3 Armut ağacı eşit aralıklı

Sam55

Yeni Üye
Üç ağaç bir taşı işaret eder galiba .. ağaçların arasını ölçmen lazım ve üçgeni haç yapmaya çalış yani uzun taraftaki ağacın karşı yönüne bak bir taş bulman lazım ölçü olarak uzun tarafa giden ağacın aradaki ölçüyü ikiye katlayacak kadar bakmalısın yani ikiz kenar üçgenin yakın olan ağaçların tam ortasından karşı tarafa uzun kenarın iki katı kadar araştırma yap... derim...
Şuan orada değilim haritadan baktım dediğim yönde büyükçe bir kaya görünüyor ama emin değilim yanılıyor da olabilirim gidince kontrol ederim

Turko

Uzman
Güney tarafında olan daha iri gövdeliydi şuan kurumuş sadece koku var
Gövde kesilmiş mi ? Acaba malzeme mi var yok sa mezar mı ? Kötü oldu gövdenin olmayışı. Yakınlarda ev , çeşme , dikili kaya yada taş , patika , nehir/çay bunlardan biri var mı ?

Sam55

Yeni Üye
Gövde kesilmiş mi ? Acaba malzeme mi var yok sa mezar mı ? Kötü oldu gövdenin olmayışı. Yakınlarda ev , çeşme , dikili kaya yada taş , patika , nehir/çay bunlardan biri var mı ?
Alt tarafta dere var ve diğer arkadaşın dediği gibi kuzey yönünde bir kaya görünüyor haritadan baktım daha

Son düzenleme:

Turko

Uzman
70 80 metre var taşa olan mesafe dereye olan mesafe 150 metreden fazladır
Üç ağaç bir taşı işaret eder galiba .. ağaçların arasını ölçmen lazım ve üçgeni haç yapmaya çalış yani uzun taraftaki ağacın karşı yönüne bak bir taş bulman lazım ölçü olarak uzun tarafa giden ağacın aradaki ölçüyü ikiye katlayacak kadar bakmalısın yani ikiz kenar üçgenin yakın olan ağaçların tam ortasından karşı tarafa uzun kenarın iki katı kadar araştırma yap... derim...
Tatar Ustam benim anladığım muhtemelen senin de bahsettiğin durum taş ile ağaç arası 75 dere ile ağaç 150 . Merkez çap almış ama mezar mı emanet mi bilemedim. Ben olsam ağaç ile taş arası merkezi kontrol ederdim dere çok uzak o riski almamıştır bence.

Ekleme yapayım 30 çap hesap ederek işlem yaptı ise vakti zamanında 30-30-30-30-30 dereye / 30-30-15 taşa , dere merkez 3 cü 30 ile taşa merkez 2 ci 30 ile çakışıyor galiba taşa batıya doğru 25 mt de olabilir.

Son düzenleme:

Sam55

Yeni Üye
Dediğin gibi ise tümülüs çıkma ihtimali var mı? varsa giriş nereden olabilir!

Sam55

Yeni Üye
Tatar Ustam benim anladığım muhtemelen senin de bahsettiğin durum taş ile ağaç arası 75 dere ile ağaç 150 . Merkez çap almış ama mezar mı emanet mi bilemedim. Ben olsam ağaç ile taş arası merkezi kontrol ederdim dere çok uzak o riski almamıştır bence.
Eğer birşey varsa nerelerdedir nereye bakmak lazım