Pirinç çubuk

OsiriS

Moderatör
Moderatör
adszz kardesim o alana yonelmesi yada sadece seni o alana goturmesi pek onemli degil asagida cok yogun minarelli bi kaya vardir yada minarel alasimi vardir diger herseyi eleyip çubuk direk o alanada gidebilir bunda herhangi bi sorun yok..o alana kadar cubuk gittiyse tespit yapilan alanda degerli tespiti yapmak icin gerekli olan testleride yapin bence...ayrica degisik meteryallerde cubuk kullanin bakir ve pirinc cubuk minarel konusunda mimli olduklarindan sıkıntı yaratabilir tespit olayinda.toprak altinin kayalik olmasida süpheleri bir yerde dogruluyor gibi.ama siizin derinlik olayi ölçümündeki derinlik fazla degil gibi bize göre bisey degil alan tarla toprak yumusaktir bence 1 2 kisi ile sansinizi deneyin işlem yapmaya bakin hem tecrube olur hemde sonuca ulasma ihtimali olusabilir.

Demirçalık

Aktif Üye
adszz, altının üzerine geldiğinde çubuk çarpı değil L işareti yapması gerek. Şimdi sağ eline altını aldın diğer altını da 15-20 mt uzağa koy Zihnini boşalt,... Çubuklar seni koyduğun altına götürecektir?
Eğer götürdüyse tam üzerine gelince L işareti yapacakmı bunu bir teyit et inşaallah...

adszz

Member
Demirçalık Yalnız ben evin içinde deniyorum çarpı yapıyor dedim acaba karışıyor mu, diğer metal olsun demir olsun bakır olsun boşluk vs. hepsinde denedim hiçbirşey olmuyor, demirde elime demir aldığımda sadece demirde çaprazlıyor, aynı şekilde bakır, boşluk, bakır, metal de çapraz yapıyor, suda paralel yapıyor. karışmıyor cumartesi günü bir deneyeceğim BulursamKader25

adszz

Member
Demirçalık Yalnız ben evin içinde deniyorum çarpı yapıyor dedim acaba karışıyor mu, diğer metal olsun demir olsun bakır olsun boşluk vs. hepsinde denedim hiçbirşey olmuyor, demirde elime demir aldığımda sadece demirde çaprazlıyor, aynı şekilde bakır, boşluk, bakır, metal de çapraz yapıyor, suda paralel yapıyor. karışmıyor cumartesi günü bir deneyeceğim BulursamKader25

Toy48

Member
adszz kardeşim tecrübeye dayanarak söylüyorum çubukların yerini değiştir sağ eline aldigin çubuğu sol eline al dene ve işaret koy çubuğa karıştırma diye sağlıcakla kal inşallah

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Anlatimina, verdigin bilgilere gore:
Cubuk sende, cinsi ne olursa olsun,
Altin ve gumusde birisi dik digeri karna yapisiyor.
Bosluk ve altin ile gumusun haricinde tum metallerde capraz yapiyor.
Bu sekildeyse sorun yok.

Altin ve gumusde de carpi yapiyorsa sorun vardir. Muhtemel sorunda bilek bukme hareketi yapmandir.

Tukenmez kalem vb. Dislarindan kundak yap, birde boyle test et insallah.