2 sikke hakkında tarih bilgisi verebilirimisiniz. ACİLL

Rapright

Yeni Üye
Sikkeler Hakkında Dönemi ve önemi açısından bigilendirebilirmisiniz?

Sikkelerin üstü yeşildi limon tuz ile temizledim bu şekilde resimler meydana geldi yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler..
Ekli dosyayı görüntüle 118851

Son düzenleme:

sepetkaya

Editör
S.a kardeşim..öncelikle sitemize hoşgeldin.. öncelikle bu sikkeler sana mi ayır... veya eline mi geçti...görüntü olarak kaliteli duruyorlar...ağırlığı nedir? Bilgi verirsen ustalar seni daha sağlıklı aydınlatır... kismetin hayırlı olsun ..

Rapright

Yeni Üye
ziyarete gittim istanbula halam bi kutuda bu ikisini bide 3 adet gümüş takı olduğunu söyledi içinde ama bu ikisi elime geçtiğinde yeşildi temizledim biraz bu şekle geldi boyutu baş parmağın tırnağı kadardır sitedelerde çok araştırdım ama aynı tarz sikke bulamadım.Cevabınız için teşekkürler iyi forumlar

sepetkaya

Editör
Kardeşim ben orijinali olduğuna inandım nedense...sende bilirsinki sahteleri piyasada milyonlarca...halana sorsaydinya bunlar nereden gelmiş..kim koymuş.. v.s bilgi almani tavsiye ederim... inşallah orjinaldir ve seni mutlu etmeye yeter. Yorumlar gelecektir kardeşim bol şans.

Rapright

Yeni Üye
Orjinal olduğundan şüphem yok ama tarihi bilgisine ulaşamadım inş burdaki ustalardan bi yanıt alabilirim

yolgezer

Bilgili Üye
On yüzlerinde ejderha mi var desem?

Rapright

Yeni Üye
2 sininde ön yüzünde insan suratı var 1 tanesinin arkasında kabartma var ama anlamadım diğerinin arkası boş gibi

SelçuK

DogacıyıZ
Arastiricam su an bulamadım

yuans

Aktif Üye
Rapright kardeşim,

Bu iki sikke de ayrı yerlerden çıkma. Birisi Yunanistan bölgesi diğeri Roma bölgesi.
Birisi Athena Diğeri MAMILIUS LIMETANUS'a ait olması gerekiyor.
Athena olanda Pegasus var değil mi?

Rapright

Yeni Üye
1 tanesinde pegasus var doğrudur fiyatı hakkında bilgi verebilirmisiniz ayriyetten 1 tane daha çıktı kutudan onu temizledikten sonra koyucam resmini

yuans

Aktif Üye
1 tanesinde pegasus var doğrudur fiyatı hakkında bilgi verebilirmisiniz ayriyetten 1 tane daha çıktı kutudan onu temizledikten sonra koyucam resmini
Yurtdışı fiyatları 200-400$ arasındadır. Türkiye'de tek olarak alacak kişi çok nadirdir kardeşim.
Adetli olsa idi güzel işin görülürdü.