Mineral ayrımı

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Kardesim sarjim az siz bilirsiniz yada aksama haber bekleyebilirsiniz. Karar sizin

timur964

konularim
çıkması gerekir oda kendini belli eder emin olmak için detaylı resim ekle bakalım hep beraber

kerti17

Aktif Üye

timur964

konularim
çalışma yapılan yerin resimlerini eklersen soruna belki ustalarım yardımcı olur bu eklediğin resmlerin sana bize hiç bir katkısı olmaz

kerti17

Aktif Üye
çalışma yapılan yerin resimlerini eklersen soruna belki ustalarım yardımcı olur bu eklediğin resmlerin sana bize hiç bir katkısı olmaz
Hocam konu başında belirttim diye yazmadım kusura bakmayın burası eski bir rum evi. Çalışma yapılan yerde bir işaret vs...arazi yüzeyi falan o yüzden eklemedim

Mirkut

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Haber bekliyorum hocam
Kardesim oncelikle sunu belirteyim bu sistemle birkac piyasada iyi sayilan makinalarin degerli verdigine bu sistem mineral dedi actim baktim mineral cikti. Aksam haber bekleyin dememin sebebide baska bir yerde butun testleri yapmistim iki nokta kalmisti ve oralara sinyaller halen devam editordu. Az evvel oraya cihaz tuttuk ve cok guclu mineralde olabilir dediler bakir yada metal turu bir malzemede olabilir dediler. Acip bakmadim yalniz suvarki makineyi kullanan arkadasta tam emin degildi. Bazi mezar olan bolgelerede attik onlarida net gormedi. Celiskide kaldim acaba metalmi yoksa cok guclu mineralmi. Bazi eledigim mineralli bolgelere attirdim bilincli olarak oralarda cok dusuk degerler verdi, dedigim gibi diger iki noktada cok guclu verdi. Faka altin yada gumus degeri vermedi. Karar sizin ya girip bakacaksiniz yada oylece birakip neye sinyal aldigini ogrenemeyeceksiniz. Imkanim olsaydi girip bakmak isterdi sinyal aldigim yere mineral dahi olsa fakat oyle bir imkanim yok. Bu aralar goturdugum cihazi bir parkur var oraya sokacam cihazin iyi olup olmadigi ozaman ortaya cikacak. Selametle saglicakla kal.
Buarada size calisma yonundende acziyet vermissem hakkinizi helal ediniz.

kerti17

Aktif Üye
Değerli Mirkut ustam öncelikle şuna emin olun çalışma yapmayın dahi deseniz biz çalışma yapardık o yüzden hiç kendinizi suçlamayın. Sadece benim merak ettiğim bu insan elinden geçtiği bariz belli olan taş dik bir vaziyette tam sinyal aldığım yerde çıktı milim şaşma yok. Taşın altına devam ettiğimizde kahverengi killi toprak ve beyaz bir toprak çıktı aynı kireç gibi beyaz. Çıkan bütün değişik taşlara,toprağa, emarelere tutmaya devam ediyorum hala çalışma yaptığımız yerde sinyal almaya devam ediyorum. Şimdi bir dedektör temin ettim yarın hem çalışma yapıp hem dedektör ile kontrol edeceğim aynı zamanda. Demem o ki eğer Allah nasip eder de olumlu, olumsuz bir sonuca ulaşabilirsek bizim gibi çalışma yapacak arkadaşlarımız için tek tek çubuğun çalışma mantığını, neler yaptığımızı nelerle karşılaştığımızı bilsinler. Allaha emanet olun hocam

Bahhalebah

Aktif Üye
Mirkut hocam acil olarak cevap vere bilir seniz sevinirim bende alimiyum çubuk sadece boşlukda işaret veriyor başka hiçbir madene etkilenmiyor ve sinyal vermiyor peki dediğiniz minarel eleme işini diğer çubukda pirinç veya kromnikel yapma imkanım varmı? Yani çelikle dediğiniz konuyu tşkr ederim hocam bilgileriniz icin