20 25 cm den aldıgımız küçük tek heykel

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Bulmak sorun değil o yüzden bıraktım bu işi bulduktan sonra sorun :) satış yok müzeye veriyoz...onlarda para vermiyor kolundan tutup sorguya cekiyolar
Aynen öyle Ustam, ama Müzedeki bir eseri n aynısının sahtesini yerine koyup aslını fahiş paralara satıyorlar, maalesef çok yazık bu yüzden de bütün zenginliğimiz yurt dışına gidiyor,

Apollon01

Moderatör
Moderatör
Heykel'lerin değerleri sikkelerden daha çoktur aklınızda bulunsun bulunduğu bölgeyi tarih kayıtlarından araştırın sonuca ulaşabilirsiniz. Dayımın oğlu Manisa'da bir mozaik parçasını alıyor ve diyarbakırdan birileriyle irtibata geçiyor 800 bin tl değer biçiliyor bi kıllık olduğunu anlıyor ve vazgeçiyor aradan 1 2 hafta sonra adamlar eliyle koymuş gibi dayı oğlunu kahvenin önünde otururken yanına geliyorlar konuşmak istediklerini söylüyorlar tabi şaşırıp kalıyor arabaya doğru gidiyolar bagajı açıyor adamlar çantada 500 bin tl nakit ve mozaik'in parçasını aldığı yeri sadece göstermesini işlemleri kendilerinin yapacaklarını ve kalan parayıda o zaman vereceklerini söylüyolar bi gariplik olduğunu anlıyor vazgeçiyor. aradan 3 5 gün sonra mozaik'in parçasını aldığı yere gidiyor parçalamışlar mozaik'i cahil defineciler. bu mozaik'lerinde arap yarımadasında lüks otellerin ve zengin arapların konutlarının taban döşemesinde kullandıklarını öğreniyor.
Bir mozaik de ben de var ustam ne yapacağım bilmiyorum sağlam bazı yerleri kırılmış ama ayı, geyik ve keçi figürleri var zerinde

malibu_18

Bilgili Üye
Heykel01

müzeye teslim edersen muhtemelen ederi üzerinden satılıp listedeki birçok gerçek ürün gibi SAHTE diye bir ibare ile siteden yayınlarlar .

listeyi iyi inceleyeyin , sahte olduğu bariz belli ürün yarısından az hatta bazılarını çocuklara falan yaptırmışlar muhtemelen ama orjinalleri de bu sayede kamufle ederlerdi , kendin bulduysan sahte değildir kardeşim , senin sözüne itibar etmek zorundayız , seçim senin , ya yoluna bak yada ver elindekini başkalarına yol olsun ..

addictb

Member
imistasyon sahte duruyor değilsede altından belli parcanın devamı nerde tek parça olsa eğer gerçekse ederi olurdu diye düşünüyorum ama kırılmış