366 nolu belgenin yeri bulundu

MasterDe

Yeni Üye
@Gönül_Eri @spyfrs görüşlerinize saygı duyuyorum tabi ama bu belge bana 95 yaşında köy muhtarından geldi 8 sene önce. Yani ne para verdim ne bi masrafım oldu. Dolandırılacak bir pozisyonda yok. Dil bikere Yunanca değil atıp tutmayın boşa. 8 yıldır araştırıyorum ben kimlerle irtibata geçtim aklınız almaz. Herkes bizi yere götür diyor yeri gördükten sonra ne olacağı belli değil. Varsa burda yazanları okuyabilecek bana şurada şu var mı desin bende olduğunu ıspatlayayım. Ezbere konuşmaya gerek yok. Bu işi bilinçli yapıp yıllardır boşa kürek sallayan bir çok insan var. Ben oraya fotolar attım. O yer bu harita olmasın hadi hayal perest olayım ben. Hayatında gerçekte o işaretleri görmeden burda yorum yapan insanlar var. Ben köylüyüm ve Ermeni bölgesinde yaşıyorum. Denize yakınım. Haritada denizden bahsediyor kilise paraları ve heykellerinden bahsediyor. Ben zaten çoğunu çözdüm. İstediğim işaretlerin yanında ki yazıların çözülmesi. Kaya'nın neresine işlem yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bölgede eski kilise, değirmen, maden ocağı gibi şeyler var. Hadi tamam ben hayal görüyorum attığım fotoğraflarda mı hayal dünyamdan gelme. Varsa bana sağlıklı bir bilgi sağlayacak yardımcı olacak memnun olurum. @spyfrs bana resmini çek Google ile bak diyor. Sen çok zekisin onu sen yap. 3 farklı dil var orda o dediğin yemiyor. Şifreli bu harita. Ve sen bu haritaların aslını hiç bir zaman bulamazsın çünkü hepsi zamanında vatikana teslim edilmiş. Onlarda yerler tespit edilsin bize istihbarat gelir zaten diye bunları piyasaya yayıyor. Çünkü onlarda bilmiyor nerde 120 yıl geçmiş dedesinin malını torunu bulamaz

Yuksek

Member
Bu kitaptan (yakın dönem) çekilmiş siyah beyaz fotokopi. En basidi altta yazanı görmedinizmi.. ingilizce yazıyor define haritası örneği Yunanistandan Türkiyeye gelen..

MasterDe

Yeni Üye
Bu kitaptan (yakın dönem) çekilmiş siyah beyaz fotokopi. En basidi altta yazanı görmedinizmi.. ingilizce yazıyor define haritası örneği Yunanistandan Türkiyeye gelen..
Yunanistan'dan geldi zaten bunu biliyorum. Bu haritayı sahte mi yapıyor. Wolcan woyvoda denen eşkiyanın belgeleri zamanında vatikana teslim edilmedi mi? Hanginizde wolcana ait harita var?

