Surfer Programında Kordinat sapma sorunu ve renk anlamları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bilal Bey

Member
Bir şeyin doğru ya da yanlış olduğunu bilmek için hakkında araştırma yapmak, bilgi sahibi olmak gerek kıymetli arkadaşlar..

Benim programla alakalı söyleyebileceğim tek şey; siteden ilk defa tanıştığımız bir ustamızın hiç bilmediğim ama kendisinin bildiği bir mekanına baktım. İkimiz de görelim doğruluğunu dedik ve küçük sapmalarla doğru çıktı. Program hakkında tek bildiğim şey 2 ayrı işlemde başarı sağladığı.
Buna rağmen işi bilen ustaların uyarısını dikkate alarak her şeyin bu programla çözülmeyeceğini biliyorum. Sihirli değnek yok yani elimizde. Ama çok iyi bir yardımcı var.
Benim bu işten anladığım budur arkadaşlar.

Olayı kavramak için uzaktan algılama sistemlerini araştırıyorum. Ancak o zaman hakkıyla anlayabilirim sanırım.

Lütfen siz de araştırın ve ona göre kanaatlerinizi söyleyin.

Yeni başlayan veya uzaktan konuyu takip eden arkadaşların olumlu-olumsuz fikir beyan etmeden önce araştırması taraftarıyım.

Tabii neticede herkes özgürdür ve konu hakkında istediğini söyleyebilir. Kanıt sunabilirse de fikri tartışılır.
Bilgi ve kanıt olmayan şey zan olarak kalır.

Konu hakkında araştırması ve bilgisi olan arkadaşları meselenin daha iyi anlaşılabilmesi için bu başlık altında bilgi vermeye davet ediyorum.

Emek verenlerden mevlâ razı olsun.

pusula17

Engellendi
Bu konu altında daha fazla kirliliğe gerek yok herkez konu açıyor dadas_25 ustamın konusundan devam edelim parça parça olmuyor konuda aktifliğe girmiştir bilginize.

papşen

Member
Yorumlarım şahsi olup resmi izinli kazılar için ge
dadas_25 metre(yüksekliği) 0 ve - hanelerde girdiği için sapma olduğunu fark ettim. ya da yanılıyorum. 2. yöntemi denedim bugün zoom'dan birebir verdi. pusula17 orası ayrı bir konu burası ayrı bir konu. burda sapma ve renkleri konuşuyoruz. gözlemlerimizi aktarıyoruz. burası o konudan 1 kademe üstü anlayacağınız. orada açıklama ve tanımlama var. burda sistemi kullananların tecrübeleri. yani konunun devamının bir sakıncasını görmüyorum.

pusula17

Engellendi
papşen grid data oluştururken o hata çıktığında orada veri yok diyor bende en az 5 6 krre oldu greadfancer dede grafik çıkmamıştı bende böyle oldu.

saftilki

Moderatör
Moderatör
1. Husus; üzeri kapatılmışsa nasıl bir boşluk tespiti bekliyorsun ?
2. Husus; Kuyu ne zaman kapatıldı. eart en son ağustos 2017 çekimlerini veriyor ?
kuyu kapanalı muhtemelen 8 yıl olmuştur, 30 a 2 ebatlarında,
üzeri kapalı ve açık birçok yerde çalışmam var,

yukarıda paylaşılan tümülüs örneği aslında tam olarak benim ne demek istediğimi anlatıyor, grid çıktısı hariç :)

Son düzenleme:

teksigara

Member
papşen usta o hata değil aslında taradığın alanda boşluk ya da derinlik yoksa o uyarıyı veriyor

teksigara

Member
Koordinatı büyültsen de küçültsen de kot farkı yoksa olmaz

papşen

Member
Yorumlarım şahsi olup resmi izinli kazılar için ge
ismail16 kardeşim. sadece ilkine bakma fırsatım oldu. koordinatları silerek paylaşıyorum
Ekli dosyayı görüntüle 177685

çıkan sonuç:

Ekli dosyayı görüntüle 177686

sapma yaşama sorunumuzu biliyorsun. işaretlediğim alanda çalışma olur da orada çıkarsa sapma sorunu bitmiştir. renklerin anlamı konusunda bizlerde henüz yeni yeni gelişmeye çalışıyoruz.
selametle.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...