4 at heykeli

Mal bulanındır

BELKIDE INSANLARIN ELINDE KALAN SON SEY UMUTLARIDI
istanbul, 13 nisan 1204 tarihinde 4. haçlı seferi ile ilk olarak latinler tarafından işgal edildi ve kent üç gün boyunca yağmalanıp tahrip edildi. 57 yıl süren işgal, 1261 yılında sona erdi.

istanbul'u yağmalayan venediklilerin götürdükleri bizans ganimetleri arasında en değerli parça, bugün hala venedik'te san marco kilisesi'nin kapısının üzerinde duran dört at heykeli. bu heykeller, istanbul'da hipodrom'da bulunuyordu.....buresim orjinal halleridir..tabii sona temizlik kaide vs yapmislar..vatikanin gizli mahsenlerinden bir ornek..Ekli dosyayı görüntüle 236690......

büyük iskender döneminde aslında sakız adası'nda yapılmış. bizans imparatoru 2. thedossius, istanbul'a getirterek hipodromun ana girişine diktirmiş. heykelin üst kısmı altın, geri kalanı bronz kaplama imiş. latinler'in istanbul istilasından sonra venedik'e götürülmüş. napolyon, venedikler'i yenince heykeli alıp paris'e götürmüş ama waterloo yenilgisinden sonra venedik'de eski yerine getirilmiş ve halen venedik'de bulunmakta. tarla domatesi gibi kapanın elinde kalmış..en cokta icimizi acitan dev eserlerden biri bunlar biride 2. abdulhamit zamaninda(( berlin istanbul bagdat )) guzergahi demiryolu insaasi karsilinginda hupletilmesi gormezden gelinen tapinaklar ve heykeller....bu ise xanthos antik kentinden hupletilen Payava lahdi.lahitin krali.likya yolu uzerindeymis..Ekli dosyayı görüntüle 236691

Son düzenleme:

Y@vuz

Aktif Üye
Ustam bu atların orjinalleri İstanbul’da değilmi venedikte müZe üstündekiler sahte diye biliyorum hatta bi filmde konusu geçiyo yakın zamanda oynandı

Apollon01

Moderatör
Moderatör
super paylaşım abiciğim elinize sağlık

Mal bulanındır

Ustam bu atların orjinalleri İstanbul’da değilmi venedikte müZe üstündekiler sahte diye biliyorum hatta bi filmde konusu geçiyo yakın zamanda oynandı
tamam iste filim cevirmisler kardes..kahkaha...ustte ayrinti verdim..teessuf ederim kirildim..avrupali hangi somurdugunu geri vermis..ustu altin alti bronz iskender heykellerini sen olsan geri verirmisin

R00T

Profesyonel
Co Admin
Memlekette eser bırakmadı bu kefereler.Giden gelmiyor.

Mal bulanındır

ustam biara bafa kiyilari su .aytanricasi ile dostunun takildigi mekanlari konusmustuk suyun gelgit mesafesinde kalan yerler magara ve sualti lahitler duruyii hala
baktim koruma ust seviyede..kimse kafasini oynatamiyi.hani nakliye kamyonu ie yanasilacak yer..
bi malumaatin oldumu ordan