Makedonija

vlatko

Yeni Üye
Katılım
17 Ağu 2017
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Pa dali nekoj ima dokumeti za makedonija gledam mnogu raboti barat od pop martin volcan vojvoda emin aga a vo makedonija ima mnogu znaci os niv i dosta riznici
 

maki

Member
Katılım
23 May 2019
Mesajlar
63
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Pa dali nekoj ima dokumeti za makedonija gledam mnogu raboti barat od pop martin volcan vojvoda emin aga a vo makedonija ima mnogu znaci os niv i dosta riznici
vo tebe od znakovi ima li sili ako ima stavi tuka jas ke praşuvam şto kako e. i za makedonija dali ima ke praşam sega
 

maki

Member
Katılım
23 May 2019
Mesajlar
63
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Pa dali nekoj ima dokumeti za makedonija gledam mnogu raboti barat od pop martin volcan vojvoda emin aga a vo makedonija ima mnogu znaci os niv i dosta riznici
vo tebe od znakovi ima li sili ako ima stavi tuka jas ke praşuvam şto kako e. i za makedonija dali ima ke praşam sega Mal bulanındır ustam üyemiz makedonya ile ilgili her hangi bir belge yada bilgi olup olmadığını soruyor voyvoda martin volcan ve emin ağa ile ilgili
 

vlatko

Yeni Üye
Katılım
17 Ağu 2017
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Imam objaveno edna srna vidi i ima dosta drugi znaci jas znam licno nekolku ama ima i drugi prijateli sto imaat znaci ama memaat resenie sega momentalno ima ovcar so 11 ovci ednata ja drzi vo desnata raka a vo levata raka drzi jagne
 

maki

Member
Katılım
23 May 2019
Mesajlar
63
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Imam objaveno edna srna vidi i ima dosta drugi znaci jas znam licno nekolku ama ima i drugi prijateli sto imaat znaci ama memaat resenie sega momentalno ima ovcar so 11 ovci ednata ja drzi vo desnata raka a vo levata raka drzi jagne
vlatko ako imaş sliki od znaci i drugi raboti stavi tuka ke komentirat drugari i sto ke kazat jas ke pisuvam na tebe
 

maki

Member
Katılım
23 May 2019
Mesajlar
63
Tepkime puanı
0
Puanları
0
kaj sto pişuvas odma gore ima kutii od naj desno stranata nakaj levo strana tri kuti klikni vlatko
 

vlatko

Yeni Üye
Katılım
17 Ağu 2017
Mesajlar
10
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Daj mi facebook ako imas tamu da ti prakam sliki pa ti vidi dali ke ima resenie tuka slabo znam turski i neznam kako da prikacam sliki ako moze
 

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
Katılım
27 Nis 2018
Mesajlar
7,967
Tepkime puanı
9,649
Puanları
23
Konum
Yaşamın olduğu her yer
Mal bulanındır üye bu kişilerin çok işaretleri kalıntıları olduğunu soyluyor makedonyada
Guvercin isi ugrasma...yolu bahti acik olsun herkes onunden yesin sofra bozulmasin.istersen nabzini yokla gelsem bisey bulurmuyum rehberim olurmusun bana kaca maal olur define isaret ve yerleri bellimi diye vsvs diye yokla bence gol olur
 

maki

Member
Katılım
23 May 2019
Mesajlar
63
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Daj mi facebook ako imas tamu da ti prakam sliki pa ti vidi dali ke ima resenie tuka slabo znam turski i neznam kako da prikacam sliki ako moze
nemam facebook vlatko glej sega sto pisuvas komentar tamu odma gore dve svet ima desnata svet odma kaj nego ima edno znakce tamu klikni i gotovo e
 
Üst