3 Gölge Köyü

30061977

Engellendi
ibranice ve arapça tılsım ları yazmayın kardeşim. okuyanlar etkilenirler.bu varliklardan

Turko

Uzman
Lidya kralının oğulları onları da yaz ,oğullarının ismini taşıyan meşhur iki bölge. şimdilerde kasaba olarak geçiyor. 3 cu kasaba meşhur deve bağırtan yokuşu nu gizler içinde. Ama bugüne kadar 3 cu kasabayı bulan gören duymadım. 1913 ten kalma belgede bizzat okudum gördüm anlatımı. Belge 1875 razgırat tan gelme. Ayakları ters kara tavuklar yere yatan kavaklar roket hızında koşan kara kedi hikayeleri de o köyden fırlama. Evliya Çelebi de geçmiş ordan. Hadi patlat bu gece hikayeyi , okuyup seyir edelim.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Lidya kralının oğulları onları da yaz ,oğullarının ismini taşıyan meşhur iki bölge. şimdilerde kasaba olarak geçiyor. 3 cu kasaba meşhur deve bağırtan yokuşu nu gizler içinde. Ama bugüne kadar 3 cu kasabayı bulan gören duymadım. 1913 ten kalma belgede bizzat okudum gördüm anlatımı. Belge 1875 razgırat tan gelme. Ayakları ters kara tavuklar yere yatan kavaklar roket hızında koşan kara kedi hikayeleri de o köyden fırlama. Evliya Çelebi de geçmiş ordan. Hadi patlat bu gece hikayeyi , okuyup seyir edelim.
Belliki kaynak var yazda bir seyir yapak
Zaten yorgunum anca sırt üstü kitap okurum bugün başkada bir aktivitem yok nasılsa

Kamhi Leonard

PiSaGoR
3 uncu köy ayakları ters kara tavuklar
Ve simsek hızındaki kediler bunlar bana hiç yabancı gelmiyor ta çocukluğumda duyduğum ve aşına kalmış birşeyler gibi geliyor
Kaynak varsa link rica edim Tirko

Turko

Uzman
3 uncu köy ayakları ters kara tavuklar
Ve simsek hızındaki kediler bunlar bana hiç yabancı gelmiyor ta çocukluğumda duyduğum ve aşına kalmış birşeyler gibi geliyor
Kaynak varsa link rica edim Tirko
Malesef kaynak yok , datbey , lübbey bu iki isimden eminim üçüncü köyü vakti zamanında araştırır ken Neikaia olması muhtemel olarak düşünmüştüm ama Osmanlı kaynakların da sadece eşkiya yatağı Kartal tepe diye geçiyor Neikaia ismi hiç bir yerde geçmiyor. Abilerde boşver dede vefat etti ömrü yetmedi biz ne edek diyince kaldı öyle. Karun gibi zengin lafı da ordan geliyor kafa yakan kısmı da o . Eşkiya nin elinde ne geziyor nerden biliyorlar Lidya kralının mezarının yeri oğulları Vs . Neden o bölgeye gitmişler. Neyi nerede arayacak larını nereden biliyorlar dı. Gibi bir dünya soru cevapsız kalıyor. Enteresan bir mevzu işte.

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Malesef kaynak yok , datbey , lübbey bu iki isimden eminim üçüncü köyü vakti zamanında araştırır ken Neikaia olması muhtemel olarak düşünmüştüm ama Osmanlı kaynakların da sadece eşkiya yatağı Kartal tepe diye geçiyor Neikaia ismi hiç bir yerde geçmiyor. Abilerde boşver dede vefat etti ömrü yetmedi biz ne edek diyince kaldı öyle. Karun gibi zengin lafı da ordan geliyor kafa yakan kısmı da o . Eşkiya nin elinde ne geziyor nerden biliyorlar Lidya kralının mezarının yeri oğulları Vs . Neden o bölgeye gitmişler. Neyi nerede arayacak larını nereden biliyorlar dı. Gibi bir dünya soru cevapsız kalıyor. Enteresan bir mevzu işte.
Bu konu beyin yakar aga
Özellikle karun zenginliğini n detayına hiç girdin mi bilmiyorum
Ve Piri reisin
Senin bu anlattıklarında neikaia isimi ya yanlış isim yada başka birşey
Lakin kilit o isimde ciliyor
çaydan sonra bende bi arastiracam bakalım merak ettim :)

Kamhi Leonard

PiSaGoR
Izmır ödenmiş Neikaia antik kenti diye geçiyor bu o deyilmi ?

Turko

Uzman
Izmır ödenmiş Neikaia antik kenti diye geçiyor bu o deyilmi ?
Evet , ve üç kez üst üste kurulmasına rağmen mimari bilgi dışında başka hiç bir bilgi yok. Eşkiya Neden bu üç bölgeye saklandı veya neden yerleşti. Bu üç şehri kasabayı köyü Vs neyse nereden biliyordu . Osmanlı askerleri burayı bildikleri halde niye müdahale etmemiş. Eşkiya lar sınırdan giriş yapınca Niye buraya gelmişler. Neyi aradılar , Neden aradılar , buldular ise kime gönderdiler , belgesi haritası olmadan nasıl aradılar, En önemlisi Lidya dönemine ait bilgileri belgeleri temin edebilen bir oluşum tüm Anadolu da nereleri biliyor. Gibi bir dünya soru işte. 1990 senesine kadar mimari kısmından haberimiz bile yokken adamlar demir çağın da var olup yok olmuş bir toplumun bilgilerini nereden bulmuşlar.