3 şelale ve definesohbetinde okudugum tüm işaretler

eskia26

Member
Bak kardeşim işte böyle resimlerle gel. Yerin harika heleki prenses figürü çok güzel ama prensesin üstündeki figürü çıkaramadım. Detaylı uzak yakın resim atarsan dah çok şey anlatılabilir.
prenses hangisi kardeşlik...çizer misin

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Bu konuya baktımda sakın yanlış anlamayın ben burada bir şey vardır yoktur demiyorum önce bunu belirtmek isterim. Tabiki böyle yerler seçilmiş yerler olabilir . Olmayabilirde. Lakin benim burada dikkatimi çeken konu sahibi sakın yanlış anlamasın bazen bu benzetme ler hastalık halini alabiliyor . Bu kastalık bildiğiniz üzre pareidoila diye biliniyor yani bazı nesneleri bir şeylere benzetme hastalığı. Bunun yanında tabiki bazı kaya lar türlü şekillere insan eli ile benzetilmiş olabilir buna hiç bir sözüm yok lakin gerçekten en azından insanada hakikaten ben ben benziyorum dedirtmeli. İnanın doğaya çıktığımızda yüzlerce böyle benzeşler ile karşılaşabiliriz. Lakin buradaki şelalelerin hakkını yemeyelim bence araştırmak lazım hele böyle üç olunca. Şelalelerde en büyük ip ucu oymalardır. En uzaktaki şelaledir . Suyu ikiye ayrılan şelaledir. suyun düştüğü yerin yani havuzun etrafındaki küçük kasalardır . O kasaların kapaklarının rengi farklıdır yani taşların. hangisinde kırmızı meyvadan vardır. sular güneyden kuzeyemi kuzeyden güneyemi akıyor. tılsım varmı denedinmi. daha çok işler var anlatılır zamanınca inşallah

eskia26

Member
Bu konuya baktımda sakın yanlış anlamayın ben burada bir şey vardır yoktur demiyorum önce bunu belirtmek isterim. Tabiki böyle yerler seçilmiş yerler olabilir . Olmayabilirde. Lakin benim burada dikkatimi çeken konu sahibi sakın yanlış anlamasın bazen bu benzetme ler hastalık halini alabiliyor . Bu kastalık bildiğiniz üzre pareidoila diye biliniyor yani bazı nesneleri bir şeylere benzetme hastalığı. Bunun yanında tabiki bazı kaya lar türlü şekillere insan eli ile benzetilmiş olabilir buna hiç bir sözüm yok lakin gerçekten en azından insanada hakikaten ben ben benziyorum dedirtmeli. İnanın doğaya çıktığımızda yüzlerce böyle benzeşler ile karşılaşabiliriz. Lakin buradaki şelalelerin hakkını yemeyelim bence araştırmak lazım hele böyle üç olunca. Şelalelerde en büyük ip ucu oymalardır. En uzaktaki şelaledir . Suyu ikiye ayrılan şelaledir. suyun düştüğü yerin yani havuzun etrafındaki küçük kasalardır . O kasaların kapaklarının rengi farklıdır yani taşların. hangisinde kırmızı meyvadan vardır. sular güneyden kuzeyemi kuzeyden güneyemi akıyor. tılsım varmı denedinmi. daha çok işler var anlatılır zamanınca inşallah
biriniz vesile olsun inşaAllah...şelaler el yapımı,hertürlü garanti..ilk şelale ve son selale arası 200 metre..yani şöyle..sonradan aklıma geldi..ilk selale kanyonun bas tarafında..önüne gelecek olan ikinci şelale ile aynı düzende..kocaman kaya,yuvarlanmıs,selale biçimine getirilmiş..az ilerisinde uzun sutun seklinde 10 metrelik yarı capı 50cm biçiminde kaya,tam yukarısına kurt yapılmıs aynı düzenle...ikinci şelaleye gelirken su kenarında bassız kablumbaga,50 metre ilerisinde dediğim 3 selale.aslında 3 kazn olmus 3 gölet garanti..yarı capı takriben 1 metre..ilk şelalenin kazanı..ikinci selalenin yarı capı 2 metre..su toplansın diye (resimlerde belli)set yapılmıs,sol tarafında dolunay işareti(resimlerde belli)sağ tarafında 2 adet insan maskesi..(3 metre yukarıda)aslanların baktıgı yönde(resim yok)hemen 3 metre ilerisinde 5 basamakla inilen bir şelale daha(fillerin oldugu yer)doğa harikası olmasına imkansız....hatta aklımın almadıgı tek sey,bu kadar hayvanın aynı yere naksedilmesi....birr rivayete göre...orda:BURASI BİR MEDENİYETİN YIKILISINI TEMSİL EDİYOR..yazılı olması..(cinlerle iletişim kurdugunu söyleyen bir sahısın sözü)tılsım konusuna gelince..zannedersem asırı tılsımlı,lakin yüceler yücesi ALLAH izin verirse tılsım nedir ki..ben oraya gittiğimde sanki bütün ggücüm çekiliyor,telefon bozuldu,jenaratör calısmadı ve burada senin nasibin yok diye kulağıma vesvese geldi..bende 4 senedir birine hem vesile olayım hem bana vesile olsun diye uğras veririm...

Sensizolamam

Aktif Üye
Kardesim burayı acmaya gücün yetmez hevesini kırmiyim ama haftalarca belkide aylarca geceni gündüzüne katarsan anca öyle bir ihtimal..

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
bu aslan dediğin kayanın üstüne çık onun baktığı yönün sağında ne var hatırlıyormusun. resim yükleyemediğim için böyle yardımcı olmaya çalışıyorum. orada bir tepe varmı
undefined

eskia26

Member
bu aslan dediğin kayanın üstüne çık onun baktığı yönün sağında ne var hatırlıyormusun. resim yükleyemediğim için böyle yardımcı olmaya çalışıyorum. orada bir tepe varmı
undefined
sağında.....eski bir fırınlıga benzer yer var.devasa üçgen işareti var,yanında da kare oyna,,resim atayım sana..

dardanos

Bakmakmı görmekmi
Süper Moderatör
Sevgili kardeşim ben derim oraya yoğunlaş....

kaynak

Yorumlarım resmi kazılar için geçerlidir.
Balıkda işçilik göremedim.

Önceki örme taşlarla alakalı , oradan ayrılırken birilerinin kasti olarak bir kapatması olarak düşünüyorum?