Surfer Programında Kordinat sapma sorunu ve renk anlamları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

pusula17

Engellendi
papşen Bu surfer işine pek güvenmemek gerek yardım için güzel birşey dadas_25 ustam bir video çekecekti bunun hakkında ama işleri var baya. Şimdi en az 40 yer çektim bunlardan sadece 10 u benim yerler geriside sitede üyeler özel istedi onlara baktım,Benim yerlerden sadece 1 tanedisi gözümle gördüm boşluğu çektim girişi gerçekten sorunsuz gösterdi ama işte renk olayı sıkıntı çıkarıyor ben 2.yöntemle çekim yapıhorum.Çok eksikler var geliştirilnesi gerek yoksa sonuç olumsuz olma ihtimali yüksek.Ama şimdi çekimde yön sorunu oluyor kuzeydemi batıdamı vs mesala o gördügüm yeri çektim girişi kuzeye bakıyo ama surferde güneyde gösteriyor in metre olayıda hatalı orda metre göstermiyor çalışıyorum bunlar hakkında programı ilk defa kullanıyorum deneme yanılma ile hata payını en aza indirmeye çalılıyorum. Şimdi şunu söyliyim sizin için 1.yöntemle bakıyorsun herhalde chramodepte mavinin içinde siyah çıkarsa orda bişey var diyor bundan çok eminim sadece bunu söyleyebilirim ancak ama diğerleri hakkında hiç fikrim yok.

Nasip34

Bilgili Üye
Renklerin dili ve grafiklerin yorumlanması bir çırpıda öğrenilebilinecek derecede olmayıp daha evvel başka yeraltı görüntüleme cihazlarının grafiklerinin yorumlanması ile haşır neşir olmayanlar için (başta ben:) oldukça güzel bir video çekilmesi lazım kanaatindeyim. Son kapanan konuda da dadaş ustamızın müjdesini görmemişsiniz sanırım. Sağlık sıkıntısı düzelince beklentimiz karşılanacaktır eminim. Aynı o kapanan konudaki öğretici videolarda olduğu gibi... Ama diğer ustalarımızdan da önbilgiler gelmeye başlarsa hoş olur tabi. Sizin de çalışmanız varsa görüntüleri buraya atarsanız, o grafikler üzerinden daha ivedi yorumlar geleceğini umuyorum.

pusula17

Engellendi
Konu kapanmadı Nasip34 geri açılacak farklı olaylar olduğu için olmssı gereken oldu.Ama işte herşeyi bu surfera baglamak olmaz acemi arkadaşlar hele bikgisayar bilgisi hiç olmayanlar çok zorlanır.Biraz antremanla düzelir.Eksiklikler dediğim gibi çok işallah çözeriz.Çözdükten sonra gerçege ne kadar yakın görmüş olacagız.

papşen

Member
Yorumlarım şahsi olup resmi izinli kazılar için ge
Ben karışık yapıyorum. mapsource'da uydu görüntüsü olmadığı için verdiğim notada daha önce taradığım alanda olup olmadığını kestiremiyorum. Google Eart'tan Tarayıp TCX Converter ile çevirip data haline getirdikten sonra, dadaş ile nil'in yöntemleri aynı dadaş daha ayrıntılı filtreliyo ben de dadasa göre gidiyorum. bir kaç örnek atayım. surfer kesinlikle oda tespiti yapıyor. bugün Muş'ta izinli bir kazı koordinatı geldi gönderdim doğruladılar. onunda fotolarını atayım
1)
Ekli dosyayı görüntüle 177442

2- çeşme

Ekli dosyayı görüntüle 177443

3 - bahçe

Ekli dosyayı görüntüle 177444

4- muştaki izinli kazı

Ekli dosyayı görüntüle 177445

Son düzenleme:

pusula17

Engellendi
papşen 2.resim hariç digerlerinin filtreleri yanlış yeni filtre yaparken boşluga tıklamayı unutma herhangi bir resimde seçili olmasın.

papşen

Member
Yorumlarım şahsi olup resmi izinli kazılar için ge
@papşen Bu surfer işine pek güvenmemek gerek yardım için güzel birşey @dadas_25 ustam bir video çekecekti bunun hakkında ama işleri var baya. Şimdi en az 40 yer çektim bunlardan sadece 10 u benim yerler geriside sitede üyeler özel istedi onlara baktım,Benim yerlerden sadece 1 tanedisi gözümle gördüm boşluğu çektim girişi gerçekten sorunsuz gösterdi ama işte renk olayı sıkıntı çıkarıyor ben 2.yöntemle çekim yapıhorum.Çok eksikler var geliştirilnesi gerek yoksa sonuç olumsuz olma ihtimali yüksek.Ama şimdi çekimde yön sorunu oluyor kuzeydemi batıdamı vs mesala o gördügüm yeri çektim girişi kuzeye bakıyo ama surferde güneyde gösteriyor in metre olayıda hatalı orda metre göstermiyor çalışıyorum bunlar hakkında programı ilk defa kullanıyorum deneme yanılma ile hata payını en aza indirmeye çalılıyorum. Şimdi şunu söyliyim sizin için 1.yöntemle bakıyorsun herhalde chramodepte mavinin içinde siyah çıkarsa orda bişey var diyor bundan çok eminim sadece bunu söyleyebilirim ancak ama diğerleri hakkında hiç fikrim yok.
2. yöntemde çevirmen programı sayesinde yapmıyor mu ? sen de çeviirmen mi var ?

pusula17

Engellendi
papşen o tik surfer 11 de yok o tik resimi ekrana çıkartmayı saglıyo first ve laplacion yaparken seçme o tiki boş kalsın.Demek istedigim resim geliyo ya ekrana onu sola çek kare yeri boş bırak çıkarttıgın resim seçili olmssın yoksa rengi öyle bozuk çıkar orjinsli terrain renginde gelmesi gerekli.Sapma olayını da ben 2.yöntemle yapıyorum çerçeve alırken içinide alıyorum sapma en aza indi konu açılsın oraya çekimleri atıp dogrulugunu teyit ettircem sedegor ustaya

pusula17

Engellendi
papşen çevirmen özel yazılmış basit bir program sadece kordinatı düzeltiyo videoda anladıgım ilk enlem yada boylamı tek alıyo 32.444444 mesela bunu 3244444 yapıyor bu kadar çok basit birşey.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...