2020 Dünya Ekonomik Göstergeleri ve Sonrası Olacakların Senaryoları

APOLLONUS

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Sevgili ustam kendimde dahil olmak üzere ben demiştim diyenlerden pek hoşlanılmaz ama bu söylediklerinizle berağber hatta daha da fazlasını son birkaç sene içinde bu sitede de dahil olmak üzere dile getirdim. 2020 den sonra yeni dünya düzenine geçiş,tek dünya devleti,nakit paranın zamanla kalkıp dijital paraya geçiş vs vs vs... ama ozamanlar daha ortada birşey olmadığı için pek kimsenin dikkatini çekmemişti fakat şimdi tüm dünyanın derdi.

The Thing

C*
Süper Moderatör
Şu an yavaş yavaş tekrar normalleşme sürecine girileceğinden bahsediliyor.
virüs en asgariye indiğinde denenecek bu,
fakat şu ki ikinci dalga dedikleri olay gerçekleşirse asıl dananın kuyruğu o zaman kopacak ve akibeti kötü olacak.
Bu kez piyasaların şu ankinden daha kötü etkileneceği kesin, işsizlik, değer kaybı keza küresel ekonomik çöküş gözle izlenir hale gelecek.
Türkiye şu an konum olarak avantajlı olarak gözüküp iyi yönetilirse ufak sıyrıklarla atlatabilir,
tabi içerideki yardakçılar yine iş başında olacak karıştırmak için zemin hazırlayacaklar.
Yukarda kader ustanın yazısında cumhurbaşkanı ekilecek yer kalmayacak dediği gibi aynı zamanda 1 milyonda yazılımcı projesi devreye alınacak, değişik işlerin döneceği kesin, Allah ömür verirse izleyip bunuda göreceğiz.

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
Abi sen simdi olacaklari gercegi soyledin farkindalik iyi bisey dee bireysel olarak maddiyata cozum bulmak zor.bazilari var hani(( 1- 400 mt kare havuzlu villada son sistem rahat yasayip kamera karsisinda evde kalin sunubunu yapin diyenler 2-.bide millet köyune dönsun tarim hayvancilik )) yapsin diyenler.1 nodaki ornegin havadan para kazananlar oldugu herkesin maalumu..2 nodaki oneri sunanlar boş konusuyor nedenmi.. zaten köyden kente gelenler ssk icin zabaan körunde bag bahce tarla hayvan islerinden bıktıgi icin kente gitti.sosyal ve kapitalist duzene tabi oldular alistilar gitmezler.bide halk olarak bizim huyumuz pis biseyin ilmini igrenmeden itneligini ogreniriz.gecmiste ve hala devletin verdigi hayvanlari satio yediler kintrole gelenlere 1 inegi 5 ahirda gisterdiler duruyo diye ciftcilere verilen tesfikler kavelerde kumarda ickide bitti ekmedigini ektim dikmedigini diktim dedi yediler mali musavirler muhasebeciler kanunun aciklarini kullanip esnafa isletmeciye kurnazligi vergi kacirmayi ogretti kamu personelleri gitmedigi arazinin harcirahini yapmadigi mesainin parasini yillarca yedi evinin perdesine kadar sahte recetelerle eczacilarla anlasip para çaldi tarihi eserlerin emanetcileri satti savdi yerel yonetimlerde ihalelerde ihya olanlar oldu vs vs.butun bunlar 70 yildir oluyor yeni deil siyasi kurulum deil bizim huyumuz pis bu hastaliktan bile kriz firsatciligi ayyukta..ayrica istesen bile köyune gidip herkes tsrim hayvancilik yapamax kapitalist sistem musade etmez herkes kendini kurtarir refahli huzurlu saglikli yasayip mutlu olursa emperyal kapitalist sistemin işyerlerinde kim calisacak kim onlara hizmet edecek musade etmezler kendi uretimini yapmanda 1000 tane kriter koydururlar yildirip usandirip gene asgari ucretli isyerlerine mahkum birakirlar.dolayisi ile sen aga ben aga bu inekleri kim sağa derler.15 milyon kusi sadece 10 ailenin rahatu zenginligi icin calisiyor bu ulkede ve nlar hep ayni guruplar en ufak krizde hukumetleri tehtit edip isci cikaririz diyerek her dönem somururler bu vatani.velhasilkelam izleyip gorecegiz su akıp yatagini bulacak.
alttaki kahin abimiz bugunleri cok onceden gormus deli ayagina yatip yagdirmistir
Haklısın.
Amma şartlar çok şeyi değiştirir.
Papayı da ben vurdum abi diyebilir insan veya dedirtirler. :)
Herşeyin hayırlısı inşallah diyelim biz yine de.

Blue.

Editör
Haklısın.
Amma şartlar çok şeyi değiştirir.
Papayı da ben vurdum abi diyebilir insan veya dedirtirler. :)
Herşeyin hayırlısı inşallah diyelim biz yine de.
@BulursamKader25 ustam yüreğine sağlık gerçekler bunlar peki Ustam bunu kim yaptı
Benim tahminim dünyayı yöneten güçler diye birşey varsa onlarmi sizce ?

BulursamKader25

Yaptigim Yorumlar; Resmi Kazilar İcin Gecerlidir.
@BulursamKader25 ustam yüreğine sağlık gerçekler bunlar peki Ustam bunu kim yaptı
Benim tahminim dünyayı yöneten güçler diye birşey varsa onlarmi sizce ?
Derinler itişiyor, devletler titriyor. Trump'ı takip etmekte yarar var.
Adam deli rolünde çok akıllı hareket ediyor, kim ne derse desin.
Cevresindeki ekip 2 kez komple değişti, dost, arkadaş ve akrabası kalmadı
çevresinde ve hala ayakta. Hatunu köstek değil destek olsa sanırım daha iyi idare edecek. :))

Blue.

Editör
Derinler itişiyor, devletler titriyor. Trump'ı takip etmekte yarar var.
Adam deli rolünde çok akıllı hareket ediyor, kim ne derse desin.
Cevresindeki ekip 2 kez komple değişti, dost, arkadaş ve akrabası kalmadı
çevresinde ve hala ayakta. Hatunu köstek değil destek olsa sanırım daha iyi idare edecek. :))
Dünya derin bir deprem içinde yani Ustam
Büyüklüğü belirsiz Allah'a sonumuzu Hayır etsin
Herkesin bir hayali var
Şuanda itabaren en büyük hayalim dünyayi kurtarmak olacak ?
?