4 tane içi boş küp bulmuşlar

mayhem

Co Admin
Co Admin
Altını belki bulursun Toğumu bulamazsın @Tenkit Bu yüzden önemli Biz toğumu nerden ve hangi şartlarda alıyoruz biraz araştır soru işareti kalmaz aklında .

dadas_25

Süper Moderatör
Süper Moderatör
Tohumun altindan daha degerli olmasi nasil oluyor merak ettim, konuyu biraz açar misiniz?
En basit haliyle şöyle anlatayım. Yüzlerce yıl önce ekilen tohumlardan 10 kat verim alınabiliniyorken şuan ekilen tohuölardan neredeyse hiçbir tohumluk ekin çıkmamaktadır. Şuan bütün araştırmacılar özellikle geçmişten günümüze gelen tohumları aramaktadırlar. Çünkü geçmişte ekilen tohumlar saf e genetiği değişmemiş tek tohumlardır. Bu yüzdende altından kıymetlidirler.

Tenkit

Bilgili Üye
En basit haliyle şöyle anlatayım. Yüzlerce yıl önce ekilen tohumlardan 10 kat verim alınabiliniyorken şuan ekilen tohuölardan neredeyse hiçbir tohumluk ekin çıkmamaktadır. Şuan bütün araştırmacılar özellikle geçmişten günümüze gelen tohumları aramaktadırlar. Çünkü geçmişte ekilen tohumlar saf e genetiği değişmemiş tek tohumlardır. Bu yüzdende altından kıymetlidirler.
Tohumun alicisini bulmak lazim o zaman, ilginc bir durum birisi tohum buldu ve satarken yakalansa suç unsuru var midir ?

Tenkit

Bilgili Üye
Altını belki bulursun Toğumu bulamazsın @Tenkit Bu yüzden önemli Biz toğumu nerden ve hangi şartlarda alıyoruz biraz araştır soru işareti kalmaz aklında .
O acidan hic dusunmemistim. Belki bu sayede insanlik genetigi degismis urunlerden kirtulur

edirne22

Editör
resimlerini görseydik,
işlevi-dönemi-menşei hakkında bişeyler yazabilirdik belki...

Defineherdaima

Yeni Üye
Buyuk olanin kapagı vardı kapagıda degirman tasıydı icine birsey gimesini engelliyordu ici kupun ceyregine kadar topraktı topraga baktık bise yoktu

Gecekurdu

Member
Küplerden tohum çıksa emin ol altından kıymetli oluyor. O yüzden böyle adetleri olan evlerde tohum yada benzeri şeylerde çıkabilir. Çıkan hiçbirşeyi atmanı önermem.
valla ben buldum içinden bu tohum çıktı zengin miyim Yunan yaşantısı olan yer bahçede çıktı küpte :)

KAHYA

Yeni Üye
götürdüğü yerdeki insanlar inşallah işgüzar değillerdir bu ne yeaav diyip atmazlar da analiz ederler mi acaba