kuvars

 1. P

  Kuvars mı, Kalsit mi başka neler var?

  Ustalar beyazlar dere kenarından, kızıl şekilli olan yerleşim yerine yakın kurumuş bir dere yatağından, parlak olan ise uludağ 2000 metreden çıktı ve bu parlak olan çok kırılgan birbirinden ayrılıyor hemen. jeolog ustam sizin de yorumunuzu merak ediyorum.
 2. O

  Değerli midir?

  Bunu baraj inşaatında kepçenin kazdığı yerde buldum. Porseleni çizmeyi denedim çizdi bıçakla çizemedim kendisini. Diğer başlıklara tek tek baktım kuvars sanırım fakat insan yine de ünitleniyor değerli midir diye?
 3. sikke

  Bu Kristal Kuvars Taşı mı ?

  Selamlar. Bu görselde ki taş kristal kuvars taşı mı acaba ? Bir kayanın içinden fışkırırcasına çıkmıştı. Bu küçük parçayı kopardım aldım. Kırılgan bir yapısı var. Her zamanki gibi değerini de merak ediyorum :tongue:
 4. C

  Yaylada bulduğum bu tasa cekic vurdum

  Parçalara ayrıldı küçük küçük ort. 1 e 1 cm boyu var resimde ki elmas madeni midir yorumlariniz nedir yoksa kuvars mi? Hayırlı ramazanlar ....
 5. Bilal Bey

  Kuvars Kristali

  Bu gördüğünüz taşları 2 maden mühendisi ve birkaç kuyumcu da dahil olmak üzere birçok kimseye gösterdik. Kuvars Kristali olduğu konusunda herkes hemfikir fakat değeri/ederi, nerelerde kullanıldığı hakkında kimse pek bir şey bilmiyor. Bu işten gerçekten anlayan ustalardan ricam bilgi verip yol...
Üst