1919 yılından kalma rus paraları (kıymeti var mı?)

demirmaden

Yeni Üye
bu paralar annemin halasından kalma, geçen gün halamın kızı evinde bulmuş 1919 yılından kalma. internette araştırdım paraları 1500 dolar yazan da var 50 dolar yazan da. en iyisi bilene sormak dedim buraya ekledim.

KILIÇ

Yeni Üye
bana pek gerçek gibi gelmedi, ama siz yinede bir sarrafa veya kolleksyonere gösterin, bu paraların tarihi eser statsü yoktur alım satımı serbesttir.

demirmaden

Yeni Üye
bana pek gerçek gibi gelmedi, ama siz yinede bir sarrafa veya kolleksyonere gösterin, bu paraların tarihi eser statsü yoktur alım satımı serbesttir.
gerçek gibi değil derken ne demek istediniz anlamadım hocam. sahte yapım vs diyorsanız paralar %100 orijinaller yıllardır saklıyormuş annemin halası... forumdan gelen yorumlara göre göstereceğim koleksiyonerlere

demirmaden

Yeni Üye
arkadaşlar paraları bi kaç bilene gösterdim ama hiç birisi fiyat biçemedi. ne 10 lira ne 1000 lira diyemediler... istanbulda yaşıyorum kime göstereyim ben bu paraları.

KILIÇ

Yeni Üye
Ortadaki Alman İmp. 1910 Yılı. Bin Mark. Maddi Değerleri Pek Yok Ama Hatıra Olarak Daha Değerli.
İlla Satacam Diyorsan. Beyazıtta Sahaflar Çarşısına Git. Ama Fazla Vermezler

demirmaden

Yeni Üye
Ortadaki Alman İmp. 1910 Yılı. Bin Mark. Maddi Değerleri Pek Yok Ama Hatıra Olarak Daha Değerli.
İlla Satacam Diyorsan. Beyazıtta Sahaflar Çarşısına Git. Ama Fazla Vermezler
hocam fazladan kastınız nedir ? 100-200 lira mı yoksa 1000 lira mı ? bu paralardan toplam 6 tane var elimde. her birinden 2 şer tane yani.

KILIÇ

Yeni Üye