Zemin üstü oda mezar ve kapak?

Enderr

Yeni Üye
Aklıma takılan bir şey var hocam. Tünel var olduğunu düşünüyoruz ama benim bildiğim kadarı ile o denli büyük bir kaya kütlesi yok aşağıda, tarla var ekip birçiyorlar. Ama hep büyüklerimden bizim memleketin toprağı çok hain, sert olur gibisinden sözler duyarım. Ki gerçekten bizim orda toprağa vursan kazma işlemez ekmek yiyen adam işi kazmak. Acaba giriş sert zeminin kesilmesi ile yapılmış olabilir mi. Ve böyle kesme zeminin tünellerini torak ile doldururlar mı

bozoklu

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Aklıma takılan bir şey var hocam. Tünel var olduğunu düşünüyoruz ama benim bildiğim kadarı ile o denli büyük bir kaya kütlesi yok aşağıda, tarla var ekip birçiyorlar. Ama hep büyüklerimden bizim memleketin toprağı çok hain, sert olur gibisinden sözler duyarım. Ki gerçekten bizim orda toprağa vursan kazma işlemez ekmek yiyen adam işi kazmak. Acaba giriş sert zeminin kesilmesi ile yapılmış olabilir mi. Ve böyle kesme zeminin tünellerini torak ile doldururlar mı
Altta kata kutlesi olabilir. Veya örme yapabilirler.

Cetin42

Member
Peki hocam, giriş eğer tepede değil de etrafındaki tarladaysa, bizim şişleme ile bulma şansımız var mı. Misal 2 metrelik sivri demiri 20şer santim arayla çaksak bir netice elde edebilir miyiz? Neticede tünelden kastımız bir kapalı sistem değil mi. Kayaya da dayansak içi boş da olsa her türlü belli olur sanırsam
Onu root ustamız daha iyi bilir

Enderr

Yeni Üye
Ustalarım hepinizden allah razı olsun gerçekten hepiniz çok yardımcı oluyorsunuz, ne sorsam hiç tereddüt etmeden cevap veriyorsunuz. Samimiyetin olduğu harika bir forum ustalarımızın da bu siteyi kuranın da ellerine sağlık :). Root ustam sizin düşünceleriniz nelerdir?