sikke

 1. A

  antik paralar

  merhabalar bunların herhangi bir değeri varmı alım satımı yasakmı aydın yöresinden çıktılar bilgi verirseniz sevinirim
 2. GencKoleksiyone

  Selçuklu Paraları

  Ustalarım yardımcı olabilir misiniz şu paralardan var 2 adet ama orijinalleri 2.80-3gr arası oynuyor bunların gramajı biraz düşük ama orijinale de Benziyorlar yorumlarınız nelerdir? İlk olan 2.58, ikinci olan 2.18 gram.
 3. C

  Orijinalmi Replikamı?

  Dedemin koleksiyonundan bulduğum bir parça orjinalmidir sizce ve ne yapmalıyım sikke hakkında. Kendiminki ve benzeri ektedir.
 4. GencKoleksiyone

  Dönemi Nedir?

  Öncelikle uzun zamandır yoktum geri döndüm selamlar ustalarım, eğer nick değişmediyse ve aktifse de @ıYı ustama da selamlar :) Antik Yunan olarak düşünüyorum ama emin değilim. Sanırım bir yüzünde kurt veya benzeri bir hayvan var altında da 2 insan gibi duruyor. Aklıma direkt Roma efsanesi geldi...
 5. K

  Ustalarım sikke! bi yorum alabilir miyim

  İnşaat çalışması sırasında 1 adet bulunmuş. Altın mı bilemiyorum. Fotoğrafı bizzat çektim.
 6. K

  değerini bilen ve hangi dönem oldugunu bilen varmı hocalarım. ( sikke )

  hocalarım bunlardan var elimde. hangi döneme aittir. ne kadar eder ne yapılır bilen varsa lütfen belirtirse sevinirim.
 7. Maaradamı

  Yabancı paralar?

  Başka ülkelerde basılmış tarihi paraların alım-satımı ülkemizde yasal mı? Örneğin 1500 yılından kalma bir Avrupa parasının Türkiye'de alım ve satımı yapılabilir mi?
 8. I

  Arkadaşlar bu nedir ?

 9. D

  Sikke buldum

  Bu sikkeyi önceden bulmuştum müzeye vermeye düşünüyorum biraz silinik ama arkasında Sparta askeri gibi bişey var .d bilmiyorum Roma da olabilir öndede haç var bu ne parasıdır merak ettim bilgili olan varsa sevinirim
 10. M

  Hangi dönem oldugunu bulamadim yardımcı olabilirmisiniz acaba

  Öncellikle selamın aleyküm bu paranın hangi dönem olduğunu bulamadım ben biraz selçuklu parasına benzettim madeni bakır gibi siz değerli ustalarım yardımcı olursa sevinirim l.
Üst