R00T

Profesyonel
Co Admin
Bir izah yapıp ülkemde ki müslüman olan kardeşlerimizin ve halkımızın aydınlatılması hususuna yardımcı olabildiğimce bu eşkiya belge ve işleri hakkında kıssa yapayım.
Gümüşhane yok kocaeli yok kartepe karatepe marmara felan vs. Bunların birer bölge olmadığını net söyleyeyim. Efendim şu sahtecik evraklarda geçen hususlar hep yerli yerinde gördüm işaretlerde var.Olabilir.Bu yerlerde kendilerine has işler vardır.Uygarlık ve kavimlere ait işlerde veya gurupların bu kalıntılar üzerine çalışmaları ekleme çıkartma yer yön değitirebildiğince bazı yerlerde yapabilirler.Nasıl anlatsam bilemiyorum.Yok değil işin aslı vardır.Ama kimse ulaşamadı .Ulaştığınız yerde işaret ile tecrübe bilgi ile işinize bakın hemde doğru ve helalce. Anlatılanlar zaten bu gümüşhane mevzusu gibi göz önü yer anlatılır. Lakin aslı gizlidir .Gizli olan ayan olana benzetilebilir.Sadece ehli teşhis edebilir.Örneğin adamın biri kendi köyünü paris gibi anlatıp köyünde ki demir elektrik direğini eyfel kulesi gibi anlatıp canlandırıp o role bürümesidir.Hakikate bakar isen adamın köyünde ki direk eyfel kulesinden milyar kat değer barındırmaktadır.Daha niceleri kuleler görürde peşine düşerde arar da ömür sağlık emek harcarda boş gider. En iyisi bulduğunuz bulunduğunuz mekanlarda İşaret ve sistemlere uygun analiz teşhis ve sağlıklı sonuçlara bakın ki emeklerinize değsin.Anadolu zengindir.Ha urfa ha burdur farketmez Nasip her yerde Büyüktür.Çünkü onu yaratan Allah'dır. Efendim ben 769 nolu taşı gördüm. Rakamı sahte haritayı geç. O mekanda ki sistemi algıla çöz o da belki bir ekmek rızık olur sana. Böyle denilse ustalar buralarda bu işaretler buda yönler buda fotolar bana fikir verin , beraber analiz edip belki ilerleriz .Bence bu şekil daha doğru olur.Bir çok bölgede volçan sistemli ufak ve orta ölçekli malzeme alınmıştır .100 yıldan bugune değin.Lakin alanların çoğu ağır çoğunluğu bilmez ki o sistemden o anlatılanlardan aldığı.Define buldum der mutlu olur gider.Doğrusu Allah nasip etti muvaffakiyet oldu. Şuna benzer Yol yenilensin güzergah az değişsin. Orta büyüklükte ki blok kayayı kırıp ordan almak zorunda kalsın yol şirketi.Kayada paraya denk gelsinler.Yoktur nasipten ötesi.
Sonuç olarak orjinal bölgeler ve hakiki anlatımlı çizimler görmüş biri olarak derim ki internet ve telefon ağlarında ne kadar bilgi var ise bu eşkiya işine dair özellikle haritalar çizimler hepsi sahtedir oyalayıcı ve altadıtıcıdırlar.Bunları takmayın.Ancak gerçek bilgiyi elinde tutanlar bu konuya dair bilgiyi.Sahtesini alıp gerçek haritaya gerçek anlatıma çevirebilirler.

Gönül_Eri

Moderatör
Moderatör
@Gönül_Eri @spyfrs görüşlerinize saygı duyuyorum tabi ama bu belge bana 95 yaşında köy muhtarından geldi 8 sene önce. Yani ne para verdim ne bi masrafım oldu. Dolandırılacak bir pozisyonda yok. Dil bikere Yunanca değil atıp tutmayın boşa. 8 yıldır araştırıyorum ben kimlerle irtibata geçtim aklınız almaz. Herkes bizi yere götür diyor yeri gördükten sonra ne olacağı belli değil. Varsa burda yazanları okuyabilecek bana şurada şu var mı desin bende olduğunu ıspatlayayım. Ezbere konuşmaya gerek yok. Bu işi bilinçli yapıp yıllardır boşa kürek sallayan bir çok insan var. Ben oraya fotolar attım. O yer bu harita olmasın hadi hayal perest olayım ben. Hayatında gerçekte o işaretleri görmeden burda yorum yapan insanlar var. Ben köylüyüm ve Ermeni bölgesinde yaşıyorum. Denize yakınım. Haritada denizden bahsediyor kilise paraları ve heykellerinden bahsediyor. Ben zaten çoğunu çözdüm. İstediğim işaretlerin yanında ki yazıların çözülmesi. Kaya'nın neresine işlem yapmam gerektiğini bilmiyorum. Bölgede eski kilise, değirmen, maden ocağı gibi şeyler var. Hadi tamam ben hayal görüyorum attığım fotoğraflarda mı hayal dünyamdan gelme. Varsa bana sağlıklı bir bilgi sağlayacak yardımcı olacak memnun olurum. @spyfrs bana resmini çek Google ile bak diyor. Sen çok zekisin onu sen yap. 3 farklı dil var orda o dediğin yemiyor. Şifreli bu harita. Ve sen bu haritaların aslını hiç bir zaman bulamazsın çünkü hepsi zamanında vatikana teslim edilmiş. Onlarda yerler tespit edilsin bize istihbarat gelir zaten diye bunları piyasaya yayıyor. Çünkü onlarda bilmiyor nerde 120 yıl geçmiş dedesinin malını torunu bulamaz
Kardeşim benim ismim geçtiği için yazma gereği duyuyorum. Ben sizin dolandırildiginizi iddia etmedim. Belge dediğin Yunanca dışında olmaz diye bir iddamda yok. Sadece kendi tecrübeme dayanarak birşeyler aktardım, Sizin konunuz ve belgeniz istisna olabilir mi elbette olabilir. Ama bu benim dediğim genel görüşümü değiştirmez. Mesafeli bakmak insana zarar ettirmez. Tekrardan sizi tenzih ederek görüşüm üzereyim...

