2 milyon dolarlık dedektör

man_correct

Bilgili Üye
Ekli dosyayı görüntüle 227322

Yazılımı ve donanımı tamamen yerli imkanlarla üretilen 2 milyon dolara satışa sunuldu. Yerli girişimci “Dünyanın en üstün yeraltı görüntüleme cihazını ürettik. Başta ABD ve Almanya olmak üzere birçok ülkeden talep var. Fakat önceliğimiz yurt içi” dedi.

Yerli girişimci yıllarca dışa bağımlı kaldığımız bir sektörde daha yüzümüzü güldüren bir çalışmaya imza attı. Tamamı yerli üretimle hayata geçirdiği dünyanın en iyi yeraltı görüntüleme cihazıyla dünyanın ilgisini çekti. Başta ABD olmak üzere Almanya ve birçok Arap ülkesinden 2 milyon dolarlık yeraltı görüntüleme cihazına büyük talep yaşanıyor.
Satışına başladıkları cihazla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Yönetim Kurulu Başkanı şunları söyledi: “15 yılı aşkın bir süredir bu işin içindeyim. Önceleri arayıcı olarak bu işe başladım. Hobi olarak başladığım bu işte Amerika ve Almanya’da eğitimler alarak bu tür cihazlarda sürekli kendimi geliştirdim. Sonrasında ise ‘Daha iyisini yerli olarak nasıl yapabilirim?’ diye kafa yormaya başladım. Önceleri basit dedektör satışıyla başladığım yeraltı görüntüleme cihazlarını geliştirmeye başladım. Birkaç mühendis arkadaşı da ekibimize dahil ettim. Şu anda tamamen yerli imkanlar ve yerli yazılımla adını verdiğimiz 2 milyon dolarlık dünyanın en teknolojik cihazını ürettik.”
‘YERLİ GİRİŞİMCİYE 2 MİLYON, YABANCIYA 4 MİLYON DOLARA SATACAĞIZ’
[FONT=pt_sansregular]

teknolojinin dünyanın hiçbir ülkesinde bulunmadığını belirten Başbuğ, 50 metre derinlik, bin metre de menzile sahip. Yazılımı kendimiz, donanımsal ekipmanları da yine yerli firmalarda yaptırıyoruz. Yeraltı görüntüleme cihazımız; maden, su, kömür, metalik madenlerin hepsini bulabiliyor. Amerika, Almanya, Dubai, Belçika, Ürdün ve birçok Arap ülkesinden yoğun bir talep var cihazımıza. Bu kadar yüksek teknolojiye sahip görüntüleme cihazı şu anda dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Teknolojimiz dünyada 1. sırada. Fakat satışta üçüncüyüz. Bu cihazla birlikte satışta da öne geçmeyi hedefliyoruz. yerliye 2 milyon dolar, yabancıya 4 milyon dolardan satacağız.” diye konuştu.

[/FONT]

Son düzenleme:

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
Vayy babam vayy neler oluyor böyle 50 mt derinlik 1000 mt menzil abovvv

The Thing

C*
Süper Moderatör
Hayırlısı olsun, varsın olsun uluslar arası vurgun olsun! :D

man_correct

Bilgili Üye
kas 25 tl nalburcuda iki tane lazer 25x25 50 tl bir tane webcam camera 20 tl birde hd tv camera gözlügü oda olsun 25 tl tamamdır iyi denemden almayacak enayi olmadığı icin sorun yok 2 milyon usd veren dener değilmi

oguzkagan

Bilgili Üye
H.z mehdi a.s gelene kadar bu özelliklerde bir teknolojik cihazın üretilebileceğine ben inanmıyorum ... İhtimal de vermiyorum...

Birçok yeraltı hazinesi ahir zamanın ahirini bekliyor...

Not; inanmamam ve ihtimal vermemem böyle bir buluşun vatanımda yapılmasını arzu etmemem anlamına gelmesin.

codex

Aktif Üye
Kim bunu kafasina takmaya cesaret edebilir? :200:

kabakburgiba

Operatör
sade bu değil ki bide elic var.kullanan arkadaşlar illaki vardır.bunun fiatı baya makul.tabiki parası olana.ben aylardan beri araştırıyorum.hala güvenemedim.bir arkadaşım gitti remzi beyle görüştü.oda kararsız.inşallah böyle şeyler vatanımızda çıksın.başarılı olsunlar.

man_correct

Bilgili Üye
sade bu değil ki bide elic var.kullanan arkadaşlar illaki vardır.bunun fiatı baya makul.tabiki parası olana.ben aylardan beri araştırıyorum.hala güvenemedim.bir arkadaşım gitti remzi beyle görüştü.oda kararsız.inşallah böyle şeyler vatanımızda çıksın.başarılı olsunlar.
resimdeki arkadas remzi by dediğin kişi olmalı cihazın adıda epic ben reklam olmasın diye sildim isismleri sirket adını cihaz adını

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Bu fiyatta tokat bir kere olur şayet tokat varsa.
Gerçi tek seferde 2 milyon dolar veren adam, işe yaramazsa bir şarap parasına da işlem yaptırmayı bilir herhalde.
Cihaz sadece kasktan oluşmuyor.
Komplike bir sistem gibi duruyordu.
Daha önce biraz incelemiştim.

Bazı arkadaşlara 50 metre afaki gelebilir, amma şu an üniversitelerdeki cihazlar;
15-35 metre aralığını görüyorlar, toprak yapısına göre.

50 metreyi görse de çok pahalı bir cihaz.

Gerçi bu seviyeye geldiğimize inanmıyorum, inanamıyorum.
Bu nedenle temkinli yaklaşıyorum.
Ve inşallah başarmışlar diyede gönülden duacıyım.