Sunaklar?

Metelin

Yeni Üye
Arkadaşlar selamlar. Sunak olduklarını düşündüğüm işaretler kaydadeğer mi acaba? Hakim bir tepede kayalık bir alanın eteklerinde. Kısa bir videosu da var eğer gerek duyarsanız. Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Buranın tepe kısmına çıkınca nispeten düzlük bir alan var.Harabe denilebilebilir mi bilmiyorum ama ekliyorum.
İlk resim o yığmaların birçoğu mezardir. Orası tarıma elverişli bir alan gibi görünmüyor. İkinci bir husus tarla taşları birbirine bu kadar yakın yerlere toplanmaz. Ayrıca üst tarafta dairesel bir taş dizimi mevcut. Oranın ayrı bir önemi olmalı. @nik ustanın bahsettiği harebe olabilir.

Ekli dosyalar

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
En son gördüğüm çoklu oymaların olduğu kayanın arkası mezar girişiydi ama senin mezarlar bayır da anlaşılan ama sanırım değerlileri yukarda ki dik kayalıklar da. Rast gele.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Buranın tepe kısmına çıkınca nispeten düzlük bir alan var.Harabe denilebilebilir mi bilmiyorum ama ekliyorum.
Bu arada asıl hedef noktası paralı vatandaşların bulunduğu mekanın arkada görünen kayalık mekan ve üzeri tepe olduğu kanaatindeyim. Yeriniz güzel medeniyetlerin yaşamın izlerini taşıyor alan... Böyle yerleri gezmesi dahi çok zevkli olur :)

The Thing

C*
Süper Moderatör
Vay bee uzun zamandır ne güzel bir konu.
Tepelik alana çıkan bir patika olmalı, eğer varsa bir de bölgenin kılavuzu niteliğinde büyükçene bir kaya daha olması lazım.
Bol şans.

Metelin

Yeni Üye
İlk resim o yığmaların birçoğu mezardir. Orası tarıma elverişli bir alan gibi görünmüyor. İkinci bir husus tarla taşları birbirine bu kadar yakın yerlere toplanmaz. Ayrıca üst tarafta dairesel bir taş dizimi mevcut. Oranın ayrı bir önemi olmalı. @nik ustanın bahsettiği harebe olabilir.
Evet hocam bu yığmalar sadece bir kaç tanesi epey yan yana bu şekil yığmalar da mevcut. Tarla talı olduklarını düşünmüyorum ben de sizin gibi. Dairesel taş diziminin olduğu yer dediğim gibi tepe nokta. Tüm kayaları inceleyemedim ama en kısa sürede inceleyeceğim hocam teşekkürler.