon2023

Uzman
Aga en basit en masrafsız herkezin rahatca bulup yapıp kullana bilecegi cubuk anlattım

Ekli dosyayı görüntüle 188985

vayles anteni atmış santim aklımda kaldıgı kadarıyla her birinin içinde. İki tane 100%40 gümüş tel var ve tutma sapın içinde mikro ufak kartlar var üzerindeki tuşa basıyon altın gümüş bakır kurşun arıyon. Apollon01

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Aga en basit en masrafsız herkezin rahatca bulup yapıp kullana bilecegi cubuk anlattım

vayles anteni atmış santim aklımda kaldıgı kadarıyla her birinin içinde. İki tane 100%40 gümüş tel var ve tutma sapın içinde mikro ufak kartlar var üzerindeki tuşa basıyon altın gümüş bakır kurşun arıyon. @Apollon01

Ağam,
Kart işi beni aşar.
ben gelenekçi adamım, kundak bile kullanmam çoğunlukla :))
Bir çubukla boşluk bulmayı becerdi mi bnim açımdan iş bitmiştir.
Gerisi kolaydır. Önemli olan boşluk bulsun.
Metali bir şekilde hallederler inşallah (altın hariç)

poseidon2023

Uzman
Aga ne metalden olursa olsun ne şekli olursa olsun önemli olan kullan mayı bilmekk yogur yemekk BulursamKader25 cubuk sistemi şekilleri alantaramalar anlatmaya günler yetmez

Apollon01

Moderatör
Moderatör

vayles anteni atmış santim aklımda kaldıgı kadarıyla her birinin içinde. İki tane 100%40 gümüş tel var ve tutma sapın içinde mikro ufak kartlar var üzerindeki tuşa basıyon altın gümüş bakır kurşun arıyon. @Apollon01
poseidon2023 ustam vayles antenini anladım, 2 adet alacağız,her biri 60 cm. doğru mu? : tutma sapı nasıl bişe ve mikro kartları nssıl kart nerden temin ederiz, nasıl çalıştırırız onu anlamadım; size zahmet verdiysem özür dilerim

carsambali

Bilgili Üye
poseidon2023 BulursamKader25,ustamdanve sizden mevlam razı olsun. BulursamKader25 ustamın tarifi görsellerle kendisine danıştığım gümüş çubuklar Harika oldu ve ilk denememde eski bir yerleşim yerinde mezar şekli çıkarttırdı bana. Video çektim ustama göstermek isterdim watsaptan çubuk hareketlerini ama henüz ulaşamadım kendisine.

poseidon2023

Uzman
Oyy oyyyy şimdi atcam kendimi arabadan aşarı normal cubugu her kez yapar kullanır işin işin içine mikro işlemci kart girince farklı yurt dışından alınıyor o yüzden uzun iş kullan mayı çözdükten sonra bununlada iş yaparsın Apollon01

poseidon2023

Uzman
Bunu duymak beni mutlu etti aga kendi elinle yapıp arazide kendi elinle bir şeyler tespit etmen çooook güzel carsambali

Xir71

Member
Paylaşım için teşekkürler poseidon2023 ustam Allah razı olsun.Emeğine yüreyine sağlık.