20 sene önce bulunan para benzeri eşyalar

meraklıçırak

Yeni Üye
öncelikle merhaba sitenizi 1 ay kadardır aralıksız izlemekteyim tabi benim kisi meraktan sırf açılan yerleri görebilme o tarihe bakabilme duygusu. bundan 20 yıl önce yıkık ev içerisinde bu iki eşyayı bulmuştum yaş 10 o zaman dan beridir saklarım değeri değilde bana kime ait yada hangi döneme ait olduğu önemli, para koleksiyonuma eklemeyi düşünüyorum şimdiden yardımlar için teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 92974 Ekli dosyayı görüntüle 92975

Son düzenleme:

kalem

Yeni Üye
Üstteki para mısır darplı Sultan Aziz Han'ın 3. culus yıllı bakır 20 parası. çilinin değeri 40-50 tl dir. bu kondüsyonda 5 lira eder etmez. son 6 padişahtan olduğu için alım satımı ve bulundurması serbesttir.

Alttaki para yanlış görmüyorsam sultan 3. Mustafa'nın parası. alım satımı bulundurması yasaktır. yeri müzedir.

meraklıçırak

Yeni Üye
kalem - zaz12
teşekkürler alım satım işim olmaz inşallah 1 haftaya kendimce yaptığım para kolleksiyonumu sizlere göstereceğim maddi değerleri önemli değil bilgi verenlere teşekkürler parlak paramı objemi ne olduğunuda tam bilemiyorum nasıl temizlenebilir hiç birşey anlaşılmıyor zaz12 gösterdiğinizle bendekinin benzerliği yok ama. diğer para dediğiniz abjenin resmini bilen varmı