300 lü yıllara ait paralar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Guven24

Member
Arkadaşlar bunlar hakkında daha öncesinde bir konu açmıştım ama pek bir yorum vesaire alamadım net bir yorum alamadım. Bunlar hakkında bilgi almak istiyorum nedir dönemleri kime aittir. Ne kadar eskidir? Ve değerleri nedir internette aradığımda benzerlerini buldum ama tıpatıp aynılarını bulamadım. Müzayede fiyatlarını değerlerini bulamadım üstadlarım sizlerin değerli yorumlarını bekliyorum teşekkür ediyorum :)

Araştırmalarım sonucu Constantinius yazılı olan roma parası 300 lü yıllara ait Licinius 1 yazıldığında paranın aynısı 1 e 1 görülmekte bunların değerleri tarihi açıdan çok büyük olabilir evet. Peki maddi açıdan ve hikayesi aslı nedir bu işlerin profesyonel arkadaşlar üstadlarım ustalarım ilginize sunuyorum saygılar efendim :) @vakko @ıYı ustalarım

Moderatör tarafında düzenlendi:

Guven24

Member
ilk kommodus roma il sikkesi.yazıları okuyamadığımdan kimliğini tam bulamadım.hangibölgeden bulundu?
ikinci 1908 ingiliz altının aluminyum kopyası.
ücüncü 1.konstantin. detaylı bilgi içintıklayın
ilk kommodus roma il sikkesi.yazıları okuyamadığımdan kimliğini tam bulamadım.hangibölgeden bulundu?
ikinci 1908 ingiliz altının aluminyum kopyası.
ücüncü 1.konstantin. detaylı bilgi içintıklayın
Malatyada tumulusun yakınlarından çıktı sayın ustam marcus aurelius olduğunu öğrendim yazısı okunmayanin bunları ne yapmamı tavsiye edersiniz yüzümü güldürür mü ki

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
yüzünüz gülsün isterim her daim. ama maddi açıdan beklentiniz olmasın.anca seriyi tamamlamak için çılgın bir koleksiyoner denk gelecek oda yüzünüzü güldürecek ücret ödeyecek.ne yazıkki yurdumuzda zor. yurt dışına da çıkarmak tarihi eser kaçakcılığına giriyor. en iyisi müzeye vermek.

Guven24

Member
yüzünüz gülsün isterim her daim. ama maddi açıdan beklentiniz olmasın.anca seriyi tamamlamak için çılgın bir koleksiyoner denk gelecek oda yüzünüzü güldürecek ücret ödeyecek.ne yazıkki yurdumuzda zor. yurt dışına da çıkarmak tarihi eser kaçakcılığına giriyor. en iyisi müzeye vermek.
Değerli ustam müzeye verirsem maddi bir karşılığını bulur muyum? Veya bir koloksiyoneri nasıl bulabilirim nasıl değerlendirebilirim bunları siz daha bilgili ve çok daha tecrübelisiniz sizin bilginize muhtacım ne yapmalıyım 95 nadirlik kendi düşüncemce çok nadir oluyorum sanırım maddi açıdan büyük bir karşılığı olması gerekir tabiki siz daha iyi bilirsiniz hocam :) müzayede fiyatlarına nereden erişebilirim ve ne yapmalıyım saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum size

Guven24

Member
Ustam diğerini nasıl bulabiliriz marcus aureliousu ve constantini fiyatlarını nasıl buluruz ne yapmamız lazım bunları satmak için

ıYı

Süper Moderatör
Süper Moderatör
yurdumuzda bunlar taşınır kültür varlığı.alım satım yapılmaz. en yakın zamanda yurt dışı muzayede fiyat linkini atarım.ama bunlar en fazla 80/100 dolar arası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...