topal ayı ağzında topal ayağı var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

acgöz

Member
hayırdır bilader ne rahatsız etti seni bu kadar çok ??? Ada'm öyle demenin daha eftal olduğunu düşünmüş yada birisi delil göstermiş oda öyle amel etmiş , sen niye rahatsız oluyorsun ,saygılı olacaksın önce herkese , sanane Allah demiş ellah demiş , kimsenin kimseyi inceltmesini kırmasını istemiyorum bu şekilde konuşmanı ve üslubunu beğenmedim
,
''kimsenin kimseyi inceltmesini kırmasını istemiyorum bu şekilde konuşmanı ve üslubunu beğenmedim'' ne yazıkki aynısını bende sana diyorum ustam konuşmanı saygı çerçevesi içinde bulamadım.

ll Shadow ll

Aktif Üye
hayırdır bilader ne rahatsız etti seni bu kadar çok ??? Ada'm öyle demenin daha eftal olduğunu düşünmüş yada birisi delil göstermiş oda öyle amel etmiş , sen niye rahatsız oluyorsun ,saygılı olacaksın önce herkese , sanane Allah demiş ellah demiş , kimsenin kimseyi inceltmesini kırmasını istemiyorum bu şekilde konuşmanı ve üslubunu beğenmedim
Şu siteye geldim geleli kimseye saygısızlık etmedim. Bilen bilir. Eğer dikkatli okursan sadece açıklama istedim karşılığında arapça bilseydin böyle konuşmazdın oldu. Asıl merak ettiğim neye dayanarak rahmet okuma gereği duydun. Sonucta diyalog ikimizin arasında. Baktın iş büyüyor banlarsın tabi hakkın varsa.

beyazzadam16

Bilgili Üye
,
''kimsenin kimseyi inceltmesini kırmasını istemiyorum bu şekilde konuşmanı ve üslubunu beğenmedim'' ne yazıkki aynısını bende sana diyorum ustam konuşmanı saygı çerçevesi içinde bulamadım.
Haklısın usta , tavrı hoşuma gitmedi , kınar gibi benimkisi tepki daha dikkatli olurum

ll Shadow ll

Aktif Üye
Ustam doğru söylemiş , rabbim rahmet etsin ona , Allah elif ile başlar aslında ama allah diye olunur
Bak burda çelişki var. Bende diyorum Allah diye okunur öyle yazılır. Tastik ediyorsun beni birde sanki günah işlemişim rahmet okuyosun. Sonra üslubunu begenmedim diye aba altından sopa gösteriyorsun

beyazzadam16

Bilgili Üye
Şu siteye geldim geleli kimseye saygısızlık etmedim. Bilen bilir. Eğer dikkatli okursan sadece açıklama istedim karşılığında arapça bilseydin böyle konuşmazdın oldu. Asıl merak ettiğim neye dayanarak rahmet okuma gereği duydun. Sonucta diyalog ikimizin arasında. Baktın iş büyüyor banlarsın tabi hakkın varsa.
Kimseyi banlamak engellemek değil amaç , arabça bilmen çok güzel ama bildiğin halde bu soruyu sorman abestle iştigal bilmesen daha hoş görürüm bu niye acaba ellah deyip duruyor diye merak edebilirsin çünkü , yazdıklarını okursan kaba olduğunu farkedersin belki " ben anlayamadım kime küfrettin sen " der gibi bir cümlenin içinde yumuşaklık yok !! Eğer biraz daha ılımlı olsa kelimelerin Nik zaten öyle bir cevap vermez ! Ki Nik ustayı hiç tanımam etmem bile , uzatmamızın anlamı yok ben Nik E rahmet ettim hoşuma gitti ince düşünmeye çalışması doğru yanlış araştırır yine burdan yazarım ellah demenin hükmünü , site kurucusu dahil herkes birbirine saygılı olmak zorunda kelimelerimize dikkat edelim

