15 katlı bir bina büyüklüğünde kaya

Öm65r

Member
S.a arkadaşlar.başlıkta da dediğim gibi 15 katlı bir bina büyüklüğünde hemen altından dere geçen bir kaya var.bunun en tepesinde bebek mezarı büyüklüğünde bir oyuk var.doğal deyil.bu kayanın bir tarafı dağın yamacına yapışık zirvesi 15 veya 20 metre bir tarafı yani dere tarafı tam dik bir uçurum dağın güney doğusunda kalıyor.oyuğun yönü ise dereye paralel kuzeydoğu ve güney batıyı gösteriyor.yine dereye paralel buna benzer 3 tane daha kaya parçaları var.fakat bundan küçük tek katlı ev gibi.oyunun yönünde bu kayaları gösteriyor.sizce nedir bu oyunun sırrı.

Jenas

Moderatör
Moderatör
Kayalıklar içerisinde odalar olabilir. Mezar odaları, yada diğer malzeme odaları olabilir. Resimlerini görmeden kesin bir şey söyleyemem ama tahminlerim bu yönde. Kayalıkların üzerinde horasanla yapılmış girişlerde bulunabilir. Ayrıca Kayalıkların altından dere geçiyor ve eğer gerçekten yapay bir alansa derenin içerisinde kalmış giriş de bulunabilir.Böyle alanların 3-4 tane girişide bulunuyor. bu kayalıklara 100-200 metre etrafını gözlemleyin. Hertürlü küçük mağaralar dar girişlerde kontrol edilmeli.

Jenas

Moderatör
Moderatör
Ekli dosyayı görüntüle 104747
Böyle Bir alana benziyor gibi. Buranında altından dere geçiyormuş ama su baya azalmış, .Üzerindeki delikler ise horasanla kapalıymış açılmış odalar.
Seninkilere hiç dokunulmamış da olabilir.

fatsali

Member
Resim olmadan söylenebilecek herşeyi jeans usta söylemiş.

Öm65r

Member
Aynen ustalar hepiniz sağolun yorumlar için.en kısa zamanda resimleri yüklicem

Öm65r

Member
Ekli dosyayı görüntüle 104747
Böyle Bir alana benziyor gibi. Buranında altından dere geçiyormuş ama su baya azalmış, .Üzerindeki delikler ise horasanla kapalıymış açılmış odalar.
Seninkilere hiç dokunulmamış da olabilir.
Gerçekten öyle bir alan ama benim aklımın almadığı o delikleri nasıl yapıyorlar.
Kayanın hiç bir yerinde işlem yapılmamış.6 ay önce tepesine çıktığımda toprak olan yerden tepesine çıkarken yassı kaya parçaları didiklenmiş.yüzeysel bir yoklama yapılmış.içine neredeyse bir köy sığacak büyüklükte.fotoları çektim ama yükleyemiyorum telefondan.pc den deniyecem

Jenas

Moderatör
Moderatör
Gerçekten öyle bir alan ama benim aklımın almadığı o delikleri nasıl yapıyorlar.
Kayanın hiç bir yerinde işlem yapılmamış.6 ay önce tepesine çıktığımda toprak olan yerden tepesine çıkarken yassı kaya parçaları didiklenmiş.yüzeysel bir yoklama yapılmış.içine neredeyse bir köy sığacak büyüklükte.fotoları çektim ama yükleyemiyorum telefondan.pc den deniyecem
Resimleri yükleyebilirsen görmek isterim.Bu konuya bakarak bilgi sahibi olabilirsiniz.
Siteye Fotoğraf Yükleme Nasıl Yapılır?

Öm65r

Member
Jenas usta bu kayalara ben çıktığım zaman.define olabilir gözüyle bakmadım.fakat o oyuk dikkatimi çekmişti.daha fazla işaret olabilir.o zaman lar merakım olmadığından sadece onu gördüm.ortam müsait su var tarım alanı var hatta yakınında bir yerlerde kilise kalıntıları olduğuda söyleniyor.tam olarak nerde araştırmadım.bölgede Romalıların ve sonraki medeniyetlerin yaşadığı biliniyor.bölgedeki kasabanın Adidas zaten Ermenice bir kelime.kayanın bulunduğu dağın karşı dağında mahsen ve eski mezarlar bulanlar var.bu kayalardan çok şüpheli. Uydu fotosunda da görüldüğü gibi 4 tane kayalık sıralı.