15.000 tl ye kadar dedektör tavsiyesi...!!!

romAntik

Bilgili Üye
arkadaşlar 3 kafadar kafayı bozduk ve kralından bir dedektör almayı karara bağladık...bütçe 15.000 tl...ustalar ne der hangi markayı hangi modeli tavsiye eder?..hangi ürünün mahareti nedir..? 2. el olabilir..kiralamaya dahi açığız....değerli yorumlarınızı bekliyoruz..
1 boşluğu görsün
2 ayrımı iyi olsun
3 derinde ve yüzeyde iyi sonuç versin..

Son düzenleme:

romAntik

Bilgili Üye
kaan5557 ustanın ve diğer değerli arkadaşların yorumlarını bekliyoruz...

romAntik

Bilgili Üye
​offf offf kimse yazmıyor...neyse herkesin bayramı kutlu mubarek olsun...kurbanlarınız kabul olunsun...

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Bana sorarsan o fiyata Delta Pulse nin 3s 3d+Nano+gradyometre olarak 3lü takım alırım.
Hepsi 15 binide bulmuyor.

Gradyometre ile 8 mtlr civarında bosluk vs görüntüleri alınıyor cok net şekilde.
3s modeli zaten anlatmaya gerek yok.
Nano ise yeni cıkıcak piyasaya ve vlf görevide görüyuor pulse görevide.
Ve içindeki manyetometre sayesinde mıknatıslanma özelliği olan (demir,çelik vb.) metalleri direk ayırt ediyor ki buda zaten en aranılan özellik.

Kısacası benimde planım bu 3lü takımı oluşturmak.

romAntik

Bilgili Üye
amacım forum sayfalarında boğulmadan çok deneyimli arkadaşların samimi yorumları ile hedefe gitmek...vlf,pulse,GPR nedir öğrendik gelgelelim marka modele...ustaların ne söylediği benim için önemli ve değerli...

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Dedigim gibi ben Delta Pulse kullanıcısıyım ve yüzümü kara cıkarmadı hiç.
10-15 bin civarı bi bütçem oldugunda yukarıda yazdıgım 3lüyü alıcam benim planım bu.

Sana da tavsiye ediyorum gönül rahatlıgıyla.

Lakin şunu unutmamak lazım ; yüzde 100 diye bir oran yok ve herseyi cihaz yapmıyor.
Cihaz size elinden geleni söyler yorumlamak size kalır.
Operatörlük cok mühim.

Dünyadaki en iyi vlf cihaz minelap diye düşünülür.
Satın alanların cogu cihazı kullanamadıgı icin işe yaramıyor der durur.
Mesele şoförlükte.
Cihazın hakkını verirsen o da karşılıgını verir.

romAntik

Bilgili Üye
Dedigim gibi ben Delta Pulse kullanıcısıyım ve yüzümü kara cıkarmadı hiç.
10-15 bin civarı bi bütçem oldugunda yukarıda yazdıgım 3lüyü alıcam benim planım bu.

Sana da tavsiye ediyorum gönül rahatlıgıyla.

Lakin şunu unutmamak lazım ; yüzde 100 diye bir oran yok ve herseyi cihaz yapmıyor.
Cihaz size elinden geleni söyler yorumlamak size kalır.
Operatörlük cok mühim.

Dünyadaki en iyi vlf cihaz minelap diye düşünülür.
Satın alanların cogu cihazı kullanamadıgı icin işe yaramıyor der durur.
Mesele şoförlükte.
Cihazın hakkını verirsen o da karşılıgını verir.
usta evvela hyrlı bayramlar...
delta pulse 3s i satmak isteiğinizi biliiyorum açtığınız ilgili konuyu okudum...3s ve 3sNano nun videolarını da izledim (gerçi youtube daki test videolarını pek önemsemiyorum istismara açık yanları var) gradyometre hakkında fikrim yok...bahsettiğiniz üçlü tek paketmi ayrı ayrı satın alıp berabermi kullanılıyor..? yüzde yüz gibi bir beklentim yok ama işimizi kolaylaştıracaktır..bölgemiz hem tektekçiliğe müsait hemde kaya mezarlar açısından zengin ayrıca kuvvetli işaretler barındıran malının büyük olduğunu düşünüğümüz yerlerde var...ilk mesajdda zaten cihazdan beklentilerimi yazdım...artık siz değerli arkaaşların yorumlarıyla yolumuzu bulacaz "ya Nasib" diyecez...

