Merdivenle Çıkılan 3 adet Kırmızı Haçlı Mağara;

tatar26

Süper Moderatör
Süper Moderatör
mükemmel ötesi bir yer... oturduğu yerleri tıkla ve yoklaaa

1Efsane1

Yeni Üye
Üçünçü haçın bir kolu eksik.önce eksik olanı bul .sonra malı bulursun.

Efendi51

Bilgili Üye
Üçünçü haçın bir kolu eksik.önce eksik olanı bul .sonra malı bulursun.
1Efsane1 ustam teşekkürler , ilk gördüğümden beri kafamda soru olarak vardı, bu haçın bir kolu nerde diye, inşallah o yöndende bakalım da, yön olarak hangi taraf olur ki? Eksik olan yerde mi? Başka tavsiyeniz var mı? Ustam toyalp uçmuş kazama ustalar sizlere de selamlar

Nil

Engellendi
haç işaretleri hep sıkıntılı olmuştur. şöyleki ; haç işareti bizim ağaçlara isim kazımamız gibi birçok yere bir çok nedenden dolayı kazılmıştır. geneli define ile alakalı bir durum değildir. özellikle şahsen kendi adıma mağaralardaki haçları dikkate almam, hırıstiyanlığın yasaklı olduğu dönemlerde ibadetleri gizli yaptıkları için mağaraları tercih etmişler.

benim ilgilendiğin haçlar mezar ile alakalı olan haçlardır. sizin paylaştığınız haçlar ise mezar yapısı ile alakalı değil ,
gömü ile alakalı da haç kullanılmış olabilir olmaz diye bir iddiada bulunmak yanlış olur fakat ; işte kolu eksik yada bir tarafı yön veriyor şeklinde bir yönlendirme saçma olur.
hiç kimse başkasının bulmasını istemediği bir mezar ı yada gömüyü saklayıp kendine has bir işaret yapıp sonra o işarete gömünün yerine yön verecek bir hata yapmaz tamamen akıl mantık dışı banagöre

aksine yanıltma maksatlı yaparlar öyle birşeyi. saklamak için okdar uğraşmışken neden şu tarafta desin ki ?

22 yılı doldurdum bu işlerde; şimdiye dek haç tan para alanı görmedim yada herhangi bir define işaretinden, bir iki istisna hariç onlarda tesadüfi buluşlardı.

gömü ve mezar işaretlerinin tamamı kişisel tasarlanmıştır, şahısların o anki ruh halini bilemedikçe çözümü bulmak imkansızdır.
bu gün bile çok iyi tanıdığınız biri bişey gömse işaret yapsa kişiyi çok iyi tanısanız karakter analizini yapabilseniz bile yaptığı işaretin anlamını asla bilemessiniz,

kaldı ki yüz yıllar önce yapılmış işaretler bunlar, gömü sahibi bile gelip baksa o dahi yerini bulmada zorlanır bence.

işte bu ve benzer sebeblerden dolayı zaten dedektörler üretilmiş :)

deneme yanılma farazi tahminler üzerinden hareket ederek yerini tespit etmeye çalışmaktan başka yapılacak reel birşey yok bence

tabi bunları dedektör desteği olmadan yapmaya çalışmak hayalden ibarettir..

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Bende diyorum ki eksik haç ı tamamla inşallah hayırlısı olsun kardeşim

Son düzenleme:

1Efsane1

Yeni Üye
Hacın eksik parçası malın olduğu kapak üzerinde onu bulursan .işlem tammdır.