spyfrs

Moderatör
Moderatör
Benim Rahmetli Anaannem Hastalık hastası idi nasıl derseniz şöyle izah edeyim : TV de bir hastalık izler dinlerdi AA aynı beni tarif ediyor bende bu hastalık var derdi, başka zaman başka bir hastalık dinler onunda kendinde olduğunu iddia ederdi. Demem o ki ustam Elimize çok kolay yollardan geçen Kağıt üzerinde ki yazıları çizimleri Belge diyip hayal dünyamız ile harmanliyor kendi mintikamiza oturtuyoruz. Biliyorum sözlerim hoşunuza gitmiycek ama hakikat malesef bu.... Gerçek bir belge göreyim diyorsan özelden bir tane ulastirayim size en azından Zihniniz açılır bu hususta... Saygılar....
Ben görmek isterim bana gönderin :love:

spyfrs

Moderatör
Moderatör
'' 3 farklı dil var orda'' demişsin madem 3 farklı dil olduğunu biliyosunuz tercümesinide yaparsınız diye düşünüyorum ki zaten haritada denizden klise paralarından ve heykellerden bahsettiğini çözecek kadar okumuşsunuz .Önceki cevabımda dikkatli olmanızı temenni etmiştim ama cevabınızı okuduktan sonra çokta önemi kalmadı yani biz ne anlatırsak anlatalım karşımızdaki sadece anlamak istediğini anlar, anlamayana laf anlatmak kalburla su taşımaya benzer, taşırsın ama bir iki damla ancak.. Bir musubet bin nasihattan iyidir derler saygıylar.

gizemli 34

Bilgili Üye
Aklınızda bulunsun akıllı telefonla yapılan fotoğraf çekimi anında google a fotoğrafla birlikte konum bilgisiyle kaydoluyor (bazı ayarlarınız kapalı değilse)

Yuksek

Member
Ben sahte demedim ama binlerce kişide olan bir belge (matbanın bastığı bir kitaptan çekilmiş) fotokopisinin pek bir doğruluğu olduğuna inanmam ama tabiki sizin düşünceniz farklı olabilir.

MasterDe

Yeni Üye
Herkese saygım sonsuz. Buradaki herkes birbirine yardımcı olmak için burda farkındayım. @R00T hocam gayet güzel izah etmiş. Belgeyi boşverelim ben bazı emareler yerli yerine oturuyor diye haritayla paylaşmak istedim. Attığım görseller size göre nasıl daha bir çok görsel mevcut elimde ama tek tek ilerlemek daha mantıklı gibi. Örneğin bu kaya. Bir otomobil büyüklüğünde üstündeki haçı kendim temizleyip buldum. Eski dönemden kalma belli çünkü 100 yıldır müslümanlar yaşıyor burda kim haç yapsın ki
IMG-20220811-WA0009.jpg

MasterDe

Yeni Üye
'' 3 farklı dil var orda'' demişsin madem 3 farklı dil olduğunu biliyosunuz tercümesinide yaparsınız diye düşünüyorum ki zaten haritada denizden klise paralarından ve heykellerden bahsettiğini çözecek kadar okumuşsunuz .Önceki cevabımda dikkatli olmanızı temenni etmiştim ama cevabınızı okuduktan sonra çokta önemi kalmadı yani biz ne anlatırsak anlatalım karşımızdaki sadece anlamak istediğini anlar, anlamayana laf anlatmak kalburla su taşımaya benzer, taşırsın ama bir iki damla ancak.. Bir musubet bin nasihattan iyidir derler saygıylar.
Ben kendim bunu okuyamadım. Yunanistan'dan bir tanıdık çevirdi bana bunları ama oda çat pat okuyabildiğini söyledi eski Yunanca Likya falan değil bu karışık şifreli bişe dedi. Çıkarabildiklerim doğru yanlış bunlar dedi o yüzden diyorum.ben de emin olmadığım için sizlerle paylaştım