HİTİTLİ

Bilgili Üye
Hayırlı bayramlar.

Delta Pulseyi ekibimiz dagıldıgı ortaklık bittigi için satlıga cıkardım ve satıldı gibi,birkaç güne kadar cihaz gidiyor.

Bu bahsettigim cihazlar takım halinde digil ayrı ayrı satılıyor.
Bu 3lüyü birarada takım olarak ben almayı düşünüyorum.
3s modeli boşluk imkanıda sunan bir model.Delta Pulse markasının amiral gemisi bir cihaz.

NAno ise yeni üretime gecmek üzere olan hem vlf hem pulse bir cihaz.Ayrıca manyetometre özelliği ile demir ve celik gibi mıknatıslanma özelligine sahip metalleri ayırıyor.
Bu acıdan müthis buldugum bir cihaz ayrım hususunda.
Gradyometre ile görüntüleme cihazı bir nevi gpr radarlar gibi.

Kısacası hem vlf hem pulse hem görüntüleme cihazı şeklinde bir 3lü takım oluyor bu.

Bunları ayurı ayrı satın alıyorsunuz.

Eger kararınız delta yönünde olursa istanbula pendik'e gidip bizzat yerinde deneyip görüp görüşüp satın alın hem içiniz rahat olsun hemde cihazların kullanımını ilk elden görüp ögrenin.

Diger ustalarında tavsiyeleri olucaktır elbette.
NAcizane benim tavsiyem Delta Pulse sistemler.

romAntik

Bilgili Üye
ilginize ayrıca tşkr ediyorum HİTİTLİ..
@kaan5557 usta bir konuda pulse cihazlarının boşluk konusunda çok zayıf-başarısız-olduğunu yazmıştı...siz kullanıcı olarak boşluk konusunda ne dersiniz...?
ayrıca kullandığınız cihazların zayıf ve güçlü yönlerini yazarsanız çok makule geçer...

HİTİTLİ

Bilgili Üye
ilginize ayrıca tşkr ediyorum @HİTİTLİ..
@kaan5557 usta bir konuda pulse cihazlarının boşluk konusunda çok zayıf-başarısız-olduğunu yazmıştı...siz kullanıcı olarak boşluk konusunda ne dersiniz...?
ayrıca kullandığınız cihazların zayıf ve güçlü yönlerini yazarsanız çok makule geçer...
Ben bi mühendis olarak cihazları degerlendiremem.
Ben sadece kullanıcıyım ve ölçer biçerim açarım teyit eder veya edemem benim tecrübem bu hususla ortaya cıkar.

Delta Pulsenin boşluk modu TSE den patentlidir.
Ben boşluk modunu bircok kez tecrübe ettim.
Yüzde yüz diyemeyiz tabi.
Çünkü cok karmasık yapıda toprak ve kayaclar var.
Lakin genel anlamda ciddi şekilde iş görmekte.

Not: boşluk modunu cok nadir kullanan ve tam manasıylada kullanamayan biri olarak bu yorumu yapıyorum.

Cihazın artıları ; ayrım olayı bana göre cok cok iyi.
Demir,paslı demir,çelik ve kola tenekesini direk ayırıyorum ben.
Cünkü cihazda hem ses hem birkaç grafiksel ayrım sözkonusu.Hepsi birarada ciddi oranda ayrım yapabiliyorsunuz.

Cok cihazı alt ettim ayrım modunda ve derinlikte.

1.50 mt derinden erimiş azap şiş denilen ufak objeyi yakaladıgım bile olduki bu rekor muhtemelen.

Geçenlerde mineral olan dere yatagında yine alan tarama ve güzel bi vlfyi alt ettim.
Cok çeşitli ve kristalize mineralin oldugu dere yatagında deltayı ne kadar zorladıysamda sinyal alamadım.Eşik degerini 1 e kadar düşürdümki cok hassas bi noktadır.
LAkin sinyal almadı minerali eledi delta.

Cok kalite alan taramayı dahi yanılttı bu mineral.Tabi güzel bir vlfyide yanılttı.

Eksi yönleri bana göre yok.
Pulse cihaz olarak derinlik,stabilite ve fiyat olarak rakipsiz kesinlikle.
Lorenzler daha derin deniyor haklıda olabilirler fakat mineral hususunda ve ayrım konusunda eksik oldugu söyleniyor ölçümlerde.
Fiyat olarak ise 15 bin tl üstü rakamlarda.
Delta ise 3-4 bin civarı yani 3 te biri 4 te biri.