ll Shadow ll

Aktif Üye
Kimseyi banlamak engellemek değil amaç , arabça bilmen çok güzel ama bildiğin halde bu soruyu sorman abestle iştigal bilmesen daha hoş görürüm bu niye acaba ellah deyip duruyor diye merak edebilirsin çünkü , yazdıklarını okursan kaba olduğunu farkedersin belki " ben anlayamadım kime küfrettin sen " der gibi bir cümlenin içinde yumuşaklık yok !! Eğer biraz daha ılımlı olsa kelimelerin Nik zaten öyle bir cevap vermez ! Ki Nik ustayı hiç tanımam etmem bile , uzatmamızın anlamı yok ben Nik E rahmet ettim hoşuma gitti ince düşünmeye çalışması doğru yanlış araştırır yine burdan yazarım ellah demenin hükmünü , site kurucusu dahil herkes birbirine saygılı olmak zorunda kelimelerimize dikkat edelim
Allah rahmet etsin ona kelimesi , Allah rahmet etsin sana olsa anlarım. Bu cümle banaydı.
Saygidan bahsediyorsun bilader üslubunu begenmedim diye biliyorsun. Konu onunla benim aramda. Bir açıkla hele demişim burda kaba olan kelime nedir? Eger bu cümle kaba bi kelime ise arapca bilsen böyle konuşmazdın kelimesi asagilamaktir. Çünkü arapca bilmeyen garipser ellah denmesini.

beyazzadam16

Bilgili Üye
Rahmet ona idi zan ediyor sun haberin olsun !! Bilader kelimesindeki saygısızlığı bana bi anlatırmısın ? Konu kimin arasında olursa olsun tavrını beğenmediğimi söyledim yine söylüyorum eğer bir şeyi merak edersen daha güzel bir ifade ile usta merak ettim neden böyle diyorsun denir , hayırdır amacın ne denmez !!!

ll Shadow ll

Aktif Üye
Rahmet ona idi zan ediyor sun haberin olsun !! Bilader kelimesindeki saygısızlığı bana bi anlatırmısın ? Konu kimin arasında olursa olsun tavrını beğenmediğimi söyledim yine söylüyorum eğer bir şeyi merak edersen daha güzel bir ifade ile usta merak ettim neden böyle diyorsun denir , hayırdır amacın ne denmez !!!
Ekli dosyayı görüntüle 125622

Bak konunun başlangıcı burası. Kristof usta kilitlediği için oraya yazamadı burda cevap verdi. Hayırdır amacın ne demedim. Zan ediyorsun diyosun ya simdi tekrar düşün.

beyazzadam16

Bilgili Üye
Sen nerden biliyorsun benim arapça okumadığımı? Nasıl karar verdin buna. Sen hiç kabe de bulundun mu ? Veya açıp izledin mi ? Allah değilde ellah olarak okuyanı görmedim ben. Yok bu kadar kişi yanlış biliyo sen doğru öyle mi ? Arapça okuyosan ellah diye bilirsin hatta ha kelimesini kalın okursan anlam değişir yoksa buda yanlış mi? Türkçe yi değiştirmek veya insanlardan fArklı olduğunu kanıtlamak mi amacın. Yoksa çok bilmişlik taslamak mi
Burda ne yazıyor bilader ???

ll Shadow ll

Aktif Üye
ll Shadow ll değerli kardeşim ellah hın adı orjinalolarak -elif yai e ile başlar yani allah diyebilirsın diline göre ama ellah demek dahada doğrudur onun için hiç kimesnin ellah hın ismini değiştirmeye göcü yetmez ama arapça okuyabilseydın bu şekilde konuşmazdın.

en doğrusu ellah bilir.
Benim ilk soruma verdiği cevap bu. Onu ilgilendirmez arapça bilip bilmemem. Bak ilk soruya düzgünce sormuşum onun cevabi aşağılayıcı bana göre. Bilader kelimesini kullanmazsan sevinirim. Çünkü kardeşim öldü benim.

beyazzadam16

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 125622

Bak konunun başlangıcı burası. Kristof usta kilitlediği için oraya yazamadı burda cevap verdi. Hayırdır amacın ne demedim. Zan ediyorsun diyosun ya simdi tekrar düşün.
Ya senin yapın bu yada kabullenmiyorsun , sana ılımlı sormak derken kastettiğim buydu benim için sen bulmuşsun , böyle soru sorulmaz , çok merak ettiysen neden ellah diyorsun usta dersin oda insan gibi nedeni ni yazar , Allah günahlarını magfiret etsin işeallah kardeşinin uzatmayalım kilitleyeceğim konuyu

Son düzenleme:

ll Shadow ll

Aktif Üye
Anlaşıldı sen korumaya devam edeceksin. Haklı olsamda sünnete uyup geri çekiliyorum. Şurada yeni bir şeyler öğreniyorum. 34 sene sonra türkçeyi nasıl kullanacağımı , nasıl soru soracağımi öğrenmeye gelmedim. Adam pisagor a hain demiş ortam gerilmiş o şekilde sormuşum. Nedir yani ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...